Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny a barátom mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny a barátom mert tartom az exemmel a kapcsolatot jogos, hogy kiborult ezért?

Figyelt kérdés

Minden eddigi kapcsolatomban voltak jó dolgok, akármi is volt a szakítás oka. Minden kapcsolatomban voltak saját megszokások, közös dolgok. Pl. közösen rajongtunk egy filmért amit együtt láttunk, emlékezetes a dal, ami akkor szólt mikor megtörtént az első csók, vagy egy könyv ami közös nagy kedvenc. Vannak olyan poénok, amiket csak ti mi értünk, olyan sztorik, amelyeket értelmetlen elmesélni másoknak, mert nem értenék.


Néha apróságokról , de az egyik exem mindig eszembe jut és előtör bennem egy furcsa érzés, a "jaj de jó lenne beszélni vele", vagy ezt úgyis "csak ő értené". Hiába tökéletes a mostani párom és nem hagynám el semmiért, attól még hiányozhatnak szerintem az ex-el közös élmények, vagy a tulajdonságai, a közös megszokások.


Ez nekem normális és nem is probléma, ha mindenki a helyén tudja kezelni az érzelmeit és az új partnerek sem féltékenyek. :)


Az ex-el a haveri, vagy baráti viszony szerintem tökéletesen működhet, nálam már eltelt elég idő a szakítás után és mindketten elég érettek voltunk, ahhoz, hogy a helyén kezeljük a helyzetet.

Sza" l nekem semmi gondom nincs azzal, hogy legyünk jóban az ex-el, ha valójában aranyos ember, csak a kapcsolat nem működött közöttünk. MÉGIS baromira féltékeny a barátom :( Nem tolerálja és már volt veszekedés ez miatt. Most már nem is találkozom exemmel, de nem értem miért ilyen bizalmarltlan, néha úgy fújtatott mint egy bika. Egyszer látta,hogy megölelem az exemet...névnapom volt...és feljött hozzánk kaptam tőle virágot is. A barátom pedig konkrétan kizavarta a lakásból és veszekedett velem,hogy ez mi? Biztos akar valamit tőlem stb CSAK BARÁT a legjobb barátom.


Hogyan lehetne vele megértetni, megbeszélni,hogy megnyugtassam? Nem is akar vele találkozni, nem akarja megismerni, azt mondja nincs helye a közös életünkben az exnek..


N


2017. júl. 9. 21:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

#10 : Tanulhatnál egy kis empátiát! Oké,hogy ez neked nem ok féltékenYségre,de neki igen. És? Nem vagytok egyformák. Gondolj bele,milyen xar érzés látnia hogy az exeddel ölelkezel?

Együttérzést ugye csak hírből ismered?

2017. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
És ő arra miért nem gondol,hogy nekem fontos az exem barátsága? Nem adtam okot a féltékenységre, a saját félelmeit vetíti ki. Vagy legyen amit szeretne, mert ez így helyes? Hol az empátia? Ha szeret akkor nem kérne arra,hogy felejtsem el az exemet. Nem állítom,hogy nem szeret, de önzőn viselkedik.
2017. júl. 9. 23:10
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
Pedig igaza van a barátodnak. Nézz nagyon őszintén magadba! Az alapján, ahogy írsz az exedről, és véded foggal-körömmel, izzik körülöttetek a levegő. Megvan ott még a parázs, és épp csak egy szikra kell, hogy belobbanjon és felégessen mindent. Elég egyetlen gyenge pillanat, és meglesz a baj. A barátod ezt nyilván érzi, látja. Szerintem óvd meg ettől magatokat, és iktasd ki az exedet.
2017. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
A féltékenység nem "jogosság" kérdése. Személy szerint úgy vélem, hogy a közös belsős poénokat is le lehet zárni egy kapcsolat végével. De ha neked fontos, hogy tartsd az exeddel a kapcsolatot, akkor olyan pasit keress, aki ezt tolerálja.
2017. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%

#12: De, biztos gondol rá, hogy fontos a barátsága. Ez racionális dolog.

A féltékenység pedig emocionális.Hogy a francba lehet a kettőt összehasonlítani? Hiába gondolja,hogy fontos neked az ex, az ember az érzelmeinek nem tud parancsolni.

Amit ő szeretne, az helyes. Igen. Az emberek nagy része ugyanúgy gondolkodik,ahogy ő, a maradék kevés ember, de még mindig népes tábor pedig úgy,ahogy te.

Hol az empátia? Mit kellene átéreznie? Hogy milyen jó az exed ölelése vagy milyen fontos a barátsága? Nem tudhatod, lehet foglalkozott ő a dologgal, csak nem tudja elfogadni.

De most csak mutogatsz. Ő mit tett, mit gondol, mit nem fogad el.

