Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a párotokat ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a párotokat ha egy baleset vagy betegség miatt egy egész életre segitségre szorulna?

Figyelt kérdés
Mondjuk mozgássérült lesz vagy ha amnéziás?

2017. jún. 24. 06:16
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal nem hiszem, de nem mondom biztosra, hogy tuti nem.
2017. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
Anyámnak pszichés problémái lettek, van egy rögeszméje, ezt az anyja, anyai nagyanyám szépen megalapozta, nem részletezem, mert nem tartozik ide. Anyámmal akadnak problémák, van, hogy nem könnyű vele. Nos, apám nem hagyta el, de nem egyedül próbál megbirkózni ezzel a problémával, viszi anyámat szakemberhez (szerencsére anyám sem zárkózik el ettől, úgy sokkal nehezebb lenne), és így valamennyire szinten lehet tartani, én is próbálok segíteni, amit tudok, olvasok a témában, hátha találok valami használhatót, és ha van értelme kipróbálni, azt apámmal is megosztom. Én már külön élek egyébként, olyan probléma nincs, ami indokolná, hogy én is ott legyek velük, így élem az életem, dolgozom, és mellesleg bízom benne, hogy soha nem kell majd hasonlóképp betegtámasznak lennem, mert baromira nehéz, de ha kell, akkor ott a minta, ha a szüleim képesek rá, akkor én is.
2017. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván a lepontozók semmi szín alatt nem hagynák el. Egyébként ez ápolást és hűséget ugyan úgy jelent ám, nem csak napi/heti beszélőt. Már majdnem mulattat ez a fokú álszentség.

30/f

2017. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A legrosszabb ***** válasza:
11%
Kérdés nélkül.
2017. jún. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
9%

Az emberek ennél jóval kevesebbért megcsalják vagy elhagyják a párjukat. Érdekes, hogy egyedül itt, gyakorin van szinte minden végtelenül önzetlen, hűséges és abszolút mértékben lojális ember az országban...


Nem tudom, hogy elhagynám-e, attól is függ, hogy mi történt. Mentális demenciánál biztosan elhagynám, ő előbb vagy utóbb teljesen leépül, de addig az én életem is egy pokol lesz már az érzéstől és a látványtól is ahogy rá nézek.

Mozgássérült... passz. Ez tipikusan olyan kérdés amire csak akkor lehet biztosan válaszolni, ha adódik ilyen eset, ilyen tapasztalatok nélkül nem tudom.

2017. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű inkább, hogy a lepontozok többsége nem tapasztalta meg saját bőrén, mit jelent valakit 24 órában ellatni. Nekem volt "szerencsém " vegignezni ahogy az Alzheimeres nagyapammal együtt a nagyanyám -valamint a besegito anyám és a nagynenem - is leepult az apolastol. Amíg nem kerül valaki bele az adott helyzetbe, addig elkepzelni se tudja, hogy milyen ez. Anno a nagyapám halála után -10 év ápolás után, az utolsó két évet mozdulatlanul, kommunikáció nélkül az ágyban fekve töltve...- a család megállapodott abban, hogy ezt többet nem csináljuk. A szeretet nem azt jelenti, hogy tönkreteszi magát az ember egy szerette miatt, hanem azt, hogy a lehető legjobbat próbálja meg neki nyújtani. Ha ez intézményi apolastol jelent, akkor azt. Szerencsére a férjem is így gondolkodik. Ez nem elhagyás. Elhagyás az, ha elvallnank és még a gondolatainkbol is kitorolnenk a masikat
2017. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
29%

Nekem ez nagyon olyan szagú, hogy "persze nem hagyom el, is látogatom aztán ha hazaérek szabadfoglalkozás". Így lazán lehet mesélni akár mit. Nekem is volt alkalmam 4 ember mellett végig ott lenni, tudom milyen. A 3. exemért megtettem volna sima kapcsolatban is, mert vele úgy voltunk bizonyítottunk egymásnak. Viszont aki ilyen nem tudja mit akar ember, azt kegyetlenül hangzik, de ott hagynám.

30/f

2017. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
88%

Nálam attól függ, hogy mennyire hat ki a saját testi-lelki egészségemre. Ha belerokkannék az ápolásába, akkor keresnék más alternatívát inkább.


Én nagyapámat "ápoltam". igazából csak annyi volt, hogy kaját kellett neki csinálni meg fürdetni, de mivel félig le volt bénulva illetve ő 70 kiló én meg 50 így esélytelen, hogy segítség nélkül a fürdetését kivitelezzük. Ráadásul agresszív is volt és teljesen gallyra tett.

Nyilván más a rokonsági fok, de ha életem párjáról is lenne szó, akkor is így járnék el. Fordított esetben, ha pl én nem tudnám kitörölni egyedül a popsim, inkább megkérném még józan állapotomban, hogy télen nyissa rám az ablakot, had vigyen el a tüdőgyulladás. Nem várnám el, hogy a saját életét tegye tönkre miattam.

2017. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem meg a válaszolók többsége elbeszél egymás mellett. Mit tudsz tenni egy ilyen helyzetben?

A, Elhagyod.

B, Ha él vér szerinti rokona rásózod és elhagyod, ha nem akkor meg mégis csak bedugod egy otthonba, bár aki ezt írja nem tudom, miért csak akkor tudja fizetni az otthont, ha nincs más "rokon".

------

C, Vele maradsz, támogatod, ápolod. Itt ha olyan, hogy egész napos ápolást, odafigyelést igényel, szerintem nem elhagyás, ha ápolót fogadsz hozzá vagy elmentek egy otthonba és rendszeresen meglátogatod (továbbra is odafigyelsz rá, törődsz vele). Ha meg annyira nincs rossz helyzetben, hogy egyedül lehet hagyni, akkor meg otthon tudod te is ápolni minden gond nélkül, meg tudod oldani a rendszeres orvosi vizsgálatokat. Mert ugye neked ebben az időben a pénzt is elő kell teremtened valahonnan, szóval dolgoznod kell. Mert nem hiszem, hogy állam bácsi olyan sokat fizetne.

D, Aki megengedheti magának, hogy otthon maradjon és tud is 24 órában segíteni a párjának és szereti, az megteszi. (Ez szerintem eléggé csodaszámba megy.)


Szerintem az A nem elfogadható, B se túl gerinces dolog, de legalább ha nincs más mégis csak kifizeti az ellátását. A C és D pedig mindkettő becsülendő és követendő.


Nem értem miért kell ennyire beszólni másoknak. Hány hozzászóló reagált erre a kérdése eddig? Ha jól számolom 14. Ennyire gáz, ha 14 emberből 7 úgy gondolja, semmi pénzért nem hagyná cserben a párját? A válaszolók fele, míg negyede nem tudja, negyede tuti elhagyná. Hát komolyan de álszentek vagyunk. Hű hát most elásom magamat. Nem hiszem egyébként, hogy a teljes magyar népességre jellemző ez az 50-25-25 arány, de örülnék neki, ha az emberek több mint fele komolyan venné azt a házasságkötést, mert ugye fogadalmat tesztek akkor egymásnak hogy támaszt nyújtotok jóban és rosszban. Ezen gondolkodjon el az, aki csak úgy otthagyná a párját.

2017. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
45%

Akit lepontozza azt aki elhagyna a parjat az belegondol milyen valakit 7/24 ben gondozni ?

Van 3 gyerekem veluk mi lesz ? Hogy adok nekik enni mibol fizetem a rezsit a ruhat a tanszert ha en otthon apolom a parok 7/24ben ???


Igy sem havajdjhullallaop 3 gyereket tisztesseggel felnevelni.

2017. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!