Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a barátnőm felépüljön és megértse, hogy nem haragszom rá? 24/F

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába írtam-e, a történet talán egy picit hosszú és kusza lesz ezért előre elnézést, igyekszem érthetően leírni.


A barátnőmmel kábé egy éve ismerkedtem meg, megfogott a szépsége először csak ennyit láttam benne, aztán ahogy megismertem folyamatosan nyíltak meg előttem a személyiségének különböző rejtett zugai és nem volt kérdés, hogy őt akarom. Én ezt annyira komolyan elhatároztam magamba, hogy gyakorlatilag lehetetlen volt, hogy ne hódítsam meg pedig őt nem lehetett egy könnyen, nagyon komplex személyiség nem éppen problémamentes nyugodt jellem. De megszerettem és ezt már nem tudtam visszavonni és nem is akartam.

A fordulópontja a történetnek akkor jött amikor kiderült róla, hogy fiatal lány révén ugyan abban a betegségben szenved amiben a nagymamája is meghalt évekkel ezelőtt. Nem írok többet a betegségéről,mert csak rá tartozik és igazából lényegtelen a történet szempontjából. Ez egy nagyon nehéz időszak volt mindenkinek, az anyukájának , neki és leginkább nekem. Ez egy nem túl biztos és nem sok reménnyel kecsegtető helyzet volt, lett volna egy azonnali megoldás amibe a barátnőm egyszerűen nem akart belemenni. Kezelhetetlen lett, idegbeteg gyakorlatilag pszichiátriai eset. Én nem akartam mást, csak hogy meggyógyuljon Ő viszont teljesen összezavarodott. Ez alatt az időszak alatt engem többször megütött és megtámadott, megcsalt és gyakorlatilag semmibe sem vett, undorítóan viselkedett velem, az összes problémáját velem azonosította, többször mondta, hogy az én hibám ami történt. Végül szakítottam vele mert egyszerűen már értelmetlen volt vele egy légtérben lennem. Közben persze az anyukájával végig tartottam a kapcsolatot, hogy hogy alakulnak a dolgok és végül mikor befeküdt akkor már nem volt sok választás és azt kellett meglépni amitől ő a legjobban félt (legalábbis ő ezt gondolta). Ő úgy gondolta ezzel elveszti a nőiességét és értéktelen, senkinek sem fog majd kelleni és a tükörbe sem fog tudni már nézni.

Amikor lábadozott mindig bejártam hozzá, eleinte nem szólt hozzám, rám sem nézett. Egy idő után már elértem, hogy nevessen is néha meg beszélgessen velem. Egyik este felhívott, zokogott és érteni sem lehetett mit akar, teljesen ki volt akadva. Akkor azt kérte tőlem, hogy bocsássak meg azért amit velem tett és ahogy viselkedett velem és ő nem is haragudott rám soha. Én mondtam neki, hogy én ezt tudtam végig és nem haragszom rá. Azóta eltelt 2 hónap de még mindig nem érti meg. Már jól van, kint van velünk próbálunk lelket önteni belé. Néha nagyon depressziós lesz, nem igazán találja meg a helyét, pszichológushoz is viszem szerdánként, ma is voltunk már. Állítólag idő kell neki, én viszont nem szeretném már sokáig nézni ahogy szenved.

Ha velem van és lenne egy boldog romantikus pillanatunk akkor általában elsírja magát és a bocsánatomért könyörög. Ezerszer mondtam már neki, hogy én rá nem haragszom és szeretem, nekem az a legfontosabb, hogy ő boldog legyen, megértem mit miért tett és tudom, hogy milyen nehéz volt neki. Nem érti meg vagy nem tud magának megbocsájtani pedig én meg tudok. Mondtam neki, hogy hozzuk ezt szóba a pszichológusnál de ő nem hajlandó erről beszélni- amit akkor ő velem csinált- mert elég neki ha csak mi hárman tudjuk. Folyamatosan azt mondogatja, hogy szakítsunk mert ő nem érdemel meg, ő csak elszívja az én boldogságomat, már így is nekem köszönhet mindent eleget tettem, legyek végre boldog mással. Nálam ez a dráma nem válik be, de már tényleg nem tudom hogyan értessem meg vele, hogy ezt hagyja rá. Fejezze be és felejtsük el mert én nem haragszom.


2017. febr. 1. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mellrák?


Egyébként szerintem ezen csak az idő fog segíteni, nincs olyan praktika, hogy 1-2 napon belül gyökeresen meg fogod tudni változtatni.

2017. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

"Ez egy nagyon nehéz időszak volt mindenkinek, az anyukájának , neki és leginkább nekem"

LOL

2017. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Második lolozhatsz, de sokszor a szerelmünk fájdalmát látni rosszabb, mintha mi vagyunk betegek. Emellett, ha elolvastad volna tudnád, hogy a kérdező lelkileg rengeteget szenvedett, meg is csalta a lány, és mindenért őt hibáztatta.

Kérdező, először is, nagyon jó ember vagy, meg a pacsi. Másodszor hagyj neki kis időt, és szeresd, viszont ezt nem lehet végtelenségig csinálni, mert felemészt a dolog. Nagyon jó, és emberséges, hogy ennyire szereted, és nagyon jó, hogy így kitartottál mellette, de a végtelenségig ne tedd ezt, mert bele fogsz betegedni.

2017. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal előtted. Nem sok ilyen ember van mint te. Minden okod meg lett volna, hogy látni se akard ezután, és senki nem hibáztatott volna. Remélem, hogy rendeződik a helyzeted és boldog leszel, akár vele, akár mással. Mert ha valaki akkor te megérdemled.
2017. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Érzelmi zsarolás gyanús..... De lehet csak én vagyok ilyen betegesen paranoiás, pesszimista ember.
2017. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem lenne csinos a pofija, a töredékét nem tetted volna meg érte
2017. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Ha nem lenne csinos a pofija, a töredékét nem tetted volna meg érte" Azért a csinos pofi édeskevés lett volna már ahhoz is, hogy egyáltalán kapcsolatot akarjak vele.


Ezer százalék, hogy nem érzelmi zsarolás. Egyébként más is megtette volna azt amit én. Talán még ügyesebben is. Én sok mindent elrontottam. Én megértem azt amit csinált, hiszen szerintem nem igazán volt beszámítható akkoriban, talán én is ugyanígy viselkedtem volna.

2017. febr. 1. 16:15
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a másodiknak igaza van. Ott árulta el magát. Undorító, a másik beteg, de neked rosszabb.
2017. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Csapj az asztalra, hogy most már elég volt a hisztiből, túl van a beavatkozáson, élni kell az életet tovább. Arra tippelek, hogy génmutáció miatti mastectomia történt, biztos, hogy nehéz elfogadni, de ha nem változtat ezen a hozzáálláson, torzulni fog a jelleme. Ez az önostorozás arra is jó lehet, hogy további extra pátyolgatást csikarjon ki a környezettől. Beleragadtok ebbe a " beteg vagyok, össze vagyok omolva" játszmába és soha nem lesz normális a kapcsolat.
2017. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hidd el ki fog jönni ebből a depressziós állapotból, csináld azt amit eddig, támogasd ez talán még többet is ér, mint egy pszichológus. Én is ilyen depresszív voltam, de az én párom is olyan, mint te (így a leírtak alapján), segített, támogatott és kilábaltam az egészből.
2017. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!