Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azok a zűrös anyagiak! Szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a zűrös anyagiak! Szerintetek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, nem élünk együtt, bár próbálkoztunk, és az anyagiak miatt külön kellett mennünk. Én a szüleimmel élek, és ő is az övéivel. Én 2 éve rendszeresen félre teszek bizonyos összegeket (kb. keresetem 10-20%-át) későbbre.

Szeretnénk lagzit, saját házat, de úgy érzem, hpgy ő nem igazán vevő ebben. Mármint az "álmodozásban " igen, de a takarékoskodásban nem.


Ő is 2 éve már dolgozik, kisebb szünetekkel. Minden szrra elveri a pénzét, főleg az autónak a dolgaira, de az kell, mert munkaeszköze, és csak is a legfontosabbakat teszi helyre, de közben van egy zenekara, ami viszi az időt meg a pénzt, meg van még egy képregény-fantasztikus könyv mániája is, ami szintén.


Nem azt mondom, hogy a havi 100ezer ftjából ne vegyen egy hónapban egyszer egy 4-5 ezer ft-os könyvet, de ne 20-30 vagy 40-50ezreket hagyjon ott.


Mikor felhozom, akkor le vagyok hurrgova. 4 hónapja ígérgeti, hpogy nyit egy lakástakarék számlát. Eddig midnig nagyképűen rávágta, hogy "nem nyitok...", de ha kövi hónapban sem, akkor azt hiszem szakítani fogok.


Nem akarok 26 éves koromig a szüleimnél lakni.


Szerintetek én avgyok az elfuserált, mert gondolok a jövőmre?


23/L



2017. máj. 29. 23:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
24%

Azért havi 100ezerből még a 10-20%-ot tegyünk félre is baromi nagy összeg.

A normális lakástakarék 20ezer Ft-nál kezdődik havonta, ennyi pénzből az nagyon merész.


Ha ezt nem tudod elfogadni - és ő nem motivált, vagy nincs lehetősége jobban fizető munkára -, akkor valóban nem ő a megfelelő party a számodra.


Mondjuk, én nem értek veled egyet. Mi a párommal mindketten rosszul keresünk, hónapról hónapra élünk, idősebben, mint te. Nem mondom, hogy nem nehéz a helyzet, mert sokkal könnyebb lenne, ha a fél fizut félre lehetne tenni, de itt nincs örökség, sem családi segítség, nagyon régóta nem tudnak eltartani egyikőnket sem.

Soha nem merült fel bennem, hogy az anyagiak miatt hagyjam el, bármennyit küszködtünk is. Majd lesz valahogy, de ezt együtt találjuk majd ki.

2017. máj. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, a legtöbb "férfi" éppen csak a problßema lényegét nem tudja felfogni.


1. A kérdezö a saját keresete 10-20%-át félreteszi -, azaz saját anyagi alapot biztosít.


2. A barátja nem tesz félre semmit -, azaz anyagilag csak élösködik a kérdezön.


3. A barátnak lenne lehetösége félretenni, ha nem költené el hülyeségekre a fizetése 40-50%-át, azaz majdnek a felét! (Ha csak 10-20 %-ot félretenne, akkor lenne egy szinten a kérdezövel)

2017. máj. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom h anyagiasság lenne ugyanannyit elvárni a párodtól mint amennyit te beleteszel a jövődbe. Nekem úgy tűnik h ő még nagyon gyerek ehhez.
2017. máj. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többség félreérti a kérdezőt. Az a baj, hogy a párjának csak a saját költségei számítanak, a saját hobbijára van pénz, a közös életre meg sajnál félretenni havi 10-20ezret.

Anno nálunk is ez volt, én gyűjtöttem, az exem meg mindig talált kibúvót: autó kell, motor kell, kell egy második laptop, egy jobb tablet, a sony telefon mellé egy samsung, stb. pedig ő jól is keresett... meguntam hogy rám, a közös életre nincs pénz, de a huszadik használati cikkre meg van, ami csak porosodik a polcon....

2017. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Úgy volt, hogy nem jövök vissza megnézni a válaszokat, mert a legtöbb az arról szól, hogy "100 ezerből nem lehet félre tenni". Igen! Akkor nem lehetne, ha mellette mondjuk lenne gyereked meg egyedül kéne fenntartanod egy lakást, akkor nem. De így, hogy se egy qva számlát, se egy törlesztőt, semmit nem kell kifizetned, jóformán a reggelidet meg az ebédedet, mert a vacsorát már megfőzte anyád, meg anyád a nyugdíjából már befizette a csekkeket, úgy ne mondja nekem senki, hogy nagy dolog, vagy nagyvonalúság a későbbi életére félrerakni 10-20 ezer ft-ot!!!! Kiakasztó.


Tudjátok, nagyon sok privit kaptam, olyan pasiktól, akik a fejüket csóválják, hogy az ilyen elfuserált barmok, az ilyen kényelmes anyucikedvencei találnak maguknak nőt... Nos ja...


Ezt azt hiszem máshol kell kifejteni...


Köszönöm a válaszokat!

Tényleg, nagyon hálás vagyok értük. Tényleg azt hittem, hogy valóban anyagias vagyok és szemét, hogy "ilyet merek kérni" egy olyan embertől, akihez hozzámennék...

Magamat ostoroztam, miközben rohadtul igazam van.


Köszi a válaszokat.

2017. máj. 30. 23:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!