Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én látom jól, hogy egy normáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én látom jól, hogy egy normális kapcsolatnak nem így kéne működnie? Vagy valóban velem van a baj, és nekem kellene változnom?

Figyelt kérdés
Lelkileg nagyon össze vagyok törve mostanában, és teljesen megzuhantam. 2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel és sok kisebb vita van köztünk, ami nem baj, hisz mindenhol vannak viták. Nekem is sok hibám van, neki is, próbálunk ezeken felülkerekedni és megoldani a problémákat normális stílusban. Tegnap volt egy komolyabb őszinte beszélgetésünk, hogy hiába vannak jó pillanataink, hosszú távon én nem vagyok boldog a kapcsolatban. Tudom, hogy szarul esett neki, hisz az ilyen kinek nem esne, de úgy éreztem, hogy muszáj őszintén beszélnünk. Szeretném megoldani a problémát, de már nem tudom, hogy van-e erőm hozzá. Az alap probléma, hogy úgy érzem, sok mindenben korlátoz és feladom érte magam. Erről már fél éve beszéltünk, akkor úgy éreztem, hogy sikerült megbeszélni a dolgokat és sokkal jobb is lett minden, de most megint előjött. Mielőtt megismertem, már azelőtt is sokat foglalkoztam magammal, sportoltam. Ő nem sportolós típus, ami nem baj, nem zavar. Tény, hogy sokat dolgozok, 17:30-ra érek mindig haza (nem együtt lakunk) és nekem csak ezután van időm elmenni, edzeni egyet, de úgy érzem, ő ezt rosszallóan nézi, mert nem vele foglalkozom, nem vele vagyok munka után. Értem én, hogy lemondásokkal és kompromisszumokkal jár egy kapcsolat, de szerintem én ezeket mind megadom, hisz a vasárnapi és a hétfői napot is direkt úgy szerveztem, hogy nem mentem el sehova, hanem vele voltam. Hétfőn, ahogy hazaértem, mentem érte, mert tudtam, hogy be szeretne menni a városba nézegelődni picit, meg ilyenek. 8-ig vásároltunk, utána mentünk csak haza. Gondoltam, hogy a tegnapi nap (kedden) elmennék röpizni egyet haverokkal 6-tól. Ez már nem tetszett neki, mert, hogy úgy volt megbeszélve, szerdán tesómmal megyek edzeni, akkor miért megyek el kedden röpizni, miért nem vele vagyok, ha már szerdán sem vele leszek, egész nap nem lát. Szeretem őt, és tudom, hogy nem direkt csinálja ezeket, de ez nekem már nagyon sok és lehúz. Úgy érzem, sokkal több dologról kell lemondanom, mint ami az egészséges és szeretném, ha ezt megoldanánk, de akárhányszor megbeszéljük, kb 2 hét telik el és újra probléma lesz. Hozzáteszem, az volt az első kérdésem, hogy van-e kedve eljönni röpizni, játszani picit, olyan jó lenne, ha jönne. Persze nem volt kedve, de akkor én se menjek, legyek inkább vele. Én egy kapcsolatot nem ilyennek képzelek el, hogy ha nekem nincs kedvem hozzá, akkor a másik se csinálja, és igenis legyen velem. Ha ő úgy jól érzi magát, akkor menjen nyugodtan mozogni, edzeni. Vagy én látom rosszul? Értem én, hogy velem szeretne lenni, azonban minden nap együtt fekszünk és kelünk, vagy nálam, vagy nála. A probléma az, hogy munka után heti 4-szer ki szeretnék kapcsolni, elmenni sportolni egyet és így csak este lennénk együtt 19:30-tól. Ez ekkora baj? Elmondtam neki ezeket, hogy így nem vagyok boldog, és teljesen megcsömörlöttem, mert ha nem megyek mozogni, akkor amiatt érzem rosszul magam, ha meg megyek mozogni, akkor meg amiatt vagyok rosszul, mert tudom, hogy ő azt nem szeretné. Fogalmam sincs mi tévő legyek, szabályozva érzem magamat. Ez normális egy kapcsolatban, vagy én látom jól, hogy ennek nem így kellene működnie? Hozzáteszem, szerintem nem hanyagolom el, hétvégén is megyünk minden felé. Szeretném megoldani a problémát vele együtt, ezért is ülünk le nyíltan és őszintén beszélni, nem szeretném feladni, de, hogy újra és újra visszatér ez a probléma, egy idő után már teljesen felemészt. Nem tudok többet adni magamból, a nap felét végigdolgozom, és utána van csak időm magamra. Egyszerűen nem értem, hogy miért probléma, ha munka után nem egyből találkozunk, hanem edzek egyet és 8-tól együtt töltjük az estét. Vagy nekem kellene teljesen lemondani ezekről, hogy ő boldog legyen? Bocsánat a hosszúságért, csak jó volt ezt kiírni magamból.

