Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez normális viselkedés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális viselkedés a feleségemtől? Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

Először is 2 gyerekünk születése után nagyon elhagyta magát. Legalább 20- 30 kg-t szedett fel összesen ahhoz képest mint amilyen a megismerkedésünkkor volt. Engem ez nem zavarna, mert szeretem így is, a gyerekeink anyja, és nagyon jó anya. De ami zavar, hogy borzasztó robbanékony lett az utóbbi időben, mindenen kiborul, veszekszik, kiabál velem, aztán sír, már alig merek hozzászólni... amikor jobb pillanatai vannak, és kérdezem, hogy mi a baj, miért ilyen feszült, akkor is sír, és azt mondja, hogy nézzem meg hogy néz ki, undorító, nem bír a tükörbe nézni, el fogom őt hagyni, stb... Mondtam neki, hogy menjen el nyugodtan edzeni, futni, ahová akar, leszek addig a kicsikkel, bele is kezd többször, de 2-3 hét után feladja mindig... Tízezreket költöttünk már Update élelmiszerekre, de egy darabig eszi, utána visszatér az eredeti rossz táplálkozási szokásokhoz, nem szik rendesen, nassolgta étkezések között, azt mondja nincs ideje külön főzni magának, amit meg is értek... de nem tudom mit tehetnék még. Csak azt látom nagyon elégedetlen magával, és nem az fogja megrontani a házasságunkat, hogy nem a régi az alakja, mert engem ez nem érdekel, és egyébként így is csinos, ad magára az öltözködést, sminkelést, frizurát tekintve, hanem az a feszültség ami emiatt benne van, és ami miatt folyamatosan veszekszik velem. Próbálok türelmes lenni, de hogy szó szerint mindenért ordibál már kezd sok lenni és nehezen bírom....

Itt sok kismama van, talán valaki volt ebben a cipőben amiben ő, mit tudnátok javasolni nekem?


2017. júl. 21. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

1. Az Update a lehető legrosszabb választás, a Norbi dolgok végtelen nagy kamuk, és rosszat tesznek a szervezetnek, ezt már számtalan dietetikus, orvos megmondta, csak hülyék az emberek, és bedőlnek a marketingnek.


Ezeket egye: zöldségek, gyümölcsök, sok tojás, hal, fehér hús, zárja ki a lisztet és a cukrot abszolút és a sima tejet is! Sajtok mehetnek, olykor túró is, de az is kevesebb. De a lényeg, ne egyen lisztes dolgokat, felejtse el a cukrot. Mindenfélét. Az ivólevekben is rengeteg a cukor. egyedül a gyümölcscukor mehet, gyümölcsből. Persze olykor lehet 1-1 csalós nap, de nem renszeresen.


2. Azért vselkezik így mert: frusztrált, sikertelenséget érez, nem érzi magát jól a bőrében. Kezdjen el helyesen táplálkozni és sportolni heti 3x min. 40 percet, és 1-2 hónap alatt nemcsak hogy fogyni fog, de meg fog változni a hangulata is, nem csak azért, mert a sport termeli a dopamint, szerotonint, örömhormonokat, hanem mert a kiegyensúlyozott inzulintermelés és hormonháztartás miatt ( a helyes táplálkozás miatt) nem fog ingadozni a hangulata.


3. Állj mellette, szervezzetek kirándulásokat, ahol együtt mozoghat a család. Menjetek el együtt biciklizni, sétálni esténként. Ha bevásároltok, akkor egészséges ételekkel tömjétek tel e a kosarat. Most itt a jó idő, egy rakás zöldséget lehet venni fillérekért kb, nem úgy, mint télen. Leht grillezni odakint finom padlizsánt, húst, és a család is együtt van.


Sok sikert.

2017. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%

legegyszerűbb lépés: nem vesztek nassolnivalót.

vesztek gyümit, zöldséget, túrót, csirkét, egészséges dolgokat

15p alatt össze lehet rakni egy főételt, főz pl húst, de neki a köret zöldség, neked meg krumpli. ez nem több idő, amíg sül a krumpli, fő a zöldség.


simán nincs akaratereje és lusta.

azt meg ne mond, hogy most 30kg-val többel is uo. jól néz ki...

2017. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Lehet,hogy nem jól gondolom, de nem biztos,hogy a robbanékony viselkedésének kizárólag az a pár + kg. szolgál alapul. Nem hiszem,hogy egy családanyát, akinek gyerekei, férje, otthona, gondolom munkája van, ennyire zavar az,hogy nem őrizte meg a szülés előtti alakját.

Főleg így,hogy Te elfogadod ilyennek is.


Ha akar, tud tenni ellene, pl. sportol, és nem adja fel a megkezdett diétát.


Lehet,hogy más áll a háttérben. Nem írtad,hogy mennyi idősek a gyerekek, esetleg még GYES-en van otthon?

2017. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%
Én inkább a LifeTilt csoportokat ajánlom, ott van annyi fogyni vágyó nő, biztos tudna erőt meríteni belőle és nem mellesleg az tényleg jó edzés, nem Norbi Update kamu
2017. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
más csoportnál is főznie kell, meg mozogni.
2017. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Figy nekem inzulin gondjaim vannak, és komoly étrendet kell tartanom, de ez nagyon is változatos, és semmi olyan extra nincs benne, amit akár két kisgyereknek ne lehetne ugyanúgy adni. Sőt, még jobb is, mintha cukros dolgokkal tömném őket.


