Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tanácsolnátok ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben, menthető a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már 4 éve vagyunk együtt, de kezdenek kiütközni olyan dolgok, amikkel nem tudok mit kezdeni. Felnőtt kapcsolati problémák, amikben életkoromból fakadóan eddig nem volt részem.


Nem szeretném elveszíteni, de ha a jövőnket nézem, nem látok közös pontot és ez elkeserít. Hosszú lesz, de remélem adtok pár használható tanácsot.

Középiskola végén ismerkedtünk meg ( 4 év különbség van közöttünk). Én egyetemre mentem, ő pedig szakmát tanult. Én albérletbe mentem, ő a rokonainál lakott Pesten. Most lassan végez a sulival, heti 2 nap iskola, heti 5 nap diákmunkára jár, hogy legyen elég pénze. Én sem unatkozom, nem vagyok az a bulizós egyetemista típus. Tanulok, dolgozom, építem a jövőmet.

A gondok ott kezdődtek, hogy nekem vizsgaidőszakom van. Ő szeretne nálam lakni, mert közel vagyok a munkahelyéhez. Egy ideig oké volt, de rájöttem, hogy nem tudom kipihenni magam. Ő 03:30-kor kel heti több napot, én meg előtte 1-2 órával fekszem le, mert tanulok. Mindig felébredek olyankor, alig tudok vissza aludni, nem vagyok kipihenve, amúgyis stresszes vagyok, nem büfészak. Délutánosként este hazajön, széthagy mindent, zuhanyzik, lefekszik. Ha bármit felvetek: "Hagyjam, ő dolgozott ma és fáradt." Ebben igaza van, de engem meg elgondolkodtatott, hogy ezt akarom hallgatni egész életemben, hogy ő dolgozik 8 órát és vége a világnak?


Mindegy. Megkértem, hogy vizsgaidőszakban csak találkozzunk napközben és kész. Ez rosszul esett neki és megharagudott rám. Azt mondta, hogy akkor mi lesz, ha majd együtt élünk? Így számíthat rám? Mondtam neki, hogy az más, akkor már nem műszakozni jár, nem diákmunkás lesz (tipikus női szakmát tanul, csak nappali munka van). Nem igazán hatotta meg.


Emellett ő állandóan felveti, hogy butának érzi magát mellettem. Én ezt soha nem éreztettem vele, soha nem mondtam neki ilyet. Én okosnak tartom őt, az osztálya legjobb tanulója és érdeklődik a világ dolgai iránt.De ő lenézi magát, mert én egyetemista vagyok, ő meg nem és annyi mindent tudok, van egy csomó lehetőségem, a világ kinyílt előttem ő meg tök buta hozzám képest. Ezt ő szokta mondani. Ezzel sem tudok mit kezdeni, de tudom, hogy a jövőben ez egyre rosszabb lesz, ahogy tovább tanulok, ő pedig nem.


Aztán itt vannak azok a pszikos anyagiak. Ezt ő hozta fel, de sajnos egyet kell értenem vele, ez problémás lesz. Most 2 óra munkával keresek annyit, amennyit ő fog 8 órában. Ha előre jutok és 8 órás dolgozó leszek, akkor ez 2-3x annyi fizetés különbséget jelent és ő ezért a pénzért nehezebb munkát végez. Emiatt én nem tudom magam rosszul érezni. Tőle viszont megkapom, hogy "neked könnyű, irodában ülsz". Úgy érzem, hogy egyáltalán nem érzi át azt, hogy nekem mennyi stresszel járt eljutni oda, hogy irodában ülhessek, mert magamat tartom el közel 5 éve és nem így indultam.


Őt viszont nem fogom eltartani. Sem őt, sem más lányt. Elviszem ide-oda, veszek ezt-azt szeretetből, de az is tönkretesz egy kapcsolatot hosszútávon, ha a férfi fizeti a lány életszínvonalát, mert a lány fizetése semmire nem elég. Főleg amikor bemegyek a munkahelyemre és látom,hogy a huszonöt körüli lányok már egyedül élnek és nem úgy néznek ki, mint akik kuporgatnának.


A barátnői sem jó irányba viszik. Huszonöt év felettiek már, dolgoznak...több műszak, sok munka, kevés fizetés...albérletben laknak, semmi félretett pénz...ide megyünk, oda megyünk szórakozni, hónap végén meg alig marad pénz...én nem akarom, hogy őt is belehúzzák ebbe a mókuskerékbe, de hajlik rá, mert "annyit dolgozom. Jól esik látni, hogy van értelme.".


