Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldható meg a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldható meg a közös kassza ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt élünk lassan 1 éve, közös kasszán.

Én kb 3x annyit keresek mint ő, forintban ez 350-400 körül van.

Viszont ő jóval többet költ belőle magára, mint én.

Nem érzem túl fernek ezt, mivel én próbálok spórolni egy családi házra, ő viszont két kézzel szórja a pénzt magára.

Szóvá tettem neki, hogy ez így nem mehet tovább mert nem fogunk egyről a kettőre jutni soha.

Azt mondta, hogy ha közös kasszán vagyunk akkor a pénz is közös és "ne sajnáljam" tőle.

Ezek után én elgondolkodtam a szakításon, mert így soha nem lesz semmim, ha minden hónapban több száz ezer forint kimegy az ablakon a szó szerinti nagy semmire.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2017. febr. 20. 14:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Itthon 400 ezret keresel, munkával, nettóban?? Hihető...
2017. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
#11: mérnökként, pár év tapasztalattal én is 400 fölött keresek. Napi 8 óra melóval, nettóban. És még csak nem is szoftveres vagyok, ők még jobban keresnek. Nem akkora csoda ez.
2017. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%
Amint megkapod a fizetésed, az X összeget, amit szeretnél félretenni, rögtön különítsd el. Utána fizessetek is ki mindent, amit kell, a maradékot meg szórja, ha még marad :)
2017. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

szerintem se szakíts ennyiért.

először próbáld meg megbeszélni vele. mondd el neki, hogy te spórolni akarsz házra, lakásra, bármire, hogy előrébb juss. ha ő ebben nem partner, akkor megpróbálhatod a külön kasszát, hogy csak a rezsit felezitek. szerintem egyébként először ebben az esetben is szórná a pénzét, aztán nem maradna neki semmi, és neked kéne kisegíteni. ez egy sz ar helyzet lenne. :D éhen halni nem hagyhatod, de akkor úgy veszi majd lehet, hogy a saját pénzét elszórhatja, mert te majd úgyis veszel neki kaját. szóval ezt is előre le kell tisztázni, hogy ilyen nem lesz. majd mehet anyucihoz kérni.

normális embereknél szerintem nincs probléma a közös kasszából. nálunk pl teljesen jól működik. megbeszéljük, hogy mikre adunk ki. mondjuk szerintem az nem működik, hogy ugyanannyit költsön magára mindkét fél. egy nőnek jóval több mindenre van szüksége, pl ha szépségápolást nézzük. de azért nem kellene túlzásba esni.

2017. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Saját bankszámlára utaltasd a fizetésed, a közösre meg rakj annyit amennyit gondolsz. Ha rí miatta, elmeséled, hogy te szóltál. Ennyi.

30/f

2017. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nektek az lenne az ideális, ha lenne egy közös számla, oda MINDKETTEN átutaltok x összeget az egész havi költségekre (rezsi, albidíj, kaja, tv-net-telefon számla), félreraktok y összeget mindketten, közösen, és a maradék pénzből mindenki azt csinál, amit akar.

Szakítás esetén a közösen gyűjtött pénzt pedig csak simán el kell felezni, elvégre mindketten ugyanannyit raktok bele.


Ha ebből nem tanul, akkor vagy szakítasz vele, vagy elfogadod, hogy egy pénzügyi zsákutca a csaj.

2017. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
44%

Ez csak házasságban működik, ott megy a felezés és válásnál is felét viszi mindenki a megtermelt vagyonnak. Persze ott is úszik a fodrászra, sminkesre és hasonlókra költött pénz. De ha ti együttéltek és szakítotok akkor, hogy fogjátok elosztani a pénzetek, vagyontárgyaitok, ami megmaradt? Simán rosszabbul jöhet ki a kevesebbet kereső fél. Szerintem nem tanácsos egy bizonytalan kapcsolatba (legalábbis az együttélés szerintem az) ennyi energiát fektetni.

Viszont, ha külön kasszán vagytok és a párod megtanul gazdálkodni és működik a kapcsolat tovább, akkor sem veszítesz semmit, mert majd később összerakjátok, amit gyűjtöttetek. De ha nem jön össze, akkor sem veszítesz semmit, mert te tudsz közben gyűjteni arra, amit akarsz, csak max. más lesz az, akivel összedobjátok a családi házra valót.

2017. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!