Menjen el dietetikushoz tanácsért, legyen tisztában az alapokkal, és ha úgy egyszerűbb végezzen otthonról edzést. Bár szerintem eljárni jobb, szórakoztatóbb a hangulat. Segíts neki te is, az mindenképp fontos, és rendes tőled. Meg lehet csinálni, csak akarni kell.

2017. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
első vagyok. Annyit elfelejtettem írni, hogy nem ártana megnézetni a pajzsmirigyet és IR terheléses vérvételre elmenni, mert ezek is állhatnaka háttérben. A pajzsmirigybetegekre külön jellemző a hangulatingadozás, ingerlékenység, olvass utána!
2017. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Én is ajánlom a dietetikust.

Bevásárlást te intézd, és semmi nassolni valót ne vegyél, illetve amit nem szabad.

Időigényes igen, de egyrészről az élete a cél, másrészt meg gondolom a gyereketeket sem akarja egyedül felnevelni.... Ennyit igazán megtehet a cél érdekében hogy kissé körülményesebb lesz a táplálkozás. Bár van aki azt mondja semmilyen gondot nem okoz. Nem kell 2 félét főzni, eszed te is azt, amit ő.

2017. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

3-as; "Lehet,hogy nem jól gondolom, de nem biztos,hogy a robbanékony viselkedésének kizárólag az a pár + kg. szolgál alapul. Nem hiszem,hogy egy családanyát, akinek gyerekei, férje, otthona, gondolom munkája van, ennyire zavar az,hogy nem őrizte meg a szülés előtti alakját. "


Itt NEM PÁR kilóról van szó, hanem 20-30-ról, ami azért nem egyenlö azzal, hogy nem maradt meg a szülés elötti alakja.


Ennyi túlsúly esetén már nemcsak esztétikai problémák vannak, hanem egészségügyi gondok is lesznek

2017. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekes anyuka vagyok, kb. 30 kg felesleggel. Elindultam a változás útján. Leírom, milyen problémáim vannak/ voltak, és azokat hogyan oldottam meg, illetve hogyan tervezem megoldani.Hátha át tudtok ültetni belőle valamennyit a Ti házasságotokba. A nagyobb gyerek két és fél éves, a kicsi 10 hónapos. Itthon vagyok velük GYESen. Szuper férjem van, mindenben támogat. Én meg igyekszem szuper feleség lenni. Segítségünk csak nagyon ritkán van, a nagyszülők messze vannak.

1. Piszok fárasztó a két kicsi egész nap. Nem is fizikailag megterhelő, sokkal inkább idegileg. Szükségem van rendszeres kikapcsolódásra. Megoldás: heti egyszer elmegyek szaunázni. Ott CSEND van, ki tudok kapcsolódni, el tudok lazulni. Jót tesz a vérkeringésemnek, a bőrömnek, és elkerülnek a pollenek okozta allergiás rohamok. Napi szinten kb. fél-1 órát hímzéssel töltök. (Ez nem teljesen rendszeres. Van, hogy sikerül 3 órát is elmolyolnom, de van, hogy egyetlen percem sem marad rá.)

2. Dagadt vagyok. Nincs mit szépíteni rajta, elhíztam. Lóg rajtam a háj, úgy nézek ki, mintha kb. 6 hónapos terhes lennék. A hasamra rakódik minden. 168 cm magas vagyok, fénykoromban voltam 58 kg. Amikor 89 kg-t mutatott alattam a mérleg, elborzadtam, és úgy döntöttem, ez így nem mehet tovább. Megoldás: le kell fogyni. Vissza akarom kapni az 58 kg-s kis bombacsajt, aki voltam. 3 évet adtam magamnak erre. 31 kg, mínusz, ha havonta leadok 1 kg-t, bőven szuper. 30 kg felesleget ledolgozni nem kéthetes meló. Ezt a feleségednek is tudatosítania kell magában, hogy nem pár hét alatt fog lemenni róla a felesleg. Talán nem reális a cél, amit kitűz magának. Nem sikerül elérnie, és elkedvetlenedik. A sport egyelőre kimerül abban, hogy a kétévest minden nap jól megkergetem a játszótéren, vagy sétálunk egy nagyot a környező hegyekben. A "diétám" egyelőre annyi, hogy ha belepusztulok is, magamba döntöm a napi 2 liter folyadékot. (Amúgy nagyon keveset iszom, kb. napi fél liter esik jól. A többit erőltetem.) Így sokkal kevésbé vagyok éhes, kevesebbet eszem.

3. Néha kevésnek érzem magam a férjem mellett. Lassan 3 éve itthon vagyok, a bevételem csak a családi pótlék meg a GYES. Ez nem tesz túl jót az önbecsülésemnek. Kevés időm jut tájékozódni a világ dolgairól, kicsit beszűkültem az itthon léttől. Megoldás: visszamegyek részmunkaidőben dolgozni. Pincér voltam az első szülés előtt, és úgy néz ki, sikerül visszamennem ugyanoda. Jó lesz újra felnőtt társaságba járni, beszélgetni, jó lesz újra pénzt keresni. Egyetlen bibi van ezzel az egésszel: mind az én elhatározásom. Én csinálom, a férjem támogat. De ha én nem határozom el és nem csinálom, akkor a SENKI nem tud rajtam segíteni.

2017. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!