És te? El tudod mondani, hogy mindent megtettél, hogy ne legyen féltékeny?

De még mindig nem válaszoltál: Át tudod élni a helyzetét, hogy ez neki milyen kellemetlen? Meg tudod őt érteni vagy csak rátukmálod az álláspontod? Igen, tudom,ő pedig a sajátját próbálja rád, de ne rá mutogass. Te megtetted- e..

Amennyiben ezekre a válasz : Igen,

akkor ezen kívül nem nagyon van teendőd.

Illetve végső esetben talán mégis van: Választasz.


Nem hiszem, hogy az ex-szel való kapcsolattartás annyira fontos,hogy nélküle sírva kuporognál depresszióban az ágyban. Emberek kizárása az életünkből általában nem jár ilyen reakciókkal.

2017. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem fogok sírni ha megkell vele szakítanom minden kapcsolatot és soha nem találkozhatok az exemmel. Viszont tüske maradna bennem, lemondtam valamiről, valakiről csak hogy NEKI JOBB legyen, megnyugodjon. Mert ezekszerint csak ez a megoldás maradt számomra. Sajnálom,hogy miattam szenved, féltékeny. Átgondoltam számtalanszor, de nem látom,hogy annyira nagy bűnt követtem volna el.
2017. júl. 9. 23:33
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem követtél el bűnt, ám kétségtelen, hogy ennyire közeli viszony az exekkel nem átlagos. Tolerálható, de nem kell tolerálni.

Szerintem nem lenne nehéz kompromisszumot kötni mindkettejükkel.

A barátoddal megbeszéled, mi az, ami leginkább bántja. Mit érez. Igen féltékenységet, de nem csak ennyi.

Lehetséges,hogy találtok olyan megoldást, ami mindhármótoknak jó. Te megérted,hogy jogos a felháborodása. Szerintem a barátod és az exed által is járható út, hogy nincs ölelés, nincs személyes ajándék nem vagytok heti tali-kapcsolatban az exeddel.

Ha valamelyik nem tudja ezt megérteni (bár megjegyzem, egy sima ex-nek ilyen esetben nincs "joga" itt problémázni ezeken ), te akkor is mindent megtettél.

Kivéve a legvégső esetet: Választasz. Választod a tűrést vagy az egyik férfit.

2017. júl. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, én veled értek egyet. Csak azért, mert az illető egy "ex", nem fogok féltékenykedni rá >ok nélkül<. Ha te korrekt módon kezeled a helyzetet (nyílt és őszinte vagy, nem titkolózol stb.), akkor én megelőlegezném a bizalmat. Azt elfogadhatatlannak tartom, hogy csak azért szakítsd meg bárkivel a kapcsolatot, mert a párod (indokolatlanul) féltékeny. Ez egy nagyon rossz irányba indítja el a kapcsolatot szerintem.

Szerintem azt teheted, hogy beszéltek erről. Add tudtára, hogy az "eltiltás" nem opció, ugyanakkor tegyél meg mindent, hogy megerősítsd: mi az alapja a féltékenységének, és mi kell ahhoz, hogy megbízzon benned? Az nyilván már rajtad múlik, hogy mit kezdesz a bizalmával, de remélem, hogy biztos vagy magadban és nem fogsz visszaélni vele.

Azt nem feltétlenül erőltetném, hogy ismerjék meg egymást. Az elérendő állapot szerintem valahogy úgy néz ki, hogy tolerálja a dolgot és nem okoz neki problémát, ennél több nem szükséges.


És a féltékenységet, az eltiltást és legfőképp az agressziót vedd nagyon komolyan. Tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy kialakítsd a bizalmat, de NE engedd, hogy birtokoljon, kisajátítson.

2017. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

Na ilyenkor nem értem meg, hogy az emberek miért kérdeznek itt meg dolgokat, aztán mikor szinte mindenki egyhangú választ ad, a kérdező nekiáll és tartja a saját igazát, még magyarázkodik és egyik választ sem fogadja el.

Teljesen értelmetlen, ha itt kérdezel, és aztán szembeszállsz és csakis a te vak igazad tartod és tovább magyarázkodsz.


Akármit csinálhatsz, de ha a párodnak ez nincs a türéshatárán belül, akkor sosem fogja ezt neked tolerálni. Vagy folytatod ezt, viaskodsz vele a drága exed miatt és egyszercsak besokall, vagy abbahagyod miatta ezt a viszonyt. Itt csak neked kell döntened.

2017. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19: Ott tévedsz, hogy abszolútnak tekinted a srác álláspontját. Ha a féltékenység alaptalan, akkor a legjobb azon dolgozni, hogy magát a féltékenységet szüntessük meg anélkül, hogy a féltékenység tárgyától el kéne szakadni. Ha az ember tartós és harmonikus kapcsolatot akar, így kéne nekiállni.
2017. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!