2017. júl. 19. 08:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%
En is az a termeszet vagyok mint a baratnod. Szuksegem van a minosegi idore,figyelemre. Mondjuk nalunk kicsit mas a helyzet,mert en itthon vagyok a ket kislanyunkkal,de az en ferjem is este er haza minden nap,este 7kor. Aztan eszik,furdik,lefekszik a telefonjat nyomkodni ameddig el nem farad,aztan alszik. Hat ha meg ezek mellett kitalalna,hogy o sportolni megy vagy barmi egyeb,tuti teljesn kiakadnek. Mindenkinek van szeretetnyelve. A baratnodnek valoszinuleg a minosegi ido. Ugy erzi,hogy nem forditasz ra eleg idot es elhanyagolod,minden mas fontosabb mint o. Es itt jon a kepbe az,hogy te viszont ilyen vagy. Itt nem lehet okosat mondani,vagy erdemleges tanacsot adni abben,hogy ki a hibas,mert egyikotok sem. Egyszeruen csak nem vagytok egyformak. Teged nem lehet hibaztatni azert,mert apolni akarod a kapcsolatot a haverokkal,vagy kikapcsolodaskent sportolnal,de ot sem lehet hibaztatni azert,hogy tobb es tobb idot toltene veled. (Orulj neki,hogy veled es nem massal 🙂) Ezt neki vagy el kell fogadnia valahogy,vagy neked kell kicsit visszabb venni es tobb idot tolteni vele. Ha egyikotok sem tud lemondani kicsit a sajat kenyelmebol a masik boldogsaga erdekeben,ez elobb utobb ugy is sulyosodik es szakitas lesz a vege... viszont az semmikepp sem fair,hogy te elvarod tole,hogy jo pofat vagjon hozza,viszont te nem teszel azert,hogy o is boldogabb legyen. Irtad,hogy mar beszeltetek errol,de 2hetig tartott. Noss o legalabb megprobalta. Te probaltad mar,hogy 2hetig minden nap ot helyezed eloterbe? 😉 Kicsit elgondolkodtato nem? De semmikepp nem lehet hibaztatni se teged,se ot. Nektek kell kompromisszumot kotni 🙂 Mondjuk te egy heten nem 4x akarsz kikapcsolodni csak 2x,cserebe o arra a ket alkalomra tovabb "enged el" es nem hisztizik tobbet. Vagy ami szamotokra szamitasba johet. Ha nem talaltok ra valami megoldast,ez elobb utobb szakitashoz fog vezetni...
2017. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Előttem már leírták páran, osztom én is azt a véleményt, hogy egyszerűen csak mások vagytok, mások a prioritások, és ezért nehezebb közös megoldást találni, valaki mindig szenvedni fog, sőt, többnyire mindketten.

A gond az hogy ha sikerül is most valami köztes állapotot létrehozni,akkor borulna minden ha lenen közös gyereketek. Ugyanis neked akkor is szükséged lenne én-időre, sportra, viszont ő otthon lenne a babával és ez még egy ilyen téren kiegyensúlyozott kapcsolatot is megvisel. Mert akkor még inkább szüksége lenne rád, neked pedig le kellene mondanod a sporttal, hobbival töltött idő egy részéről. Szóval ha nem álltok egyformán ehhez a kérdéshez, akkor ez mindig gondot fog okozni, sajnos. Nem tudom, mi lenne a jó megoldás.

2017. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es válaszoló:


Pont, hogy én is megpróbálok minden tőlem telhetőt, hogy neki is jó legyen és minél többet legyünk együtt. Mindig is őt helyeztem előtérbe, ezért csökkent le nagyon a sportolások száma az életemben. Azonban ha csak ebből állna a hetem, hogy munka és utána hazamegyek, abba én beleőrülnék. 1 óra mozgásról van szó és az sem minden nap. Az a baj, hogy neki nincsen hobbija. Szerintem valahol kicsit önzőség elvárni, hogy ha végig veled foglalkozzon a barátod/barátnőd, minden mást félretéve.

