Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek hogy tudassam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy tudassam a barátommal, hogy rosszul esik hogy nem kapok tőle semmit, anélkül hogy megsértődne/megbántanám? 21/L

Figyelt kérdés
Nem arról van szó hogy elvárok tőle dolgokat...messze nem, egyszerűen csak belegondolva hogy három év alatt két virágot kaptam najó négyet..mert a másik kettőre elég egyértelműen néztem hogy hmm de szép és akkor így sikerült de egyébként se szülinapomra se nőnap se semmi...ha mondom neki megsétődik, hogy mindig az elvárások és nekem semmi nem jó...én nem tudom vele megértetni hogy ezek nem elvárások, de hogy tudnám vele mégis ezeket tudatni, hogy jól esne?Nyilván a legjobb lenne ha magától jönne de hát az szép álom... Én egyébként okkal,ok nélkül veszek neki bármit amit meglátok, hogy tetszene neki attól függetlenül hogy vele ellentétben nem vagyok kereső ember és eléggé be kell osztanom a pénzt de ezt nekem ilyen téren sosem befolyásolja hátha esetleg így észre veszi, hogy ennek amúgy majdhogynem fordítva kéne lennie meg úgy egyáltalán mert szeretem ....
2017. jan. 8. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Sütnj-főzni szoktál neki? Ha igen, akkor mostantól ne tedd és ha felhozza, magyarázd el neki szépen, hogy te azokkal dolgozol, pénzt és még időt is ölsz bele, de így nem nagyon vab kedved, hogy neki az is fáradság és akaratoskodás, hogy szeretnéd, ha bemenne egy virágboltba és három percet rászánna arra, hogy megtiszteljen és értékelje, hogy a barátnője vagy.
2017. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

őszintén nyíltan egyszerűen közlöd szóban vele a problémádat

de ha ő ennyire gyerekes és éretlen, akkor mi lesz később, amikor jóval nagyobb problémákat kéne együtt megbeszélnetek? akkor is hisztizni fog?


azért az elég ciki, hogy 3 év után se mersz vele őszintén beszélni vele és problémázol egy ilyen sz..ron.


most mondjam azt, hogy mindenki olyan rózsát szagol, amilyet szakít?

2017. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Volt olyan pasim,akiért én tettem meg kb mindent,tőle alig kaptam viszonzást.Akkor még nem tudtam,hogy ezt nem kell benyelnem,a jelenlegi páromat még csak 3 hete ismerem,de már kaptam tőle nagy csokor rózsákat,állandóan visz étterembe, teniszezni, moziba, ágybareggelit hoz nekem...és mégsem papucs,csak kedveskedni akar.Javaslom,hogy te is ilyen pasit keress inkább,hidd el,ilyen férfi mellett érezheted magad igazán nőnek :)
2017. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Fu en ezt tuti nem tudnam elviselni. Mi az hogy ez szal viragot se vesz szulinapodra?? Ilyen tipus, nem lehet mit kezdeni vele.
2017. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Most megoldom a problémádat, de ahhoz neked is némi energiát kell belefektetned a dologba.


Keress rá, hogy "szeretet-nyelvek" Gary Chapman író és pszichológus munkásságát keresd. Az Egymásra hangolva című könyv például jó.


TE valószínűleg az Ajándékozós szeretetnyelvbe tartozol, legalább egy kicsikét. Olvasd el a könyvben azt a fejezetet, ami erre vonatkozik. Ha a pasid nem ezen a szeretet-nyelven kommunikálja feléd a szeretetét, akkor másikon viszont valószínűleg igen. Ha elolvastad az ajándékozóst, akkor ajánlom, hogy folytasd a többivel, hogy több ön- és társismeretre tehess szert. Az egész könyv nagyon olvasmányos, Chapman elég jól ír.


Ha elolvastad (2-3 nap alatt simán el lehet olvasni), akkor beszéld meg a pasiddal, hogy neked ez a szeretet-nyelved, ezért neked fontos volna, hogy kapj tőle valami tárgyi ajándékot. Ha jól emlékszem, akkor az ajándékozósoknak sosem az anyagi érték számított, hanem, hogy van valami, amit az egyik ember átnyújt a másiknak (tehát tárgyi) és az, hogy mennyi időt fordítottak az ajándékra. (csomagolás, szépség, átadás, figyelmesség az ajándék terén stb.)


Kérlek ne légy lusta elolvasni, amit ajánlok, mert későbbi életed során is nagyon fontos lehet ez a tudás a párkapcsolatod alatt. Sok sikert!


Ja, és kérlek írj egy privátot vagy valamit, ha bejött a tanácsom!

2017. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Átérzem, mi "csak" 2,5 éve vagyunk együtt, de soha nem kaptam semmilyen virágot úgy, hogy nőnapon munkatársnőinek meg ad...

Én konkrétan többször elmondtam neki szemtől szemben, hogy örülnék néha 1-1 szál virágnak. Semmi. Majdnem vitává fajult a nőnap, hogy a munkatársakat miért értékeli többre, mint engem (mert ők kaptak természetesen virágot tőle). Egyszerűen fel nem fogta, hogy miért zavart ez engem. Ha marhaságnak tartja (ahogy állítja) akkor legyen következetes és a kolléganőit is eszerint kezelje. Semmi, semmi, semmi.

Végül feladtam és beletörődtem, hogy soha az életben nem fogok virágot kapni rokonokon kívül mástól.

2017. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Nesze, rákerestem helyetted, hogy el ne téveszd, vagy mindenképpen megtaláld. Nagyon fontos, és hasznos tudás.


[link]

2017. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Felhoztam neki nagyon vissza fogottan és megszeppenve hogy érezze hogy szarul esik anélkül hogy mondanám mennyire rossz ugyanis rákérdezett hogy mi az ami bánt..én elmondtam ezt a virág témát és lecseszett hogy már megint túl érzékeny vagyok és amúgy ezekkel a piszakalasokkal veszem el attól a

Kedvet hogy vegyen virágot mert már sokszor eszébe jutott amúgy stb aztán kicsit elkönnyeztem mert úgy mégis csak rossz ez az egész majd kinyomott hogy na hogy nekem semmi nem jó

2017. jan. 8. 19:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy taho. Mar az is szanalmas, hogy fel kell neki hozni pff...hagyda francba, jon olyan, aki megbecsul es akinek nem kell konyorogni alap dolgokert.
2017. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Mi az, hogy nehogy megsértődjön? :D Ez a hiszti, amit ő levág akárhányszor elmondod neki, neked mi esne jól NEKED a kapcsolatban, ez olyan szintű érzelmi manipuláció, mint a csuda. A pasid egy tahó, elkényeztetett farok, aki sajnál rád időt, pénzt, energiát. Szakíts vele.
2017. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!