Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én látom jól, hogy egy normáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én látom jól, hogy egy normális kapcsolatnak nem így kéne működnie? Vagy valóban velem van a baj, és nekem kellene változnom?

Figyelt kérdés
Lelkileg nagyon össze vagyok törve mostanában, és teljesen megzuhantam. 2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel és sok kisebb vita van köztünk, ami nem baj, hisz mindenhol vannak viták. Nekem is sok hibám van, neki is, próbálunk ezeken felülkerekedni és megoldani a problémákat normális stílusban. Tegnap volt egy komolyabb őszinte beszélgetésünk, hogy hiába vannak jó pillanataink, hosszú távon én nem vagyok boldog a kapcsolatban. Tudom, hogy szarul esett neki, hisz az ilyen kinek nem esne, de úgy éreztem, hogy muszáj őszintén beszélnünk. Szeretném megoldani a problémát, de már nem tudom, hogy van-e erőm hozzá. Az alap probléma, hogy úgy érzem, sok mindenben korlátoz és feladom érte magam. Erről már fél éve beszéltünk, akkor úgy éreztem, hogy sikerült megbeszélni a dolgokat és sokkal jobb is lett minden, de most megint előjött. Mielőtt megismertem, már azelőtt is sokat foglalkoztam magammal, sportoltam. Ő nem sportolós típus, ami nem baj, nem zavar. Tény, hogy sokat dolgozok, 17:30-ra érek mindig haza (nem együtt lakunk) és nekem csak ezután van időm elmenni, edzeni egyet, de úgy érzem, ő ezt rosszallóan nézi, mert nem vele foglalkozom, nem vele vagyok munka után. Értem én, hogy lemondásokkal és kompromisszumokkal jár egy kapcsolat, de szerintem én ezeket mind megadom, hisz a vasárnapi és a hétfői napot is direkt úgy szerveztem, hogy nem mentem el sehova, hanem vele voltam. Hétfőn, ahogy hazaértem, mentem érte, mert tudtam, hogy be szeretne menni a városba nézegelődni picit, meg ilyenek. 8-ig vásároltunk, utána mentünk csak haza. Gondoltam, hogy a tegnapi nap (kedden) elmennék röpizni egyet haverokkal 6-tól. Ez már nem tetszett neki, mert, hogy úgy volt megbeszélve, szerdán tesómmal megyek edzeni, akkor miért megyek el kedden röpizni, miért nem vele vagyok, ha már szerdán sem vele leszek, egész nap nem lát. Szeretem őt, és tudom, hogy nem direkt csinálja ezeket, de ez nekem már nagyon sok és lehúz. Úgy érzem, sokkal több dologról kell lemondanom, mint ami az egészséges és szeretném, ha ezt megoldanánk, de akárhányszor megbeszéljük, kb 2 hét telik el és újra probléma lesz. Hozzáteszem, az volt az első kérdésem, hogy van-e kedve eljönni röpizni, játszani picit, olyan jó lenne, ha jönne. Persze nem volt kedve, de akkor én se menjek, legyek inkább vele. Én egy kapcsolatot nem ilyennek képzelek el, hogy ha nekem nincs kedvem hozzá, akkor a másik se csinálja, és igenis legyen velem. Ha ő úgy jól érzi magát, akkor menjen nyugodtan mozogni, edzeni. Vagy én látom rosszul? Értem én, hogy velem szeretne lenni, azonban minden nap együtt fekszünk és kelünk, vagy nálam, vagy nála. A probléma az, hogy munka után heti 4-szer ki szeretnék kapcsolni, elmenni sportolni egyet és így csak este lennénk együtt 19:30-tól. Ez ekkora baj? Elmondtam neki ezeket, hogy így nem vagyok boldog, és teljesen megcsömörlöttem, mert ha nem megyek mozogni, akkor amiatt érzem rosszul magam, ha meg megyek mozogni, akkor meg amiatt vagyok rosszul, mert tudom, hogy ő azt nem szeretné. Fogalmam sincs mi tévő legyek, szabályozva érzem magamat. Ez normális egy kapcsolatban, vagy én látom jól, hogy ennek nem így kellene működnie? Hozzáteszem, szerintem nem hanyagolom el, hétvégén is megyünk minden felé. Szeretném megoldani a problémát vele együtt, ezért is ülünk le nyíltan és őszintén beszélni, nem szeretném feladni, de, hogy újra és újra visszatér ez a probléma, egy idő után már teljesen felemészt. Nem tudok többet adni magamból, a nap felét végigdolgozom, és utána van csak időm magamra. Egyszerűen nem értem, hogy miért probléma, ha munka után nem egyből találkozunk, hanem edzek egyet és 8-tól együtt töltjük az estét. Vagy nekem kellene teljesen lemondani ezekről, hogy ő boldog legyen? Bocsánat a hosszúságért, csak jó volt ezt kiírni magamból.

2017. júl. 19. 08:17
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
De elismerem, biztos sok minden az én hibám. Lehet, hogy fel kellene adnom minden egyéni hobbimat. Csak akkor meg azért nem lennék boldog :( Plusz rátesz egy lapáttal, hogy február elején volt egy félrelépése, de esküdözött, hogy engem szeret és mivel nem tudok nélküle élni, megpróbáltam magam ezen túltenni.
2017. júl. 19. 16:16
 22/27 anonim ***** válasza:

Akkor itt van a probléma igazi gyökere. Ő nem érzi, hogy kellően törődve van vele, ezt pedig a veled való kompromisszum helyett félrelépéssel orvosolja.

