Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én látom jól, hogy egy normáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én látom jól, hogy egy normális kapcsolatnak nem így kéne működnie? Vagy valóban velem van a baj, és nekem kellene változnom?

Figyelt kérdés
Lelkileg nagyon össze vagyok törve mostanában, és teljesen megzuhantam. 2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel és sok kisebb vita van köztünk, ami nem baj, hisz mindenhol vannak viták. Nekem is sok hibám van, neki is, próbálunk ezeken felülkerekedni és megoldani a problémákat normális stílusban. Tegnap volt egy komolyabb őszinte beszélgetésünk, hogy hiába vannak jó pillanataink, hosszú távon én nem vagyok boldog a kapcsolatban. Tudom, hogy szarul esett neki, hisz az ilyen kinek nem esne, de úgy éreztem, hogy muszáj őszintén beszélnünk. Szeretném megoldani a problémát, de már nem tudom, hogy van-e erőm hozzá. Az alap probléma, hogy úgy érzem, sok mindenben korlátoz és feladom érte magam. Erről már fél éve beszéltünk, akkor úgy éreztem, hogy sikerült megbeszélni a dolgokat és sokkal jobb is lett minden, de most megint előjött. Mielőtt megismertem, már azelőtt is sokat foglalkoztam magammal, sportoltam. Ő nem sportolós típus, ami nem baj, nem zavar. Tény, hogy sokat dolgozok, 17:30-ra érek mindig haza (nem együtt lakunk) és nekem csak ezután van időm elmenni, edzeni egyet, de úgy érzem, ő ezt rosszallóan nézi, mert nem vele foglalkozom, nem vele vagyok munka után. Értem én, hogy lemondásokkal és kompromisszumokkal jár egy kapcsolat, de szerintem én ezeket mind megadom, hisz a vasárnapi és a hétfői napot is direkt úgy szerveztem, hogy nem mentem el sehova, hanem vele voltam. Hétfőn, ahogy hazaértem, mentem érte, mert tudtam, hogy be szeretne menni a városba nézegelődni picit, meg ilyenek. 8-ig vásároltunk, utána mentünk csak haza. Gondoltam, hogy a tegnapi nap (kedden) elmennék röpizni egyet haverokkal 6-tól. Ez már nem tetszett neki, mert, hogy úgy volt megbeszélve, szerdán tesómmal megyek edzeni, akkor miért megyek el kedden röpizni, miért nem vele vagyok, ha már szerdán sem vele leszek, egész nap nem lát. Szeretem őt, és tudom, hogy nem direkt csinálja ezeket, de ez nekem már nagyon sok és lehúz. Úgy érzem, sokkal több dologról kell lemondanom, mint ami az egészséges és szeretném, ha ezt megoldanánk, de akárhányszor megbeszéljük, kb 2 hét telik el és újra probléma lesz. Hozzáteszem, az volt az első kérdésem, hogy van-e kedve eljönni röpizni, játszani picit, olyan jó lenne, ha jönne. Persze nem volt kedve, de akkor én se menjek, legyek inkább vele. Én egy kapcsolatot nem ilyennek képzelek el, hogy ha nekem nincs kedvem hozzá, akkor a másik se csinálja, és igenis legyen velem. Ha ő úgy jól érzi magát, akkor menjen nyugodtan mozogni, edzeni. Vagy én látom rosszul? Értem én, hogy velem szeretne lenni, azonban minden nap együtt fekszünk és kelünk, vagy nálam, vagy nála. A probléma az, hogy munka után heti 4-szer ki szeretnék kapcsolni, elmenni sportolni egyet és így csak este lennénk együtt 19:30-tól. Ez ekkora baj? Elmondtam neki ezeket, hogy így nem vagyok boldog, és teljesen megcsömörlöttem, mert ha nem megyek mozogni, akkor amiatt érzem rosszul magam, ha meg megyek mozogni, akkor meg amiatt vagyok rosszul, mert tudom, hogy ő azt nem szeretné. Fogalmam sincs mi tévő legyek, szabályozva érzem magamat. Ez normális egy kapcsolatban, vagy én látom jól, hogy ennek nem így kellene működnie? Hozzáteszem, szerintem nem hanyagolom el, hétvégén is megyünk minden felé. Szeretném megoldani a problémát vele együtt, ezért is ülünk le nyíltan és őszintén beszélni, nem szeretném feladni, de, hogy újra és újra visszatér ez a probléma, egy idő után már teljesen felemészt. Nem tudok többet adni magamból, a nap felét végigdolgozom, és utána van csak időm magamra. Egyszerűen nem értem, hogy miért probléma, ha munka után nem egyből találkozunk, hanem edzek egyet és 8-tól együtt töltjük az estét. Vagy nekem kellene teljesen lemondani ezekről, hogy ő boldog legyen? Bocsánat a hosszúságért, csak jó volt ezt kiírni magamból.

2017. júl. 19. 08:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
En no vagyok, de azt mondom, hogy te latod jol a dolgokat. Engem nagyon idegesitene a baratnod hozzaallasa hosszu tavon.
2017. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen nem illetek össze.

Te az a típus vagy, akinek több szabadság kell, és kevesebb együtt töltött idő is elég. A barátnőd az a típus, aki minél több időt szeretne kettesben tölteni, és számára elveszett/elpazarolt idő, amikor lehetnétek együtt, de te mást csinálsz.

Egyikőtök boldogtalan lesz, vagy mindketten azok lesztek. Ebből tudsz választani.

