Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szóltok ahhoz, hogy sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szóltok ahhoz, hogy sokan nem akarnak gyereket, se gyarapítani, se családot?

Figyelt kérdés

Mire gondoljon ilyen mentalitással az ember, hogy ennyire lemondóak, negatívak? Miért nem akarnak?

Sokuknak egy ilyen kérdést láttán ha csak arról van szó hogy gyerek, vagy család, már menekülnek eszeveszetten a témától, és olyanokat hallani hogy "Nem kötelező házasodni" meg "minek?" Mintha ennyire primitívek, egy síkú gondolkodásúak lennének ezek az emberek.

Hogy lehet, hogy juthat el valaki oda, hogy ennyire lemondó, ennyire nem érdeke?

Én szerintem ez is olyan túlhaladott dolog a társadalomban, Nők is férfiak is mennek a nemiszervük után mint a hülyék, mind emellett persze sok csalódás éri őket amitől persze elmegy a kedve. Ez olyan dolog hogyha én sok csokit eszek 1 fajta csokit, mindennap bevágok egy táblát, akkor előbb utóbb megutálom megcsömörlök tőle. Szerintem az egy nagy probléma hogy nincs önfegyelem az emberekben. Nekem is van nemi szervem mégsem viselkedek úgy óránként mint egy tüzelő macska.

Na de visszatérve. Miért merül ki sok embernél annyiban az élet hogy piálás dgás és ennyi? meg emellett piti gyerekes dolgokon tépődni hogy ki kivel mit hogy csinált. Ahelyett hogy mindenki arra törekednek hogy normális élete legyen. De nőktől is sok nőtől visszajön hogy ők mennyire nem akarnak, családot se gyereket, ők elvannak.. Miért ennyire negatívak? Szégyen gyalázatnak tartom ezt a nép mentalitást.


2016. dec. 30. 14:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%
És akkor mi van, ha valaki nem akar elköteleződni? Mindenki egyéni döntése. Aki itt egysíkú, az bizony te vagy, Kérdező!
2016. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%

Azért vállalnak egyre kevesebben gyereket és alapítanak családot, mert sokan félnek attól, hogy nem elég erős és stabil a kapcsolatuk ahhoz, hogy együtt éljék le az életüket.

Senki nem akar úgy házasodni, hogy X év múlva válás lesz, és a gyerek megsínyli a szülők közötti feszültséget.


A probléma igazi forrása, hogy az emberek nem ismerik meg egymást kellőképpen, így nem a megfelelő társsal építik az életüket, amire sajnos későn jönnek rá.

2016. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%

Én gyerekekkel dolgozom és hálát adok, hogy sokan nem akarnak gyereket manapság. Imádom őket, de ha ilyen téren dolgozol, akkor bőven meglátod, hogy mennyi alkalmatlan emberből lesz szülő és ők észre sem veszik....a gyerek meg nálam köt ki...

Végre nincs akkor (bár itthon még így is nagy) nyomás, hogy csak akkor vagy valaki ha szültél avagy szültek neked. Régen nem volt választásod, mert ez volt a norma, ha nem voltál alkalmas szülőnek (meglepődnél mennyire sokan...) akkor sem érdekelt senkit.

Remélem most már jobban átgondolja majd mindenki.


Egyébként bármi más célod is lehet az életben nem csak a gyerekcsinálás. Az önmegvalósításnak végtelen formája van, nem kell feltétlenül a gyermekeken át kiélnie magát egy embernek (el sem hinnéd mennyi ilyet látok). Alkothatsz, tanulhatsz, jobbá teheted a világot, segíthetsz másoknak stb stb.

(hozzáteszem én akarok majd gyereket, de jobb lenne ha mindenki mélyen átgondolná előtte)


Egyébként meg házasodni sem kötelező már, miért lenne ez gond? Szerethetsz ugyanúgy anélkül is.


-23/N-

2016. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
23%

"Mit szóltok ahhoz, hogy sokan nem akarnak gyereket, se gyarapítani, se családot?"


