Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz döntés egy alkoholistána...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz döntés egy alkoholistának megmondani h nem szeretem?

Figyelt kérdés

Páromról van szó,és mikor megismerkedtünk,akkor is heti szinten ivott. Tudtam h bulizós,bár én visszahúzódó,otthonülős,tv-zős könyvmoly vagyok,reménykedtem h ő is megváltozik,és lehet majd kettesben töltött hétvégénk is. De ilyenre nem igazán volt példa az évek alatt.


Nem szeretem már, sőt félek mikor hazajön,pedig nincs okom rá,mert nem bánt. Éjszaka felébreszt h adjak kaját és olyankor gyűlölöm amiért nem tud normális ember lenni.


Persze a hétköznapokon mikor dolgozni kell teljesen normális,sőt volt h hónapokig nem ivott. Mindent megad nekem,szeret és meghalna értem,én viszont nem tudom h érjen véget ez az egész.

Valamilyen szinten nincs bátorságom kimondani h fejezzük be,mert annyi minden közös,az albérlet, az ismerősök.


De így félek a jövőtől h a pia miatt meghal,vagy veszélybe kerül, pl.véletlen megsérül megég az arcra,ilyen nehezen elképzelhető dolgoktól félek,nem tudom miért,fóbiáim vannak.

Szóval a családja biztos engem hibáztatna a haláláért,bármit tehetek. Márpedig sztem hiába reménykedek nem leszünk boldogok,se nyugodt életünk.

Mikor tudom h részeg egyáltalán nem hiányzik sőt nyugodt vagyok,az sem idegesít ha belegondolok h megcsal.


De nem tudom mit tehetnék,ha megmondanám h utálom v. gyűlölöm lehet rontanék a helyzeten,és még rosszabb lelkiállapotba kerülne.



2017. máj. 27. 00:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9#

Akkor legyen akaraterőd!

Hagyd abba magad miatt. A családod miatt. Vagy akármi miatt, ami fontos számodra.

Rengeteg embernek sikerült. Neked is (és a kérdező párjának is) sikerülhet.

Egyáltalán miért szoktál rá? Mióta iszol?

2017. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog meghalni, belehalni se a bánatba.

Milyen már, hogy hazamegy piásan és képtelen kaját keresni saját erejéből... de az egész nagyon gáz.

Ha nem mondod meg neki, hogy elég, ennyi - akkor rontaz igazán a saját helyzeteden. Mégis miféle élet lesz ez 2-10 év múlva?

2017. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11#


Elmultam 29 es 16 eves korom ota. Akkoriban is hetvegente, pentek-szombat. Volt mikor kevesebbet ittam, de volt amikor napi szinten. Miert szoktam ra? Valoszinuleg a tulzasba es rendszeres bevitt mennyiseg miatt. Nem ismerem a merteket se.

2017. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Rossz dontes volt összejönni vele.

Ez volt az első hiba. A többi, hogy ezt tűröd. Bármi is történik vele, azért nem te vagy a felelős. A családja magát hibaztassa, hiszen tudják, hogy baj van, de nem lépnek semmit.


Mindent nem ad meg neked, mert akkor nem inna, hanem olyan partnerként viselkedne, akire lehet bármikor számítani.


Az alkoholizmus egy betegség, így kell kezelni. Ülj le és beszélgess el vele komolyan, ha tényleg szeret kap egy, azaz egy esélyt.

Bevonul a pszichiátriára pár hétre, hogy fizikailag kitisztitsak és elkezdjék a rehabot. Az alkeszeknek a személyiségük is sérült.

2017. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13#

Apám 3, ismétlem 3 éves kora óta iszik,(Már a szülei is alkoholisták voltak.)

39 éves korában megismerte anyumat és miatta elvonóra ment. Nos...többé-kevésbé sikerült neki leszokni bár mostanában nagyon rákapott megint.

Fiatal vagy. Most tényleg az ital, miatt akarod elcseszni az életed? Tényleg alkoholtól bűzölögve, magányosan akarsz meghalni?

2017. máj. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!