Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem meg erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (Előre is elnézést kérek a helyesírási hibaimert, tab-rol írok)

Nagyon szépen köszönöm, ha valaszoltok. :)

Nos nekem az a problémám, hogy a párom nem engedi hogy dolgozzak.

Kifejtem ezt bővebben: 2-éve vagyunk együtt, tökéletes harmóniában élünk együtt. Ő a tökéletes férj, tényleg egyetlen egy rossz szavam sem lehet rá! Nagyon szeretjük egymást, és 1-hónap mulva lesz az esküvőnk amit már nagyon nagyon várunk!! :) Kb 1,5 éve élünk együtt egy kis aranyos albérletben, mondjuk eleg picike a lakás de kettőnknek tökéletes, és nem is drága ezt is szerencsésen kifogtuk.

Páromnak azért a magyarországi munkahelyekhez képest elég jó munkahelye van, kb 300-ezer forintot keres havonta amiből egész jól gazdalkodunk, meg azért is jò a munkahelye mert eleg sok szabadideje van, ezért még arra sincs panaszom hogy nem lennénk eleget együtt. Az a baj hogy elgondolkodtam a jovonkon... És akarunk babát. Akkor biztos hogy nagyobb lakásba kellene koltoznunk, mert ez egy garzon. És nem igazán tudom mit kell venni egy babának, mert egyetlen baba sincs a közelemben (de addigra azert kifaggatom pl anyukámat hogy felkészült legyek. Csak meg nem most akarunk babazni, egyből azt hinne hogy állapotos vagyok :) ) de gondolom nem eleg ennyi pénz igy rá, ha majd többet fogunk a lakásra is fizetni. Szóval én ezt próbáltam megbeszélni vele hogy mi lenne ha én ia dolgoznék... Azt a penzt egyben eltehetnenk, a baba szuletesere vagy akar gyujtogethetnenk addig hogy vegyünk egy lakást, szeretnék felre is tenni a gyerekünk felnőtt korára, hogy ne 0- penzel nyissa a felnőtt kort, és stb. :) amire ő azt válaszolta hogy ő régimódi ember, és nem birja mar csak a gondolatát sem hogy az ő szerelme dolgozik. Inkabb tulorazik majd állandóan csak en ne aggodjak es ne dolgozzak amit nem szeretnék mert azt nem bírnám ki hogy ő a fáradtságba hajtja magát én meg nem dolgozok. Nem mondom azert hogy igy nincsen dolgom mert ugye én tartom rendben a lakást, amikor dolgozni megy mindig friss még meleg ételt elviszem a munkahelyére, anyukámekhoz is megyek mindig be segíteni a hazimunkaban mert ők egy 5-szobás nagy házban laknak. Oda kell a segítség. Anyosomnak is be segítenek de ő igazából nem annyira szeret engem... Azt mondta azert pont mert nem dolgozok.. :( persze párom mindentől megvéd es kiáll mellettem, de akkor is kellemetlenül érint engem ez a dolog. Aztan minden hivatalos ügyet én intezek és most én szervezem az eskuvonket is. Bar azert neha segit benne a párom is, amikor itthon van mindenhova elkísér ha vásárolok, ne nekem kelljen cipekednem stb. :)

Amúgy az én szakmám : sminkmester,fodrasz. Azért fotozasokra elszoktam néha menni ha hívnak, azert keresek valamennyit de elenyésző az ő fizetesehez kepest.

Szeretném meggyőzni, mert azert elférne a plusz pénz majd a babánál.

Bocsánat ha nagyon hosszú lett, Köszönöm ha elolvastátok !

További szép napot Mindenkinek! :)



2017. jan. 16. 12:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Hát igen, fizet nekem társadalombiztosítást, nyugdíjpénztár, (mondvan hogy 2-nyugdijbol jobban el leszünk mikor idősek leszünk.) meg van egy közös megtakaritasunk közös néven, az 10-év mulva lejár de lehet folytatni, akar 20 évig is de 10-ev ( most mar 9-mert 1-ev eltelt.) mulva lehet kivenni belole egyben a pénzt. Ami tok jó az biztos jól fog jönni csak hamarabb akarunk azert gyereket. Olyan unszimpatikus embert írtatok le, en nem tudom elhinni hogy ennek a dolognak ez lesz a vége. Persze nem szeretnék nagyon naiv lenni, es mindent teljesen rozsaszinben látni,szoval biztosan lefogok ülni vele és elmondom neki szépen hogy dolgozni fogok. Legalábbis hogy keresem a munkát, egyre nehezebb elhelyezkedni a szepsegiparban.

De azért azt kiemelném hogy ő nem ilyen ember... Nem Verne meg soha, és nem hagyna magamra csak úgy. Ha ugy adódna hogy elmegy mondjuk 20-év mulva, vagy csak legyen 10-év akkor se bánna igy el velem meg a gyerekunkel. És lenne azert hova menni, nagy családom van és nincsen senki se rossz helyzetben. De mindenesetre igazatok van, abban hogy azért nem lenne rossz karriert építeni, nekem is biztos jót tenne.

Köszönöm hogy időt forditottatok rám. :) További szep estét!

2017. jan. 16. 23:18
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem magyarázd el neki, amit az egyik korábbi kommentedben leírtál. Hogy azért lenne jó a munka - most, egy rövid ideig, egy-két év -, hogy kialakuljon a saját vendégköröd, utána megcsinálhatnád a saját szalont, és akkor nem lenne főnök meg semmi, és ez igazán nem hosszú idő. De ha a szakmádat szereted, hobbiként éled meg, akkor egy kis saját szalon meg neked mekkora álom lenne, kitöltené a napodat, satöbbi... Szóval udvarold körbe. :) Ne a pénzre helyezd a hangsúlyt, hanem arra, hogy neked ez mennyire jót tenne, és hogy csak pár évet kellene kibírnotok úgy, hogy te is dolgozol, az meg igazán nem sok idő.


Egyébként részben egyetértek a többi válaszolóval, mert abból, amit leírtál, vannak ijesztő jelek, de természetesen nem ismerjük a párodat, lehet, hogy tényleg "csak" a tenyerén akar hordozni. A lényeg az, hogy figyelj oda te is magadra, hogy maradjon saját akaratod. Ez tökéletes alkalom arra, hogy kiállj magadért, ha tényleg dolgozni szeretnél. Később a gyereknevelésben, egyéb dolgokban is rengeteg hasonló konfliktus lesz, amikor nem értetek egyet valamilyen döntésben, nem árt rá felkészülni. :)

2017. jan. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!