Ez nagyon furcsa mert tanulatlan buta szegények(nem kisebbségek) ugy szülik sok gyereket a nyomorban, mintha gyereként milliokat kapnának érte. Ezek után nem értem miért mondják a ""csökken a népesség."" :S

2016. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%

13: félig igaz.

Az tény, hogy sokan azért nem akarnak gyereket, mert túl sok válást és félrelépés látni.

De nem magát a válást sínyli meg a gyerek, hanem az utána következő nélkülözést.

Sok esetben a gyerek lelkivilágát jobban megviseli, ha a szülei együtt maradnak.


10-15 év alatt sokat változnak az emberek, nem lehet arra hivatkozni, hogy nem ismerik egymást.

Néha jobb külön.


De ma egy ember se tud megélni egy fizetésből, nem hogy kettő vagy három. Sok "apuka" pedig inkább külföldre szökik, csak ne kelljen gyerektartást fizetni, válás után kb. xarnak a gyerekekre. Jobban szeretik a pénzt, mint őket.


Erre az életre pedig senki se vágyik.

2016. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem, ez miért lenne negatív, vagy pont hogy lemondó. Én nem vagyok gyerekellenes, de akik nem akarnak gyereket, általában pont hogy nem lemondóak, hanem hosszú távlati terveik vannak, és azért nem akarnak.
2016. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért neked mégis mi közöd van ahhoz, hogy ki akar gyereket és ki akar házasodni vagy épp ki nem?! Mindenkinek a maga döntése, azt csinál a saját életével, amit akar és ami neki megfelel. Ha nem lesz gyereke, akkor nem lesz. Ennyi. Nem más életével kell foglalkozni!

Neked lehet az a normális élet, ha kipottyantasz pár gyereket és megházasodsz, de nehogy már negatív jelzőkkel illesdd, akinek más a normális és nem az az élete célja, hogy családja legyen. Inkább te vagy az egysíkú! Nem lesz attól valaki primitív, csak mert nem akar családot.

Én sem akarok se gyereket, se házasodni. Nekem más terveim vannak, más dolgok a sokkal fontosabbak az életemben. Ettől még ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más.

Nem is mindenkinek való gyerek, és ezt sajnos nap, mint nap tapasztalom olyanokon, akiknek már van.. Mennyire nincsen hozzájuk türelmük, nem is figyelnek arra a gyerekre, nem törődnek vele, vagy épp verik őket stb stb. Elég itt szétnézni pl a családi kapcsolatok topicban. Olyan inkompetens emberek vállalnak gyereket, akikre egy kis kutyát se bíznék.. De szültek, mert "Jajj hát mit szól hozza majd a többi ember, ha nem lesz gyerekem.."

Úgyhogy ideje lenne befejezni ezt az állandó okoskodast és más életébe való beleszólást, hogy miért nem akarsz gyereket, miért nem házasodsz blabla.. Én sem szólok bele pl abba, hogy te minek akarsz gyereket, amikor személyes véleményem szerint örök kínlódás és rengeteg pénz egy gyerek + azert sem vonlak kérdőre, amiért házasodni akarsz, holott szerintem semmi értelme nincs. Akkor leszel szíves te sem beleszólni más életébe, van sajátod, azzal azt csinálsz amit akarsz!

2016. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Költőnő? ***** válasza:
100%
Ritka az ekkora egyetértés:) hatalmas pacsi a hozzászólóknak:)
2016. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Minek gyerek? Úgyis helyettem, a csóró szülök csinálnak 10 gyereket a semmire. Amit természetesen én adómból fognak élni.
2016. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
100%
Én sem akarok se családot, se feleséget, se gyermeket (gyereket) főleg nem. Hogy miért? Mert nem bírom a kötöttségeket. Szar ember vagy-e emiatt? Szerintem nem. Felmértem a képességeimet, határaimat, rájöttem, hogy nem tudok kapcsolatban élni, túl sok mindent fel kell adnom magamból. Szerintem ez még mindig sokkal korrektebb, mint aki házasság, gyekek(ek) után jön rá erre.....
2016. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!