Szóval a pénz hosszabb távon problémás lehet. Én szeretnék nagyvilági életet élni, utazni, fizetni a hobbimat, lakás, autó... ő meg nem tud a szakmájára jellemző átlagbérből. Én bíztatom, hogy attól, hogy az első munkahelyén keveset keres, akkor annyi, hogy váltani kell 3-4 alkalommal, mindenhol egyre többet kérni és egy-két év után már jó lesz a dolog. Megtanul egy nyelvet vagy kettőt. Nyelvtudás + szakma az már jó fizetéssel kecsegtet bárhol. Ha pedig végképp nem jön össze a dolog, akkor menni kell egyetemre, én partner vagyok benne (abba még beleszállnék anyagilag is). De mintha süket fülekre találnék.


Az a gond az egésszel, hogy mivel most növök fel, így még nem találkoztam ezzel a problémával korábban. Úgy érzem, hogy egyre nagyobb szakadék alakul ki közöttünk. Ő is mondta már, hogy egyre jobban azt érzi, hogy nem fogunk együtt maradni.


Én viszont szeretnék. Szeretném őt ösztönözni, de van egyáltalán értelme? Hallgatni fog rám? Néhány napja már felvetette, hogy nem szereti, hogy miattam ennyit kell változnia. Ő szereti a maga kis beülős csapatát, nem zavarja a 2 műszakos munka, ott mindenki körbeudvarolja, úgy szeretik, ahogy van, elbeszélgetnek, röhögnek totál primitív dolgokon... Amikor az én társaságommal megyünk valahová, akkor "meg sem tudok szólalni, a lányokkal sem jövök ki. Mindegyik h***e kis beképzelt r*bi, megy a képmutatás, különbnek érzik magukat másoknál"...Pedig nem atomfizikáról beszélgetünk, elhihetitek. Ha sikerül nekik valami, akkor koccintanak rá, gratulálnak, örülnek a másiknak. Jó a munkahelyük, jó a fizetésük, emiatt alig van gondjuk az életben. De ezt a páromnak nem fogom mondani, mert felesleges.


Eléggé kezdek elkeseredni, mert szeretem őt. Próbálom motiválni, hogy ne érje be annyival, hogy van egy munkahelye és kész, de őszintén...az egész baráti társaságában a tanult ember valami ufo, lenézett dolog. A rokonságában is. Van esélyem ennyi ellenhatással szemben?


Ti hogy oldottátok meg, hogy ti törekedtetek felfelé a ranglétrán, szebb,jobb,minőségibb életért, a párotok viszont elvolt azzal, amibe 21 éves korában belecsöppent?


2017. jan. 10. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem... ha szereted akkor úgy szeresd ahogy van... Nekem mondjuk már 2 diplomám van nőként ( most szerzem a harmadikat) de pl ha a párom nem ügyvéd lenne, hanem "csak" villanyszerelő nem okozna gondot. Értem én, hogy ösztönzöd, de arra nem gondoltál, hogy ez neki kényelmetlenséget okoz?
2017. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Költőnő? ***** válasza:

Nem rád írtam, hogy sznob lennél, ez kifejezetten a társaságra volt egy érzés. Nekem vannak olyan barátaim, akik olyan életet élnek, vagy élhetnének, amiről én még csak nem is álmodhatom. Mégis le tudunk ülni meginni egy sört, el tudunk beszélgetni bmiről, senki életszínvonala sem központi téma. Munkahelyi sztorijai kb mkinek vannak, ezeken kívül zene, közös élmények, programozás, fizika, spiritualizmus, bmi a téma. Érted? Bmi. És odaülhetne a sarki fűszeresnek is akár, nem érezné, hogy jajj, az mennyire elit társaság.

Nem ettől értékes az ember.

2017. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szükség lesz egy nagy beszélgetésre, meg némi kompromisszumkészségre - még a te részedről is.


Vannak persze egyszerűen megoldható problémák:

- Az alvásprobléma nem egyedi. Sok pár kel különböző időpontokban, ti is meg tudjátok oldani.

- A "8 óra munka után megáll a világ" problémád teljesen jogos. El kell neki magyarázni, hogy mások is dolgoznak napi 8 órát, és mégis képesek mellette rendben tartani a lakást, házimunkát csinálni, stb.