Bizalomvesztés miatt részedről is érthető, hogy tehernek érzed a szoros kapcsolatot.

Innen már nagyon nehéz a visszatalálás.

2017. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
40%
Egy normalis nonek meg csak meg sem fordul a fejeben a megcsalas,ha foglalkoznak vele. Ha elhanyagolva erzi magat,keves neki a szex,nem vagy odaado,akkor elofordulhat. Annyira nagymenonek tartjak sokan azokat a pasikat akik felre mennek. De ez elofordul noben is. Ha a ferfi nem kapja meg az igenyeinek megfelelo egyuttletet,megy mashoz. Valoszinuleg a baratnoddel is ez tortent. Isten ments,ezzel nem azt akarom mondani,hogy szar vagy az agyba vagy barmi,de nem artana errol is beszelgetni,hogy neki mik az igenyei. Valoszinuleg nem veletlen volt. Mert abbol,hogy allandoan veled lenne arrol arulkodik,hogy szeret. Csak keves vagy neki. Vagy idoben,vagy mennyisegben,minosegben. Lehet tok jo vagy az agyba,de tenyleg keves neki a minosegi ido amit vele toltessz es ezt potolta massal. Nem mondom,hogy huu de ugyes volt,de szerintem ez allhat a dolog hattereben.
2017. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!


Amint mar elhangzott, en is azon a velemenyen vagyok, hogy nem varsz el tul sokat. Mint mondod, amikor sportnapod van, akkor is este 8tol egyutt vagytok, szoval nem is ertem, miert kene minden nap munka utan kizarolag a baratnoddel lenni. Meg ha kisgyereket nevelnetek is, akkor is azt mondanam, hogy ha nem is ilyen intenzitassal, de jogod van kikapcsolni, feltoltodni, persze, ha a parodnak is meglenne cserebe a lehetosege kikapcsolni a gyereknevelessel jaro mokuskerekbol. En meg pluszban ertekelnem is, hogy a szabadidodben sportolsz, mert lehetnel otthpn, kvazi a baratnoddel, ugy hogy kozben videojatekot jatszol lefekvesig, vagy kocsmazassal is tolthetned az idot.


Azonban a baratnod maskepp gondokodik. Nem irtad, hogy probaltatok orvosolni a problemat. Milyen konkret javaslatok voltak a kompromisszum erdekeben?


Amit meg kerdeznek - azt mondod, neki nincs hobbija. O mit csinal mig te nem vagy otthon? O dolgozik, vagy tanul napkozben? Es mit var el pontosan toled - mit ert azalatt, hogy legyel vele? Beszelgetni akar, vagy filmrztek, vagy csak ugy elvagytok egyik a masik mellett? szoval mit csinaltok az egyutt toltott idoben?


Ahogy en a helyedben orvosolnam a problemat: igyekeznek segiteni neki hobbit talalni. Lehet nem erdekli a sport, de szivesen olvas, vagy nyelvet tanulhatna, annyi mindent lehet csinalni. Tippeket adhatnal, mivel is tolthetne ki az idejet, mig te nem vagy otthon.


Probalnam vele megertetni, hogy a minoseg fontosabb, mint a mennyiseg. Lehet egesz nap egyutt lenni, es nem figyelni a masikra, meg lehet napi fel ora teljes odafigyelest szanni a masikra.

2017. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy erre a kérdésre korrekt választ lehessen adni, többet kellene tudni a kettőtök kapcsolatáról. Hiszen kapcsolat és kapcsolat között nagyon nagy különbség tud lenni. Az egyikben jól elvannak a felek, de nagyjából ennyi, a másikban az egyik (vagy mindkét) fél szinte fuldoklik a párja nélkül. Van a szerelemnek olyan mélysége, ami erre predesztinálja a benne "szenvedőt".

Ha esetedben erről van szó, akkor az idő megoldja a dolgot, de ha a barátnőd beteges ragaszkodásáról, az már komolyabb beavatkozást igényel.

2017. júl. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Szia! :) Egyetértek az előző válaszokkal melyek szerint nem illetek össze.. Nekem is volt párkapcsolatom, de nem rég ért véget hasonló problémák miatt. Mindketten diákok vagyunk (18 évesek) amikor összejöttünk még jó volt minden majd pár hónap mulva jött a hiszti hogy hétköznap ne tervezzek a barátnőimmel semmit, mert akkor vele kell lennem, meg hétvégente se tervezzek gyakran programot velük.. Nagy nehezen hosszas beszélgetés után megoldódtak a problémák, de később visszajöttek.. Ő is járt edzeni heti 2x volt neki a csapattal esténként, én sajnos nem sportoltam semmit és ez meg is látszott rajtam, így eldöntöttem hogy életmódot váltok, elkezdtem tornázni, bicajozni, futni, és ezzel is baj volt mint ahogy nálatok. Engem is korlátozott sokmindenben, és szerintem NE mondj le a kedvenc dolgaidról miatta hogy ő boldog legyen mert akkor te nagyon boldogtalan leszel később.. Fiatal vagy, jól teszed hogy jársz mozogni, az kell is, a haverokkal is ki kell kapcsolódni néha.
2017. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Tipikus példája a levakarhatatlan, ragacs embernek. Én nem tudnám ezt tolerálni...pláne hogy még meg is csalt.
2017. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!