Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van igy ertelme folytatni?

Figyelt kérdés
A parommal tobb mint 1 eve vagyunk egyutt, de mar az elejen kiderult, h az eletet mindketten maskepp latjuk. O karriert var az elettol, en csaladot. Azt hittem, h ez az ido elteltevel valtozni fog, h alkalmazkodunk a masikhoz, de ugy latom h nem igy tortenik. En nem szeretnek kulfoldre koltozni, se ingazni munka miatt ide-oda, plane nem csaladdal a gyerekeket terhelve ezzel leginkabb. Mivel kompromisszumot szerettem volna, ezert ausztriai munkaba meg belementem volna. Ma beszelgettunk errol a kulfoldi eletrol anyuval es "elszolta magat", h o gyujti a penzt arra, h kimehessen (Nemetorszag vagy Svajc), mert o nem marad itthon. Nem szoltam semmit... Belul viszont elszomorottam, h talan o kepes lenne egyik naprol a masikra lelepni. Tudja, h en tavkapcsolatban nem tudok elni, tisztaban is van ezzel, ezt meg tisztaztuk az elejen. Viszont ezekutan ugy erzem, h "mar csak" azert van velem mert itthon van. Nem latok nagy jovot magunknak... Nem keres megoldast az alkalmazkodasra. Ketelkedek az egesz kapcsolatunkban. Jol erzem? Hogy nem jo fele haladunk?
2017. ápr. 16. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Értelme van, csak kérdés, hogy mennyi.


Te nem tudnál vele menni? Mert ha nem, akkor tényleg nem

sok értelme van.

2017. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyom kulfoldi eletre. Tavol a csaladomtol... Lelkileg engem megolne az a kornyezet. Sosem tudott motivalni a penz, h minel tobbet es ezalltal minel tavolabb...
2017. ápr. 16. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes együtt lennetek.

Egyikőtök sem hibásak, de ha ennyire különböznek a céljaitok, akkor tényleg csak kompromisszum lehet, konszenzus soha.

Az a különbség, hogy a kompromisszum során mindkét fél enged, de egyik sem igazán elégedett a megoldással, míg a konszenzus win-win helyzet. Itt pedig nincs olyan megoldás, amellyel mindketten nyernétek.


21/L

2017. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az eddigi elettapasztalataim azt mutatjak, hogy ami az elejen eldontott volt, az kesobb sem valtozik. Tehat ha mar az elejen tudtad, hogy kulfoldi karrierrol almodik, akkor nem tudom mibol gondoltad azt, hogy ez valtozni fog.

Masreszt a helyedben nem is varnam el tole. O kulfoldre akar menni, te meg semmikepp sem akarsz. Te azt varod el hogy miattad itthon maradjon es lemondjon az almairol, de vajon te szereted-e annyira, hogy az o almainak kedvezel es elkiserd kulfoldre?

Nekem kicsit onzonek tunsz ez alapjan, elvarod hogy o engedjen, de te mit adsz cserebe?

Itt valoban nincs nyertes helyzet. Ha o nem megy ki hanem veled marad, elobb utobb frusztralt lesz es ramegy a kapcsolatotok. Ha te kimesz vele akkor nem tudhatjuk mennyire fogod jolerezni magad (meg az is lehet hogy igen, es nyitott leszel mas kulturara...-Mondom ezt ugy, hogy mikor kijottem kulfoldre egy kepzesre, eszem agaban sem volt kinnmaradni. Na ennek most januarban volt 10 eve es nem bantam meg... meg mindig kinn vagyok, csaladom, gyerekem lett...)


Szoval a helyzetetekben vagy enged valaki de akkor szinte boritekolhato a frusztracio es a szakitas, legalabbis ha az itthon marados verzio lep eletbe, vagy eleve a szakitas marad...


Es legkozelebbre pedig legyen jo elettapasztalat, ha valaki az elejen van olyan gerinces hogy kozli veled, hogy mit szeretne (kulfoldi karrier, nem akar gyereket, nem akar hazasodni,stb) akkor balgasag azt hinni, hogy ez majd kesobb megvaltozik. Nyilvan azert mondta, mert eldontotte, es olyat keres aki ezt el tudja fogadni.


Lattam olyan hazassagokat tonkremenni, ahol a ferj az elejen kijelentette, hogy o nem akar gyereket, aztan megis lett gyerek, a ferj hata mogott nemileg, mert a feleseg azt hitte, majd megvaltozik. Nem valtozott, szetmentek...

2017. ápr. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. En mar ezt az elejen leszogeztem neki, h nem mennek kulfoldre MAX Ausztriaba dolgozni :) Viszont o az en nezeteimre nincs tiszteletben egy kicsit sem... Nem gondolom, h ez onzoseg mert en legalabb egyfajta opciot kepes voltam felhozni.. mindegy :)
2017. ápr. 17. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs értelme.

Két elég fontos kérdés, amiben tök ellentétesen gondolkodtak, és kompromisszumra meg nemigen van lehetőség - ráadásul nem is egészen őszinte, ha jól értem.

2017. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

O veled szemben akkor nem lett volna tisztesseges, ha hazudott volna, hogy nem akar menni, vagy pedig ha arra kenyszeritene, hogy menj vele.


Igy megvan a szabad valasztasi lehetoseged, vagy elmesz vele, vagy nincs ertelme folytatni a kapcsolatot.


Gondold el, ha itt maradna, akkor folyamatosan frusztralna, hogy miattad nem mehetett el. Az se lenne jobb.

2017. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!