Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kicsit más a jövőképünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit más a jövőképünk, merre tovább?

Figyelt kérdés

A barátom 23, én 24 éves vagyok, kb fél éve élünk együtt.


Most a napokban ültünk le beszélgetni a jövőnkről. Elmondta, hogy 5 éven belül nem jegyez el semmi szín alatt. Én gy terveztem, hogy kb. 2 év múlva megkér, és 5 év múlva házasodunk. Akkor se leszek már fiatal anyua vagy feleség, de ennél jobban én nem akarom kitolni ezeket az eseményeket.

Semmiképp nem fogom kihisztizni a gyűrűt, ezt a páromnak is elmondtam, de 5 évet sem akarok arra várni, hogy TALÁN addigra majd el akar jegyezni. Ő nem tervez semmit, szerinte lesz ahogy lesz, nem érdekli a jövőjével kapcsolatban semmi, de azt megemlítette, hogy azt nem akarja, hogy 35 fölött szüljek, mert az kockázatos... Innentől jó esetben lenne 1-2 éve teherbe esni.

Én nagyon szeretem, de családra is vágyom. Fogalmam sincs, hogy reméljem a legjobbakat vele, vagy rúgjak fel egy jó kapcsolatot ezért.


Most abban egyeztünk meg, hogy 2 év múlva visszatérünk erre a kérdésre, és ha akkor sem akar belátható időn belül házasodni, akkor lezárjuk a kapcsolatunkat.


Ne szedjetek szét, nekem fontos a házasság és a családalapítás.


2017. ápr. 12. 00:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezem, hogy általánosítás, de én azt vettem észre, hogy a 23 éves "férfiak" gyakran kanyarban sincsenek még a felnőttkorhoz és a házasság/gyerek még távoli hóbortnak tűnik.

A nők ilyen korban már simán tervezgetik az életüket. (kivételek vannak, olyan 24 éveseket is ismerek sajnos akiknél egy 14 éves is érettebb gondolkodású)

A jövőd - és az esetleges leendő közös gyereketek - érdekében kérlek vedd komolyan, hogy ha nem vagytok kompatibilisek akkor nem muszáj erőltetni. Csak válás meg szenvedés lesz belőle, mert előbb-utóbb be fog telni a pohár. Olyan nincs, hogy a párod dönt mindenben és te másodrangú ember vagy a kapcsolatban. Ilyen remegű alapokra nem lehet építkezni.

Ha nem vakulsz meg a szerelemtől és Te is érzed ezeket a dolgokat viszont szeretnél családot, akkor minél hamarabb engeded el ezt a srácot a nagyvilágba, annál hamarabb találhatsz magadnak érettebb párt akivel összehangban vannak az igényeitek. Mert a család, házasság, gyerekek egy nagyon komoly témakör, nem olyan egyszerű mint a lehajtjuk-e a wc ülőkét kérdéskör. Ha ebben nem egyeznek meg az elképzelések, akkor nagyon erős kompromisszumokat kell hoznia MINDKÉT félnek.

2017. ápr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
27%

Jogosak az igényeid, az övé is.


Miért akkora dolog a házasság? Papír nélkül is lehet együtt élni, normálisan. Ismerek párt, akik már 30 éve együtt vannak, mégsem házasok.


És miért kellene most szakítani, illetve minek ez a 2-3 éves várakozási periódus? Megkér, amikor megkér, ha az általad előírt időn belül nem, akkor szakítasz. Ennyi :)

2017. ápr. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A napokban én is szemléletmódot váltottam.

Szokása nem betartania az ígéreteit. Minden alkalommal amikor ezt eljátsza (képes 2-3x elfelejteni amiket megígért), felteszem a kérdést magamnak, hogy "tényleg ezt akarom egy életen át?". Persze mikor ezt elmondtam, ő sértődött meg.

2017. ápr. 12. 01:50
 14/26 A kérdező kommentje:

Papír nélkül is lehe együtt élni. De ahogy én elfogadom, hogy másoknak ez nem fontos, gy azt is el kell fogadni, hogy nekem pedig az.

Miért kellene egymásra erőltetnünk a vágyainkat? Ha nem vagyunk kompatibilisek egymással, akkor nem belekényszerítjük a másikat a házasságba, vagy épp megfosztjuk tőle, hanem békében elválunk és sok szerencsét kívánunk a másiknak.

