Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összevesztünk megfogalmazáson....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztünk megfogalmazáson. Most tényleg mekkorát hibáztam?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy szó volt róla, hogy elmegyünk a lányom meccsére. A meccs holnap lesz, ezért ma este felhívtam a lányomat, hogy akkor mikorra menjek érte. Első szám első személyben fogalmaztam, azt mondtam, akkor kilencre ott vagyok érted. Erre a feleségem bepipult, hogy akkor őt biztosan nem akarom elvinni, mert ugye mondtam amit mondtam, hogy én...

Volt már ebből vitánk régebben, együtt főzzünk, felhívott egy barátom, kérdezte mit csinálok? Azt mondtam főzök. Ebből is balhé volt. Igyekeztem figyelni erre amennyire tudtam, de most megint belefutottam a csőbe.

Ez, hogy egy telefon beszélgetésben így fogalmazok az most tényleg ekkora gond?


2017. febr. 11. 20:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

a válaszaidból úgy tűnik, csak igazolásért jöttél ide.


lepontoztad, aki mást mondott?

2017. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
20as. Nem azért kérdeztem amit kérdeztem, mert személyeskedésre lenne szükségem. Az első mondatoddal egyet tudok érteni. De aztán az a kioktató hangnem azért az maszek. Annyiban biztosan igazad van, hogy nem értek a pchihológiához, nem ez a szakmám. Ugyan akkor, nem gondolom, hogy két tucat mondatból Dr. House módjára profilozol. De taníts még kérlek, mond el milyen vagyok. Bár nem ez volt a kérdés.
2017. febr. 12. 09:01
 23/31 A kérdező kommentje:

21es. Nem, nem pontoztam le senkit, se fel.

Egy privát telefon beszélgetés a téma, aminek a feleségem a fültanuja volt. Nem gondolom, hogy ebből vérremenő dolgot kellene csinálnia. Haragudjon, sértődjön meg, magyarázza el. De igen, már másodszor jártam így, tehát hibáztam. De mégis mekkora hiba ez? Egy embernek vannak értékei, előnyei. Meg hátrányairól, rossz tulajdonságai. Na most én nem hencegésből írtam, hogy mennyi mindent megkap tőlem. Na mindegy, nekem nem feltétlen itt kell megoldanom életem problémáit.

2017. febr. 12. 09:11
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a feleségedet, bár nem csinálnék ebből balhét.

De én is így jártam, a férjem telefonban mindig egyes számban beszélt. Felhívta az anyja, vagy valamelyik tesója. Mit csinálsz? Főzök. (főztünk) Játszom a gyerekkel (együtt társasoztunk) mint ha én nem is léteznék. A családjának azóta is az a véleménye, hogy én nem csinálok semmit otthon, őt dolgoztatom.

Kettő: ha a lányoddal a beszélgetés alatt nem hangzott el, hogy NEM egyedül mész, akkor a lányod csalódott lehet amikor meglátja őt is. Mert esetleg egy apa-lánya eseményre számított.

Amúgy meg: ha egyedül főzöl akkor főzök, ha ketten,akkor főzünk. Ha szeretnéd a párodat, így beszélnél, bocs. Ha nekem fontos valaki,akkor nem hagyom ki. Mit csinálsz? A párommal főzök. Családi társasjáték parti van. stb.

Persze én ezért sosem hisztiznék, de a következő kapcsolatban már odafigyelek erre is. Mert sokat elárul.

2017. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

24es. Igazad van. De vannak az embernek rossz szokásai, ez nem szeretem vagy nem szeretem kérdése. Ezeket azért elkell fogadni. Kérdés az mit kapsz egy kapcsolattól, és mit adsz fel, mit fogadsz el? Én azt gondolom, nem a 3. világháborút robbantottam ki. Nem mozsdatom magam, a fene megette ha a hibáimmal nem tud a párom együtt élni, míg én elfogadom az ő hibáit.

Múltkor három napig nem szólt hozzám, mert a lányomon láttam, hogy szomorú. Kérdeztem mi a baj, azt mondta szeret és hiányzom neki. Itt jött be a szobába a párom, kérdezte mi a baj? Tudva tudtam, fegyelmeznem kell magam, nem mindegy mit mondok. Azzal kezdtem, hogy semmi. Folytatni akartam, de védeni akartam a lányom magán szféráját is. Kifutottam az időből, úgytűnt nem akarom beavatni. Ránkvágta az ajtót. Azonnal utána mentem, elkezdtem csendben elmondani, mi is történt... nem fogadta el, azt mondta kirekesztjük. Borzalmas napok jöttek. Végül én kellett, hogy hunyászkodjak. Megtettem. Nem jó ez így. Nagyon nem, ha csak nekem vannak "hibáim" egy kapcsolatban. Nyílván nem várom, hogy mindenki megértsen. Ugyan akkor meddig lehet így egy kapcsolatban lenni? Oké, megyek és bocsánatot kérek meg minden. De mikor lesz az megint, hogy mondok valami szamárságot, és napokra büntibe kerülök?

2017. febr. 12. 12:28
 26/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez estben viszont neked volt igazad. Mert ha meglátom hogy a lányával beszélget, nem próbálok meg belemászni, ha nem kapok meghívást. Sőt, ha látom hogy a kislány szomorkodik valami miatt, akkor később meghívom egy forró csokira vagy közös sütésre, amit nagy valószínűséggel vissza fog utasítani, de azt akarom hogy lássa, törődöm vele anélkül hogy belemásznék a ti kapcsolatotokba. Azt hiszem, az lehet a baja, hogy nincs eléggé bevonva semmibe, ő próbálkozna, de azt kudarcként éli meg. Szerintem csak nem jól kommunikáltok.
2017. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

26. Hát dehogyis nincs. Mindenhová vele megyek, moziba hívom. Most néztük az állampolgár c. filmet. A lányom szereti, nagyon sokszor ölelő, mindig kérdi hogy a párom mit csinál, stb. De tíz éves csak, kicsi még.

Legyen velem a baj, vállalom, tisztában vagyok vele, hogy vannak hibáim, de valósidőben nem könnyű úgy fogalmazni, hogy ne lehessen belekötni. Mindegy, tudom ha szeretném többes számban fogalmaznék.

2017. febr. 12. 13:32
 28/31 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha csak beszélgetnél vele egy üveg bor és néhány gyertya mellett erről? Talán elmondja, mi fáj neki.
2017. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

De kérlek. Dedikált borunk van. Ostoros merlot a kedvencünk. De ha szóba is hozom, hogy szerintem ez nem akkora baj, hogy egyes számban fogalmazok a hatás azonnali. Nincs kompromisszum. Nincs az, hogy bármivel is tudjam ellensúlyozni ezt a hibámat. Persze makacs is vagyok tudom. De hidd el én rengeteg elvemet feladtam ő érte. De ez már egy erősen másik topik.

Mindig az volt, hogy engedtem, de újabb dolgok jöttek. Megoldottam, aztán megint új. Volt amikor viccből azt mondtam, kellene egy családi ügyvéd akivel megvitatom mit is mondhatok.

De tudod mit? Voltam szakembernél is, kerestem a megoldást, mert mondom tudom vannak hibáim. Egy darabig nagyon jól lavítoztam, egy darabig. Aztán persze hibáztam, borult a liszt, vissza estem a nullára. Rengeteg idő, energia ment a levesbe, mert képtelen vagyok megfelelni az elvárásoknak. Hát ez van.

2017. febr. 12. 14:05
 30/31 A kérdező kommentje:
És én nem szeretem őt?
2017. febr. 12. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!