Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti elhagynátok a párotokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elhagynátok a párotokat akkor, ha depressziós lenne?

Figyelt kérdés
Mostanában elég nagy nyomás van rajtam, emiatt kedvetlen és lehangolt vagyok. Az emberekben is csalódtam már, nem sok kedvem van hozzájuk. Páromnak kezd elege lenni belőlem, emiatt a szakításon gondolkodik. Mondtam neki hogy idővel jobb lesz, ahogy csökkenek a fejem feletti felhők, de neki fontos a többi ember, és a társas kapcsolatok, emiatt szeretne elhagyni. Lehet ezzel a helyzettel még kezdeni valamit, volt valaki ilyen helyzetben?

2017. máj. 21. 21:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

El.

Én közel 20 évig éltem együtt egy depressziós emberrel, végül elhagytam, de addigra az én életem is ráment, besavanyodtam, és megöregedtem mellette. Azt a 20 évet, amit elcsesztem, már semmi nem hozza vissza.

A mai eszemmel azt mondanám, ha depressziós vagy, az betegség, kezeltesd magad, és én melletted fogok állni.

Ha nem kezelteted magad, akkor nem vagy beteg, csak rossz a természeted, tehát nyugodt lelkiismerettel elhagylak. Nem a haverok fontosabbak, hanem a saját életem, az enyémet ne csessze el más, akár mekkora is a szerelem.

2017. máj. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Egy betegség miatt? Szó sem lehet róla...
2017. máj. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Először is, ha nem hajlandó pozitív irányba mozdulni, ellenben engem is rombol, akkor bizony el. T'od az nincs benne a "jóban-rosszban" c. esküben, hogy az ellenségemmel húzzam le a hátralévő életem (láttam már ilyet közelről és nem kívánom senkinek). Az szigorúan arra érvényes, aki szeret.


Szóval kapd össze magad légy szíves!

Hogy ezt hogy teszed - barátokkal/ismerősökkel (a párodnak nem véletlenül fontos a társasági élet: a "befordult" embernek valóságos gyógyszer a többi ember társasága), vagy komolyabb esetben szakemberi segítséggel, az mindegy. Lényeg, hogy csináld!

2017. máj. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én nem, főleg mert én is néha depresszióra hajlamos vagyok, és tudom, hogy milyen. De ettől a párod nem fogja megváltoztatni a véleményét, mert mindenki máshogy kezeli :(.
2017. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha nem lennél hajlandó szakemberhez fordulni és csak várnád, hogy megoldódjon minden magától, akkor el.


Voltam depressziós, és az NEM lehangoltság, hanem konkrétan élni nem volt kedvem.

2017. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Engem pont ezért hagyott el a barátom 2 hete. Pedig èn mindent megteszek, hogy jobban legyek. Járok orvoshoz és terápiára is. Szerintem ez neki ìgy volt kényelmes. -elromlott a tv. Akkor ne javìtasd meg, hanem dobd ki- ez jellemző ma az emberi kapcsolatokra.
2017. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16, ha ezért elhagyott, akkor nem vesztettél a világon semmit, az ilyen emberre úgyse számíthattál volna semmiféle nehézségben.
2017. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 teljesen igazad van. Ezért nem is fáj.
2017. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!