Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha utálom a jegygyűrűmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha utálom a jegygyűrűmet akkor a páromat sem szeretem?

Figyelt kérdés
Másfél éve megkérte a kezem a párom egy kis szolid, egy köves, vékony aranygyűrűvel, ami aztán a gyűrűsujjamra nagy lett, a középsőre jó, de ott meg nem hiszem, hogy való hordani. Ráadásul soha semmilyen gyűrűt nem hordtam akkor sem, ha tetszett volna, mert nem szeretem a gyűrűt magamon. Nem akartam anno a páromat megbántani mikor odaadta a gyűrűt, hogy leszámítva, hogy nem is jó a méret, abszolút nem is tetszik a fazonja. Vékony kis gyűrű, egy kiálló kővel. Soha nem is hordtam a gyűrűt és egyszer nagyon megszorultunk és beadtuk a zálogházba, negyed annyit adtak érte mint amennyi volt az ára,de ez most mindegy is. Szóval pont a lejárat napján lett volna pénzünk kiváltani, de a párom dolgozott, én meg olyan xarul voltam, hogy az ágyból is alig bírtam kikelni (alacsony vérnyomás, egyszer el is ájultam aznap), úgyhogy nem mentem el a zaciba a gyűrűért és őszintén szólva nem is nagyon hatott meg másnap sem, hogy elúszik a gyűrű. Tudom, hogy ahogy előtte se, azután se hordtam volna soha. Egyszerűen nem érdekel a gyűrű. Sem az, sem egy másik, semmilyen gyűrűt nem hordanék. Egyébként valamennyi késedelmi kamattal ki lehet hozni egy dátumig, szóval tragédia nem történt. De a párom vérig sértődött, neki ez egyenlő azzal, hogy lexarom az egészet, pedig nem. Egyszerűen csak örültem, hogy túléltem azt a napot, és nekem az csak egy drága felesleges tárgy, neki fontos inkább, nekem nem. Hozzám se szól emiatt, látszik, hogyfáj neki, meg úgy érzi nem szeretem őt. Az, hogy elájultam aznap, az nem annyira hatotta meg. Tényleg ekkora gáz ez? nem úszott el a hülye gyűrűje véglegesen, csak többet kell rá fizetni kicsivel.
2017. márc. 10. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyűrűt váltsd ki, mert csak a töredék értéke a zálogérték.

Aztán amikor a kezedben a gyűrű, ráérsz egyezkedni a pároddal, hogy szeretnéd eladni és venni egy neked tetszőt, ami még méretben is jó.

Ha valamiért nagyon ragaszkodik hozzá, mert mondjuk náluk ez családi darab volt, amit a dédanyja, nagyanyja és az anyja is hordott, akkor kicsinyíttesd le a méretedre és jeles alkalmakkor hordjad.

Én sem viselek gyűrűt, mert nem szeretem, zavar a munkában, kézmosáskor le kell szedni, mert megáll alatta a szappan, ... stb.

Az tényleg megalázó lehet számára, hogy még csak ki sem váltod, hagynád elveszni, holott ki tudja mennyit dolgozott érte.

Ne csináld!

2017. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%

Micsoda problémái vannak egyeseknek, el sem hiszem, komolyan...

Igazából amikor nagyon magányos vagyok a csúnyaságom miatt, mindig feljövök ide elolvasni valami ehhez hasonló kérdést és egyből rájövök, hogy ez nekem valójában nem is hiányzik.

2017. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem éhenhalás határán vagytok, tedd el. Nálunk is ez a sorsa a gyűrűknek.
2017. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Eleg bunko vagy. Az egy dolog, hogy nem tetszik a gyuru, a mereten amugy tuti lehet igazitani, de nem ez a lenyeg. A parod jo szandekkal, boldogan megkert egy gyuruvel es most ez tenyleg olyan, mintha leszarnad az egeszet, attol fuggetlenul, hogy nem igy van. Ha gyurut nem hordasz, fel lehet tuzni egy lancra es hordhatod nyaklanckent, vagy csak siman elteszed a penztarcadba, rafuzod a cipzarjara, tok mindegy. Ezer megoldast lehet talalni. Manapsag total leszarja mindenki, hol hordod a jeggyurudet, en a jobb kezemen nem hordok gyurut, tudtommal ott kene, de 1000% hogy nem ott fogom mert kenyelmetlen. Szerinted erdekel barkit is, pontosan hol van az a gyuru?
2017. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy rosszul esik neki, hogy egyáltalán nem érdekel a gyűrű, főleg, ha ilyen hangnemben mondtad ezt el neki is, mint ahogy ide leírtad.. Nem maga a gyűrű volt itt a lényeg, hanem a gesztus. Nem kötelező hordani a jeggyűrűt, de ha ennyire leszarod, akkor joggal hiheti azt, hogy az eljegyzéshez is így állsz. Legalább eltehetted volna, vagy felfűzhetted volna egy nyakláncra, vagy akármi, hogy lássa, hogy érdekel és értékeled.

Én házas vagyok, de nem hordtam gyűrűt egy percig sem (a bőröm nagyon kiszárad bármilyen anyagú ékszerektől és nem is szeretem őket) - viszont már eljegyzés előtt is tudta jól a férjem, hiszen megbeszéltük ezt is, így nem gyűrűvel kérte meg a kezem és egy tizedmásodpercig sem voltak ilyen problémáink. Ha pedig nem került volna ez szóba addigra, akkor sem akadok ki rajta, hanem szépen elmagyarázom, hogy miért nem fogom hordani, de elteszem és becsben tartom.

Vihar a biliben, ha ennyire képtelenek vagytok normálisan, őszintén kommunikálni, akkor minek házasodtok egyáltalán?

2017. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Egy idióta, hisztis p.icsa vagy. Kifejteném de úgy sem értenéd.
2017. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze, idiota hisztis p.csa vagyok, mert aznap elajultam a lepcsohazban es egesznap fekudtem olyan alacsony volt a vernyomasom es emiatt nem tudtam valamit elintezni, ami amugy nekem annyira nem fontos. Az, hogy en rosszul voltam azt meg ő szarta le, meg se kerdezte utana hogy vagyok. Ennyi erovel akkor mindenki leszar mindent, o szegenyke aki penzert vette a gyurut, en meg hisztis p.csa vagyok, mert rosszulletem miatt nem mentem el aznap. Ennyit errol.
2017. márc. 10. 15:26
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Minek hazasodtok egyaltalan? xd
2017. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha nem lett volna gondom, elmentem volna aznap a gyuruert attol fuggetlen, hogy nekem nem sokat jelent. Nem targyakban merem azt, hogy szeretek-e valakit vagy nem. De ilyen esetben pont, hogy megannyira sem erdekelt.
2017. márc. 10. 15:28
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem fogunk hazasodni. Ha rajtam mult volna, eljegyzes sem lett volna, mert nem izgatnak az ilyen dolgok. Ha szeretek valakit, nem gyuruk, papirok, meg az eskuvoi felhajtasert szeretek valakit. Hazassag semmikepp nem lesz, mert nem akarok ferjhez menni, ezt megbeszeltuk mar. Eleg, hogy van egy gyuru jelkepesen es kesz.
2017. márc. 10. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!