2017. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
De én imádok vele lenni. Attól még, hogy mást is csinálok, ugyan úgy szeretem. Nem hiszem el, hogy nem lehet valami megoldást találni, ami mind a kettőnknek jó. Ez annyira elszomorít:(
2017. júl. 19. 08:58
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

Ennek valóban nem így kéne működnie. Nyilvánvaló, hogy mások az igényeitek. Ezt bizonyos határokon belül lehet kompromisszumokkal kezelni. Miért nem megy ez nektek hosszabb távon?

Én úgy vagyok vele, mint te. Szerencsére a barátnőm is. Nem vagyunk összekötve, jól tudjuk érezni magunkat külön is és támogatjuk egymás hobbijait. De a barátnőd nézőpontja is elfogadható, itt nincs "rossz" vagy "jó".

Szerintema kérdés az, hogy mindketten értitek-e a másik igényeit, és megtettetek-e mindent a kompromisszumok érdekében. Ha igen, akkor elképzelhető, hogy összeegyeztethetetlen különbségek vannak közöttetek. Én biztos vagyok abban, hogy nem kell és nem is lehet mindent feladni egy kapcsolat érdekében. Ha már annyi mindent feladtál, hogy nem vagy boldog, az súlyos intő jel.

2017. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%

Megfojt és kisajátít. Szerintem ennek a kapcsolatnak így nincs értelme.

De mondhat bármit az ember,ott lesz a sok "DE" akkor miért kérsz tanácsot? Mit vársz tőlünk?


19/L

2017. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen, ott van a DE. Attól még miért ne kérhetnék tanácsot? Szeretném látni, hogy kívülállóknak mi erről a véleménye. Nem azt írtam, hogy nem jó, amit írtok, és hogy nem fogadom el. Elfogadom, mert külső szemlélőként, én is ezeket írnám és igazatok is van. Csak vmiért legbelül még mindig reménykedek, hogy van kiút ebből.
2017. júl. 19. 09:20
 7/27 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 19. 10:18
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

Én kicsit olyan vagyok, mint a barátnőd. Van nekem is saját hobbim, barátaim, programom, de egyszerűen a páromat helyezem előtérbe. Ha tudom, hogy ő is szabad, akkor nem szervezek semmi mást, akkor vele vagyok. Igaz, nálunk nem teljesen egyezik a munkaidő, így van olyan, hogy ő dolgozik én pihenek (ekkor barátnőzöm, családozok), meg fordítva is, hogy én dolgozom, ő pihen - én örülnék neki, ha ő is ekkorra időzítené az egyéb dolgait, de ez persze nem mindig jön össze. :)

Néha ő is panaszkodott rá, hogy sok vagyok neki, nálunk az összeköltözés javított a dolgon.

Igazából a barátnődnek azért baromi nehéz változni, mert nem érzi, hogy rosszat tesz. Én magam sem értem, hogy miért akkora nagy baj, hogy a párom az első az életemben. :) Nem azt jelenti, hogy nincs rajta kívül más dolgom, csak hogy ő a fix pont, amihez minden mást igazítok.

Szóval itt nincs olyan, hogy jó vagy rossz, a te szempontod is tök elfogadható, kevés szabadidőt próbálsz jól beosztani, egyszerűen csak mások az igények.

Ahogy írtam, nálunk az összeköltözés megoldotta. Az, hogy minden nap együtt alszunk, az önmagában kevés, az nem program, de az együtt éléssel sok más apró szabadidős pillanat is együtt jár, ami engem pl. pótol azért, hogy "nem én vagyok az első" idézőjelesen.


Barátnődet esetleg úgy lenne értelme megpróbálni elcsábítani, hogy ne játsszon ő is, ha egyszer nem sportos, de legyen pl a szurkolólányod, szeretnéd, ha megnézne pl. Meg pedzegesd meg, hogy annyival is több időtök lesz együtt, hogy nem kell még haza/érte menned, hiszen az edzés végétől rögtön az "övé vagy". :)

2017. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Értelek utolsó, de én azon az állásponton vagyok, hogy nem helyezem előtérbe a sportot a barátnőmmel szemben. Egyszerűen csak arra is szükségem van.
2017. júl. 19. 12:34
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

Értem, hogy nem helyezed előtérbe, és amit leírtál, hogy hogyan osztod be az idődet, az teljesen korrekt ahhoz képest, ami jutott. :)

De ha ő egyszer más személyiség, mások a prioritásai, akkor ezt nem fogja érteni. Ezért írtam idézőjelesen azt a nem-vagyok-első dolgot. :) Nagyon-nagyon sok beszélgetés kell hozzá, hogy kicsit a te helyzetedet is átérezhesse a barátnőd. Én régóta gyakorlom, de még így is kivágom a hisztit sokszor, ha a kedvesemnek más dolga akad. :D

A nyár ilyen szempontból szerintem egyébként is neccesebb, mert hosszú esték, sok helyre lehet elmenni, nem zár be a hideg és a rossz idő, és mégis, alig van közös program, jó, ott a heti két nap, de az mégiscsak kevés...

Jogosak az igényeid, de baromi nagy különbségek vannak köztetek. És ha nem találjátok meg a kompromisszumot - mi az az együtt töltött idő, ami még a barátnődnek nem kevés, mennyi az a sport hetente, ami neked még nem okoz hiányérzetet, lehet-e közelíteni a kettőt -, akkor nem sok jót ígérnek a továbbiak sem, újra és újra felmerülő probléma lesz.

2017. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!