Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kicsit más a jövőképünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit más a jövőképünk, merre tovább?

Figyelt kérdés

A barátom 23, én 24 éves vagyok, kb fél éve élünk együtt.


Most a napokban ültünk le beszélgetni a jövőnkről. Elmondta, hogy 5 éven belül nem jegyez el semmi szín alatt. Én gy terveztem, hogy kb. 2 év múlva megkér, és 5 év múlva házasodunk. Akkor se leszek már fiatal anyua vagy feleség, de ennél jobban én nem akarom kitolni ezeket az eseményeket.

Semmiképp nem fogom kihisztizni a gyűrűt, ezt a páromnak is elmondtam, de 5 évet sem akarok arra várni, hogy TALÁN addigra majd el akar jegyezni. Ő nem tervez semmit, szerinte lesz ahogy lesz, nem érdekli a jövőjével kapcsolatban semmi, de azt megemlítette, hogy azt nem akarja, hogy 35 fölött szüljek, mert az kockázatos... Innentől jó esetben lenne 1-2 éve teherbe esni.

Én nagyon szeretem, de családra is vágyom. Fogalmam sincs, hogy reméljem a legjobbakat vele, vagy rúgjak fel egy jó kapcsolatot ezért.


Most abban egyeztünk meg, hogy 2 év múlva visszatérünk erre a kérdésre, és ha akkor sem akar belátható időn belül házasodni, akkor lezárjuk a kapcsolatunkat.


Ne szedjetek szét, nekem fontos a házasság és a családalapítás.


2017. ápr. 12. 00:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy ebben a korban még a legtöbb férfiember mind nagyon távoli messzeségekbe tolja az ilyen lehetőségeket. Az összes 22-24 kor közötti exem "majd tíz év múlva" akart esküvőt, gyerekeket, addig nem is gondolkodott a kérdésen. Tudod, ez olyan tök jó dolog, hogy jelzi, van benne szándék, és ha úgy alakul, akkor veled ejti meg, de hogy most és abban a pillanatban téged nem érez ennyire biztosnak, az tuti. Aki igenis veled akarja, az nem fogja 5-10 évekig húzni a dolgot. Mert most tényleg, mi különbség van az együttélés és a házasság között? Ha őszintén úgy van vele, hogy 5 év múlva is te leszel élete szerelme, akkor nem fogja azt mondani, hogy "öt éven belül semmi szín alatt sem". Legalábbis, én úgy láttam, társaságban is, magamnál is, hogy aki házasodni akar, az 2 éven belül megkéri a nő kezét, aki nem akar, azt 5-7 év után rákényszerítették/kizsarolták belőle. Mondjuk, nem fél év után fogja az ember ezt a döntést meghozni, de készülj fel rá, hogy ha ő ennyire nem érzi magát felkészültnek és ennyire nem akar elköteleződni, akkor ez nem lesz hosszú életű amúgy sem.
2017. ápr. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Megfogalmaztad amit én nem tudtam.

2017. ápr. 12. 07:20
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Leforditom magyarra a baratod szavait: mondok 5 evet, mert az olyan kerek szam, meg tavoli is, addig meg barmi lehet, de meg viszonylag hosszu ideig nem kotelez semmire. Ha addig nem erzem azt, amit kene, akkor tovabballok, ha igen, akkor meg tartom a szavamat es eljegyzem a csajt, igy senki szaja nem sirhat, hiszen most is mondtam neki valami konkret tervnek tuno izet.

Ez a csavo, kb. ennyire tervez komolyan veled. Nem a jovokepetek mas, hanem a kapcsolathoz valo hozzaallasotok.

2017. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én korrektnek gondolnám ezt az 5 évet, ha azt mondaná, hogy 5 éven belül házasodtok. De igy, hogy utana lehet hogy simán elköszönnétek egymástól, még nekem is erős, pedig én hardcore házasságellenes vagyok. A 2 év "türelmi idő" viszont jó ötlet, annyi idő még nem olyan vészesen sok, ha akkor vége lesz, és 2 év alatt az elképzelések is változhatnak.
2017. ápr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 18-as válaszolóval, semmi értelme vesztegetni az éveket.

A 21-es válaszoló is nagy igazságot mond, ezért a következő párodat érdemesebb lehet az idősebb korosztályban keresni. (A szüleimmel pontosan ez volt: apám 25 évesen szakított a barátnőjével, akit amúgy nagyon szeretett, mert ő még nem akart házasodni, egyidősek voltak. Aztán megismerkedett anyámmal, akit 30 évesen vett el, köztük már hat év különbség volt.)

Persze vannak kivételek, én is ismerek nagyon talpraesett fiatal apákat, de valljuk be ez a ritkább.

2017. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem jobban aggasztana:

" amit ő eldönt az úgy van. Ha én nem hajolok meg az akaratának"- meg az a halogatás a semmibe... - ő javasolta, hogy akkor szakítsatok most - szerintem is jó ötlet.

2017. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!