2017. ápr. 12. 01:53
 15/26 anonim ***** válasza:

És az együttélés ezt leszámítva zökkenőmentes? (plusz leszámítva a be nem tartott ígéreteket, bár az már erősen

rosszra utal)

2017. ápr. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kellene egymásra erőltetnünk a vágyainkat? Ha nem vagyunk kompatibilisek egymással, akkor nem belekényszerítjük a másikat a házasságba, vagy épp megfosztjuk tőle, hanem békében elválunk és sok szerencsét kívánunk a másiknak."


Pontosan. Sok nagyon szomorú esettel találkoztam, mikor a felek szerették egymást, minden jó volt, de a gyerek kérdésen nem volt egyetértés.



"A napokban én is szemléletmódot váltottam.

Szokása nem betartania az ígéreteit. Minden alkalommal amikor ezt eljátsza (képes 2-3x elfelejteni amiket megígért), felteszem a kérdést magamnak, hogy "tényleg ezt akarom egy életen át?". Persze mikor ezt elmondtam, ő sértődött meg."


Nagyon helyes, eleinte rózsaszín köd van a kapcsolatokban és sokkal engedékenyebbek vagyunk. De van egy határ a feledékenység és a leszarás közt. Én tudom, hogy feledékeny vagyok. De fontos számomra, hogy ne legyek más terhére ezzel tehát pár másodperc alatt bepötyögöm a telefonomba a fontos dolgokat, hogy ha el is felejtem, legalább a kütyü emlékeztet. Nem egy nagy erőfeszítés, ugye? Szerintem aki 2-3x elfelejt dolgokat az egyszerűen csak leszarja. Egyszer elfelejtesz vmit, uhh ciki. Kétszer, lesül a pofámról a bőr. De a háromra nincs mentség. És valami azt súgja, hogy ő nem kért bocsánatokat, hanem még te vagy a nyaggató házisárkány a szemében...

2017. ápr. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

15.!

Erre válaszolhatok privátban?

Nem akarom szétoffolni a saját kérdésem.

2017. ápr. 12. 02:00
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

Ne hülyéskedj már kérdező ! A hapsid azt mondja minimum 5 te azt mondod maximum 5. Ennyi kész nincs tovább. Gondolj már bele, ha következetesen végigviszed a logikádat. 3 év eltelik, a pasid beint, szakítatok. 27 leszel. Összejössz valakivel megmondod neki, hogy figyi, mivel az exemel elcsesztünk 3 évet, én pedig fiatal feleség/anyuka szeretnék lenni, ezért neked már csak 3 éved van, hogy elvegyél/gxereket csináljál. Vele mondjuk húzzátok 1 évig, szétmentek, mert a csávó szintén nem ugrana fejest a betonra. Összejössz mással, aztán közlöd vele, haháá csórikám sajna neked már csak 2 évet adok a fenti projekt teljesítésére.....és így tovább. Ugye látod, hogy egyre szűkebb idő áll rendelkezésedre a családalapításra, ha a szempontjaidat most félvállról veszed. Ebbe szerintem ne állj bele, mert a végeredménnyel csumára nem leszel elégedett. Az exemmel mi pl "elcsesztünk" hasonló hülyeségre 7 évet. Én egy önellátó tanyát akartam csinálni, ő meg egy minimum megyeszékhely méretű városban akart volna élni. Kompromisszum ugye mint külváros felmerült, de nekem nincs elég föld, neki nincs elég nyüzsi. Úgy döntöttünk hogy akkor nincs harag, de ennyi. Itt vagyunk 30 évesen na bumm. Gyereket én tudok elég sokáig csinálni, de 10 évet adok magamnak erre, mert szeretném minimum megérni, hogy a gyerekeim betöltik a 20. Évüket. Így azt mondom, ha ezt házasságban tervezem akkor egy, ha élettársi kapcsolatban, akkor is csak 2 dobásom van. Te még fiatal vagy, sokan már hibáztak helyetted, neked már nem kell. Szerintem fixáljátok mégegyszer, aztán, ha nincs kompromisszum, menjetek széjjel.

30/f

2017. ápr. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy tervezem, hogyha a 30. szülinapomon legésőbb nem jegyeznek el, akkor felkötöm magam.
2017. ápr. 12. 02:12
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

Oké, de ezt a 3 évet se töszörögjétek már el, ha nem muszály. Tudom, hogy rossz. Nekünk is jó volt a kapcsolatunk de az is maradt. Annyi, hogy külön lakunk és nem szexelünk. Majd mással, meg máshol, valaki olyannal akivel azonosak a céljaink. Nem akar szerintem it neked senki rosszat, de ezt tényleg alaposan gondold át mégegyszer.

30/f

2017. ápr. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!