- A "butának érzi magát" problémakör pedig megoldható azzal a végtelen egyszerű kérdéssel, hogy "Szívem, mégis mit csináljak másképp, hogy ne érezd magad butának?".

- "Úgy érzem, hogy egyáltalán nem érzi át azt, hogy nekem mennyi stresszel járt eljutni oda, hogy irodában ülhessek, mert magamat tartom el közel 5 éve és nem így indultam." Ezt így, ahogy van, meg kell mondani neki. Ennyi.

- "De ezt a páromnak nem fogom mondani, mert felesleges." Pedig igen, ezeket el kén mondani, mert így ő csak a saját szempontjából látja a dolgokat. Mondd meg neki, hogy könnyebb lesz kijönnie a lányokkal, ha nem ribizi le őket kapásból...


Ahol viszont kompromisszumra van szükség, az az életszínvonal. Te vele is akarsz lenni, meg nagy lábon is akarsz élni, de nem akarod eltartani, neki meg nem lesz annyi fizetése hogy támogassa ezt az életszínvonalat (amire mellesleg ő nem is vágyik). Neked valamennyivel lejjebb kell adnod a vágyaidból, neki pedig valamennyire támogatnia kell. Pl. az, hogy a tanácsaid süket fülekre találnak, semmiképp nem folytatódhat. Neki is meg kell hallgatnia téged, neked is meg kell hallgatnod őt. Mi az, amire ő vágyik? Ő hogy képzeli az életét? Segítene, ha közös kasszára mennétek?


A legnagyobb probléma persze a baráti kör/rokonság. Sajnos volt szerencsém hasonló családhoz, tudom, milyen szar, amikor azért néznek le, mert sikeresebb vagy. Viszont a jó hír az, hogy mind az exemet, mind pedig a húgát sikerült meggyőznöm a továbbtanulásról, szóval nincs veszve a dolog, csak nagyon kell tudni érvelni, elmagyarázni, hogy ez miért éri meg neki.

2017. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én másik oldalon vagyok, és bár nem teljesen hasonló a helyzet, de ebből a szemszögből azt gondolom, hogy nektek nem sok közös jövőtök volt együtt.

Nem akarok neked kisregényt írni, de a lényeg az - és az esetedben is ezt érzem -, hogy az adott exem egyszerűen nem értette, nem tudta átérezni azt, hogy milyen körülmények közül jövök, hogy nekem más a normális, mint neki. Ő úgy gondolta, hogy jót akar nekem, de gyakorlatban egy elképzelt képre akart átformálni, és mikor valamire nemet mondtam neki, akkor az folyamatosan újra éket vert közénk.

Nem rossz ember a párod, csak nagyon más, mint te. Az a szakadék, amit éreztek, egyre kevésbé lesz áthidalható az idő múlásával sajnos. A szerelem ide nem elég.

2017. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igazából én megértelek nagyrészt, de pont ezért nem értem, miért vagytok még együtt, mert nekem ez az egész úgy jött le, hogy oldalakon keresztül panaszkodtál a barátnődre, akit elvileg szeretsz. Ha így tekintesz a dolgokra (amit nem ítélek el, én is ilyen maximalista vagyok), akkor nem hiszem, hogy egymáshoz illenétek.

DE az eltartós rész az nekem kicsit sok. Mármint attól még nem tartasz el valakit, mert te többet keresel! Azt még megértem, ha vki azért keres reménytelenül keveset, mert nem is igyekszik, elég neki a knimálbér, stb. Ha a motiváció hiánya, igyekezt hiánya zavar, azt megértem. Na de azért nagyon sokszor van, h a nő kevesebbet keres, és nem feltétlen azért mert lusta! Bár én még szintén tanulok, de a jövőbeli munkám tipikusan híres a kevés fizetésről (nem minimálbér, csak kevesebb, mint a többi egyetemet végzett dolgozóé). Na most ha erre a jövendőbeli férjem azt mondaná, h nem tart el, hát nem érezném fair-nek és rosszul is esne.

Ennyit tudok hozzáfüzni, de ismétlem, sztem ennek így nincs értelme.

2017. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A hosszú válaszoló vagyok.

Igazából 10-essel egyet értek, mert első megérzésre nekem is ez jött le, csak én leragadtam a helyzet elemzésénél.De igaza van.

2017. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*15-össel értek egyet jav.*
2017. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!