Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem kellene a párom exéhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ercsi4 kérdése:

Nekem kellene a párom exéhez fűződő kapcsolatához hozzá állnom?

Figyelt kérdés

A véleményeteket szeretném kérni.Megismerkedtem valakivel, aki minden szempontból megfelelő számomra, egy csodálatos ember. Köztünk minden rendben is van, csak az exéhez való túl szoros kötődés zavaró számomra. Cca 3/4 évvel megismerkedésünk előtt szakított az exével, mert a barátnő 27 éves lánya választás elé állította az anyját, hogy ő vagy a barátja. A lányát választotta, de továbbra is jó viszonyban maradtak, ha kellett segített neki, naponta írtak a facén, vagy beszéltek, hogy mi történt, hogy vannak. Mivel nincs senkije, nincs barátnője sem az exnek, csak a beteg édesanyja, és a 2 lánya, aki közül az egyik messze van. Ez megismerkedésünkkor plusz pontnak számított, hogy normálisan is lehet valakitől elválni.Gondolom, idővel majd ritkulnak ezek a beszélgetések, de attól ha segítségre van szüksége...természetes, hogy segít neki.Ugyan megjegyezte az exe, hogy ha nyugdíjba mennek, és egyikük se talál senkit, akkor próbálják meg ismét.(Ez 2 év múlva lesz, a párom már az.)


Most már 6 hónapja együtt élünk, de nem igazán laposodik ez a dolog. Hogy behordta neki a fát - természetes, mert nincs senkije.Vírust kapott a gépünk, párom kiírta az üzenő falra, hogy ne nyissák meg a videót mert vírus.Felhívta az exet, elmondta neki. Félóra múlva csörög a telefon, hogy hát vírusos lett a gépe, ugyan már menjen csinálja meg. Adott neki egy konyhai aprítót - telefon - hogy kell bekapcsolni?(Tán 2 gomb van rajta. Egy diplomával talán ...)Másik oldalról...Elmentünk 3 napos wellnesre, párom készített képeket, és az első délután mindjárt küldött képeket a lányainak, az én lányomnak, és az exének. Számomra ez úgy jött le, hogy minden fontos személynek. Ezt el is mondtam a páromnak, hogy nekem ez zavaró, olyan érzésem van, mintha 3-an lennénk ebben a kapcsolatban. Nem akkor megy fel hozzá amikor itthon vagyok, nem akkor beszél vele,- tehát nem tőlem veszi el az időt - de rosszul esik ez a számomra túl szoros kapcsolat. Természetesen rosszul látom a dolgokat, és én nem vagyok normális. Nem attól tartok, hogy megcsal vele....Legalábbis nem fizikailag, de érzelmileg mégis megcsalva érzem magam......Szerintetek tényleg én látom rosszul a dolgokat, vagy ez normális dolog egy baráti viszonyban lévő exxel, és ezen nekem kellene túl tennem magam?



2017. márc. 30. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a viszony nem normális, hanem beteges. Mintha családtag lenne az a nő.
2017. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beteges.
2017. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig nehéz, ha egy kapcsolat nincs végigjátszva. Ha nem békés szakítással hanem erőszakos szétválasztással ér véget. Itt ráadásul nemcsak az egyik fél éli meg befejezetlennek a kapcsolatot, hanem mind a kettő. Erősen kötődnek egymáshoz, lehet hogy egyik vagy mindkét oldalról megspékelve lelkiismeret furdalással.


Meg kell várnod, amíg elhalványul bennük a megrázkódtatás. Lehet ez két év is, de az is lehet, hogy már megtörtént! Utána vagy barátok maradnak, vagy szép lassan elkopik a kapcsolat.


Felejtsd el azt hogy mi a normális mások szerint, mert nincs olyan hogy normális. Egyik társadalmi csoportnak, embernek ez, másiknak az, és gyorsan változik idővel,


Ha nem bírod ezt elviselni szakíts. Egy valamit nem csinálnék a helyedben. Nem helyezném nyomás alá a párod. Onnantól kezdve te leszel az, aki mellett rosszul érzi magát, és bármi is történik, örök tüskét hagysz benne.

2017. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én sem akarom választás elé állítani a párom. Én így nem érzem jól magam ebben a kapcsolatban - csak emiatt. Viszont még ha nem is mondok semmit, akkor is látja rajtam, hogy bánt valami. Ha választás elé állítanám, akkor pedig ő érezné rosszul magát. Ha nem magától jut erre a döntésre, akkor szerintem nem túl sok esély van a kapcsolatunk folytatására. Igen, várhatok, hogy hátha...és ha nem? Akkor továbbra is ilyen hullámvasúton éljek? Igen, én is úgy érzem, hogy ők nem zárták le ezt a kapcsolatot. A kérdés csak az, hogy a párom szeretné- e egyáltalán? És hiába én élek a párommal, sokszor szinte betolakodónak érzem magam.
2017. márc. 30. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezeket beszéld meg vele, mert ezeket te érzed, egyáltalán nem biztos, hogy tényleg ez történik: "nem zárták le ezt a kapcsolatot. A kérdés csak az, hogy a párom szeretné- e egyáltalán? És hiába én élek a párommal, sokszor szinte betolakodónak érzem magam."


Viszont ha jól értem, erre az volt a válasza, hogy te "nem vagy normális". Engem az exek nem érdekelnének, még az se zavarna, ha szexelnének, legalább gyorsabban megunnák. De ha neked szó szerint azt mondta, hogy nem vagy normális, az olyan alacsony érzelmi intelligenciára utal, hogy emiatt nem lennék együtt egy ilyen emberrel.

2017. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük már...De a válasz ez volt.Jó, nem szó szerint, de nekem ez jött le. Ő lezárta ezt a kapcsolatot, tovább lépett... - volt a válasz. Viszont én a történtek fényében mégsem ezt érzem.
2017. márc. 30. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!