Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kicsit más a jövőképünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit más a jövőképünk, merre tovább?

Figyelt kérdés

A barátom 23, én 24 éves vagyok, kb fél éve élünk együtt.


Most a napokban ültünk le beszélgetni a jövőnkről. Elmondta, hogy 5 éven belül nem jegyez el semmi szín alatt. Én gy terveztem, hogy kb. 2 év múlva megkér, és 5 év múlva házasodunk. Akkor se leszek már fiatal anyua vagy feleség, de ennél jobban én nem akarom kitolni ezeket az eseményeket.

Semmiképp nem fogom kihisztizni a gyűrűt, ezt a páromnak is elmondtam, de 5 évet sem akarok arra várni, hogy TALÁN addigra majd el akar jegyezni. Ő nem tervez semmit, szerinte lesz ahogy lesz, nem érdekli a jövőjével kapcsolatban semmi, de azt megemlítette, hogy azt nem akarja, hogy 35 fölött szüljek, mert az kockázatos... Innentől jó esetben lenne 1-2 éve teherbe esni.

Én nagyon szeretem, de családra is vágyom. Fogalmam sincs, hogy reméljem a legjobbakat vele, vagy rúgjak fel egy jó kapcsolatot ezért.


Most abban egyeztünk meg, hogy 2 év múlva visszatérünk erre a kérdésre, és ha akkor sem akar belátható időn belül házasodni, akkor lezárjuk a kapcsolatunkat.


Ne szedjetek szét, nekem fontos a házasság és a családalapítás.


2017. ápr. 12. 00:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez nem egy jó kapcsolat, de azt elhiszem hogy jó benne a szex.

A gyerek igenis fontos dolog.

F

2017. ápr. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
A barátod részéről jogos és érthető az öt év, és még csak fél éve vagytok együtt. Egy eljegyzéshez nem árt elötte két évig együttélni. Simán benne van a pakliban hogy együtt sem maradtok addig. A tanácsom az hogy ne követelőzz es ne görcsölj rá! Főleg hogy ő a fiatalabb.
2017. ápr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

2.!

Az első 2 mondatod üti egymást.

Szerintem is érthető az 5 év amit ő mond, de nem kevésbé az én majd 3 évem (járással) sem.

Ráadásul ez az eljegyzés ideje lenne, nem az esküvőé ami még plusz 1-2 év minimum.

2017. ápr. 12. 00:50
 4/26 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ha ennyire tervezgetsz és ennyire el akarod dönteni a srác jövőjét akkor rövid időn belül sikitva fog menekülni tőled.
2017. ápr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ebben az egészben csak az a furcsa, hogy ekkora jelentőséget tulajdonítasz az eljegyzésnek. Mert ha már jelentősége van, akkor az tényleg legyen spontán és önkéntes. Ha meg az esküvő előtti elköteleződést jelenti, akkor az történhet akár egy hónappal, vagy mondjuk fél évvel az esküvő előtt is. (Ismeretségi körömben legalábbis az eljegyzést nagyon rövid időn belül már követte az esküvő is.) Szóval én nem látom annyira eltérőnek az elképzeléseiteket, hiszen mindketten 5 év múlva gondoljátok szorosabbra fűzni a kapcsolatot.
2017. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

24 éves vagy, fél éve vagytok együtt és rögtön összeköltöztetek, jól értettem? És már a házasságról, gyűrűről, gyerekről magyarázol. Miért? Hova sietsz? Tényleg csak elijeszted szegény srácot, hiába nem mondja a szemedbe. Fél év semmi. Nyugodj le és ne támadd le a pasikat ilyesmivel ilyen korán.

De persze nem árt megbeszélni, hogy közös lapon legyetek, hogy ki mikor tervezne családot ha egyáltalán.

2017. ápr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Fél éve éltek együtt, de hány éve jártok? Mert az nagyon nem mindegy.
2017. ápr. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves privát üzeneteket, de nem szeretnék ismerkedni.


Igen, kicsit most rágörcsöltem erre, de úgy gondolom, hogy a jövőől beszélni kell a kapcsolat elejétől fogva. Carpe diem és a többi, de dolgozni sem azért jár az ember, mert nem gondol a jövőjére.

Az bánt a leginkább az egészben, hogy amit ő eldönt az úgy van. Ha én nem hajolok meg az akaratának, azaz jelenleg annak, hogy még minimum 5 évet várunk azzal, hogy szóbakerüljön az eljegyzés (és nem a házasság, hangsúlyozom), akkor ő megy és kész. Megijeszt ez a kompromisszum képesség.

Kértem, hogy erre térjünk vissza 2-3 év múlva, de ha akkor sem akar eljegyezni, akkor lehet, hogy szakítok. Erre közölte, hogy akkor inkább szakítsunk most.


Nem tudom, hogy honnan veszitek, hogy ijesztgetem ill. hisztizek. Ő akart hozzám költözni, 1 hónapja jártunk, mikor ő dobta fel a gyerek témát. Szerintem ilyen előmenetel után természetes, hogy meglepett, hogy most meg húzni akarja az időt.

2017. ápr. 12. 01:15
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Beszélni kell a jövőről, az 100% biztos. De nem eltervezni napra pontosan. Miért pont 2 év? Miért pont 5 év? Nyilván nem 2021 novemberben fogja megkérni a kezed mert jaj eltelt az 5 év. Ez csak egy szöveg, hogy minél tovább hagyd békén ezzel. 5 év nagyon sok idő ebben a korban. Ki tudja mi lesz akkor? Meg lehet beszélni tehát, hogy igen, szeretnék házasságot és gyereket, de azt nem szabad és nincs is értelme leszögezni, hogy 2 év múlva már legyen házasság. Mert ez nem így működik, nem munkahely meg szerződés hanem párkapcsolat, szeszélyes emberek és szerelem.

Amit eldönt az úgy van. Na puff, máris egy hatalmas probléma, miért akarnál ilyennel házasságot, gyereket? Ne legyél mazo. Ha már ennyit nem tudtok megbeszélni, hogyan fogtok egy több milliós lakáshitelt vagy a gyerek nevelését megbeszélni? Társnak, partnernek kell lenni, nem főnök-beosztott.

A kommunikáció és a kompromisszum szerintem a legfontosabb alappillérei egy kapcsolatnak. Nálatok már ez se stimmel.

Ne azért legyen kapcsolatod, mert görcsösen esküvőt akarsz, hanem azért akarj esküvőt, mert szeretet a párod és legjobb barátok/társak vagytok az életben.

2017. ápr. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igazad van természetesen.

De mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem akarok 2 év mlva házasodni.

Szerintem teljesen természetes igény 24 évesen, hogy legyen egy olyan párom, akivel tervezhetem a jövőmet.

Nem tervezek napra pontosan semmit, de szeretném nagyjából előre látni a következő 10-15 évet. Tervezem, hogy nagyjából mikor akarok hitelt felvenni, hogy lehessen egy házikóm, illetve, hogy 2-3 éven belül szeretnék venni egy nyuszit. A házasságot gyerekvállalást miért ne tervezhetném meg, hogy mikor szeretném nagyjából.

Sokáig azt hittem, hogy 24 évesen már anyuka leszek, nem jött be, nem verem a földhöz a nagy hisztizésben, egyszren csak leültem megbeszélni vele a jövőnket és meglepődtem, tekintve, hogy eddig a kapcsolatunkat ő fzte mindig egyre komolyabbra.

2017. ápr. 12. 01:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!