2017. júl. 19. 13:38
 14/27 A kérdező kommentje:

"Mondjuk te egy heten nem 4x akarsz kikapcsolodni csak 2x,cserebe o arra a ket alkalomra tovabb "enged el" es nem hisztizik tobbet. "


Nekem ez olyan fura. Egyáltalán nem így képzelek el egy kapcsolatot, hogy a másik "elenged".

2017. júl. 19. 13:39
 15/27 anonim ***** válasza:

"egyáltalán nem így képzelek el egy kapcsolatot hogy..."

na itt a kulcsmondat: nem így képzeled el, nem hozzád való a barátnőd. olyan pár kellene neked, aki hasonlóan áll a kapcsolathoz, akinek nem "elengedés" és nehéz kompromisszum a te heti 4 sportolásod, hanem magától értetődő, mert neki is van igénye külön tevékenységekre. tudom, hogy nem ezt akartad hallani, de sose lesztek így boldogok, sajnálom... ha nem megy neked a lemondás ezekről a dolgokról - ami érthető, hisz ki tudná ezt gond nélkül megtenni? - és a barátnőd se képes arra, hogy megváltozzon hipphopp egy független és toleráns nővé (ami nem így működik), akkor el kell engedni egymást. muszáj választanod... keservesen szomorú helyzet, de egyikőtök sem tehet róla.

az egyik előző válaszoló sajnos nagyon jó szempontot vetett fel azzal, hogy ha már így is döcögősen megy, akkor a gyerekvállalással tényleg borulna minden, mert az még egy e szempontból harmonikus kapcsolatnak is igazi próbatétel.

én pont olyan vagyok mint a barátnőd, a párom pedig nálad jóval ragaszkodóbb, és még így is vannak konfliktusaink....

egyikőtök se kényszeríthető a megalkuvásra, ezt el kell fogadnod. :(


25n

2017. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyik fél sem kényszeríthető a megalkuvásra, ezt nem is várom el. Csak jó lenne megoldást találni. Lehet, hogy nincs közösen megoldás, ez ki fog derülni.
2017. júl. 19. 14:26
 17/27 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta van ez a probléma, amióta elkezdtem dolgozni. Lehet, hogy én is hibás vagyok, mert nem találom meg a középutat. Amikor megismerkedtünk, én még egyetemista voltam és szinte bármire volt időm. Nem okozott gondot sportolni, eljárkálni barátokkal ide-oda, úgy, hogy vele is tudtam lenni, mert mindenre jutott időm. Amióta dolgozok, semmire sincs időm. Lehet, hogy én vagyok ezért a hibás:(
2017. júl. 19. 14:51
 18/27 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a felnőtt létben más a szabadidő, és a mókuskerék a saját programjaid rovására megy. Valami mindenképpen kimarad, az már személyiségtől függ, hogy mi a fontos, és mi a feláldozható.
2017. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is alapvetően teljesen más beállítottságúak vagytok, ezért ebben nem fogtok dűlőre jutni. Egyikőtök mindig csalódni fog. Nálunk a barátom az, aki mindig mindenhova magával visz, én viszont szeretek néha egyedül lenni, de mivel tudom, hogy neki ez mennyit jelent, ezért le tudok faragni a saját igényeimből anélkül, hogy tehernek érezném. Ezért gondolom azt, hogy nektek ez nem fog működni, mert én sosem éreztem sérelemnek, hogy a párom sok időt szeretne velem tölteni, pedig mi már a 6. évünket tapossuk együtt. Mindamellett, hogy megértem a helyzeted, valahogy én is soknak érzem ezt a 4 napot. Kétlem, hogy egy óra lenne a sport, azt nehéz megoldani, és utána már vagy annyira fáradt, hogy ne legyen olyan minőségű az együtt töltött idő, mint alapból. Plusz, szerintem, ha valaki a hét több, mint felére más elfoglaltságot csinál magának, akkor az nem szerelmes. Kicsit olyan vagy, mint egy szingli pasi, alvópartnerrel, már bocsi. Miért nem hívod el magaddal? Mondd neki, hogy sokat jelentene neked, hátha megteszi érted.
2017. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Azért azt ne vond légszíves kétségbe, hogy szerelmes vagyok-e. Az vagyok, ezt határozottan tudom. 1 órát szoktam mozogni, nem többet. Mindent próbálok neki megadni. Sajnos 10 órán át ülő munkát végzek és képtelen vagyok rá, hogy még otthon is leüljek. Nem sérelemnek érzem, hogy időt szeretne velem eltölteni. Isten ments:) Egyszerűen csak próbálom összehozni a kettőt, hogy neki is és nekem is jó legyen. Ez a nehéz számomra.
2017. júl. 19. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!