Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjemtől egy doboz csokit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemtől egy doboz csokit, és egy ezer ft-os parfümöt kaptam születésnapomra, egy használt ajándékzacskóban?

Figyelt kérdés
Nektek ez hogy esett volna? Tavalyira semmit nem kaptam. Jogosan esik ez rosszul? Anyagiakkal nincsenek gondjaink.
2017. júl. 21. 19:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
85%

Válj el, Hagyd el, Verd meg, Ne vegyél neki se ajándékot, Gyújtsd fel a házat, Vágd le a lábát

Most komlyan erre a kerdesre milyen választ vársz? mert ezt te is tudhattad volna hogy lesz az A

"Inkább örülj, hogy kaptál" stb

És a B

"Szerintem köcsög a férjed, vett volna legalább 25ft os tescos szatyrokat azt legalább lehet hasznalni"


Szerintem ha evek mulva is kiakadsz ezen es tudod h nem vesz ajándékot akkor minek szamitasz rá?

Ő ilyen és nem fog változni. Ha ez nem tetszik és ezt nem tudod elfogadni akkor tök fölösleges volt összeházasodni főleg olyannal akit annyira se tudsz evek alatt kiismerni, hogy milyen ajándékot fog venni. Válj el ez az egyetlen opció, hogyha zavar az az evi 2 ajandek hianya mert ez igy tök fölösleges hiszti.

Ha meg eltudod fogadni ot amilyen es letudod vele igy elni az eleted akkor fogadd el így es eljetek boldogan sokaig.

2017. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
39%

Imádok ajándékot adni. Mindig nagy gonddal tervezem meg, hogy aki kapja tényleg örüljön neki, és ne azt a hamis, kényszeredett mosolyt lássam az arcán, amit a sz_ar ajándékokra is "illi" mutatni.

Persze tudom, hogy ez én vagyok, nem várom el, hogy mindenki így viszonyuljon hozzám is. De ha valami ilyet kapnék a férjemtől, aki elméletileg életem párja, amiről ordít, hogy csak lekapták az első útjukba kerülő polcról, akkor szerintem biztos elsírnám magam.

2017. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
80%

Az ajándékzacskóval mi a probléma? Mindenkinél akit ismerek az a szokás, hogy az ajándéktasakokat mindig újrahasználjuk... minek üljön 50 év múlva 50+ a szekrényben és minek vegyünk feleslegesen mindig újat? Mi ráadásul párommal egy belső kis poénként ugyan azt a "Happy Birthday" feliratú ajándéktasakot adogatjuk egymásnak már évek óta. :D


Mondjuk valóban kedvesebb lett volna, ha valami hozzád illő dolgot vesz / barkácsol, de az is lehet hogy későbbre készül nagy durranással, vagy annyira elhalmozták az egyéb teendői hogy nem igazán tudod ajándékon gondolkodni. Ha évek óta ezt csinálja beszéld meg vele. De szerintem ez nem egy akkora probléma mint amekkorát generálsz belőle.

2017. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
39%
Ennél több figyelmességet várok el a páromtól. Süt róla az érdektelenség és nekem nem kifogás, hogy férfiből van az ember. Neki is van agya, használja. Csokit kb. még a munkatársaimmal is veszünk egymásnak, majd együtt elcsipegetjük.
2017. júl. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
68%
Amikor megismerkedtem a párommal, a harmadik randink nőnapkor volt. Aznap néha eszembe jutott, vajon gondolt-e erre. Első randin kaptam tőle egy szál vörös rózsát, mondtam neki, ennél csak az lenne szebb,ha sárga lenne. Nőnapra azt kaptam. Sz@rul esne, ha ilyen indítás után a szülinapomra valami tiedhez hasonló"ajándékot" kapnék. De ez én vagyok, nem tudom, a férjed miféle. Az én párom nagyon odafigyel az ilyesmire.
2017. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
0%
#45 ez azért fura, a sárga rózsa féltékenységet jelent. :D érdekes egy kívánság, de te tudod...
2017. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
54%

A férjed jbban tenné, ha elválna és keresne magának egy kevésbé anyagias nőt.


Én a páromtól egy doboz bonbont kaptam és ennyi. Na, és aztán? Ő is megvehette volna a világ legszebb ruháját, mert bőven egymilla felett keres/hó, de é ennek a csokinak és az azt követő tóparti sétának ezerszer jobban örültem.


28n

2017. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
92%

#46

Az nem jutott eszedbe, hogy a sárga színű rózsa tetszik legjobban?

2017. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
38%

A hozzászólásokat figyelve kezd éppen úgy mulattatni, mint elkeseríteni az a "bizonyítvány", amivel itt néhányan villognak.

Tehát sokak szerint mélységesen megvetendő, sőt! egyenesen megalázó, ha mást nem ad-kap néhány, egymásra odafigyelő pár, mint egy szál, neki tetsző virágot, néhány köszön(t)ő szót, kirándulást, egy otthon(!) elkészített finom vacsit, jókívánságot, egy képeslapot.

Jómagam messze többre becsülöm, ha a biztos támaszom a párom és tudom, hogy őszinte az, amit felém mutat. Hogy szülinaptól szülinapig az ünnepnapokon kívül is magam mellett tudhatom. Sokaknak megártott az oltárra emelt Mammon, a fogyasztói társadalom birkaképzője!

Szr ember, semmitérő lehet csak, aki nem tíz-és százezrekért köszönti a feleségét, gyermekét, közeli-,vagy távoli rokonát, szeretőjét....és stb. Gyomorforgató az is, ami karácsonykor megy! Pici doboz a kisdobozba, az a nagydobozba, arra díszcsomagolás, hozzá masni, csillivilli zenélő üdvözlőlappal és mikor lehámozzák a cuccról a fél konténernyi felesleges környezetszennyezést, kiderül, ugyanaz van benne, ugyanannyiért, mint a te használt ajándékzacskódban.

Ráadásul úgy, hogy az illető azért ajándékozott csupán, mert azt hallotta valahol, hogy karácsonykor, a nyugati kultúrkörben így szokás...és érzelem, értelem, szeretet sem a dobozokban, de még a "csomagolásban" nincsen.

Igyekszem ezen a fórumon mindig népszerűtlen és visszataszító lenni a véleményem közlésénél : én már csak ilyen "túlegyszerű" ember maradok.

Tehát tudd, hogy nem "ünneprontás" céljából kérdezlek: akkor hogyan érezted volna magad, ha párodtól egy, a hűtőmágnesen hagyott cetlin kapsz egy "smile"-val cifrázott figyelmeztetést, hogy nézd meg a fácse fiókodat, mert tőle is van ott szülinapi ajándékul egy "like" ? Utóiratként meg annyit, hogy ne lepődj meg, ha még anyósod is megcsörget, vagy kapsz tőle egy sms-t, mert ő, figyelmes, érted őszintén aggódó férjként felhívta a figyelmét, hogy aktuális a menye köszöntése?

Vagy, ha már a kérdésed feletti piros sorok "mondandójából" indulok ki: párod épp valamiféle...khm,khm..."halaszthatatlan kiküldetésben" lenne, kapnál pl. egy óriási csokor vörös rózsát, mellé masnis aranydobozban egy vibrátort...hogy nélküle se legyél annyira egyedül?

Az tényleg nem jönne ki max. 2500 forintból, de a végtelenül kedves figyelmesség, drága törődés szerintem mégis sokkal rosszabbul esett volna! (Vagy nem. Elvégre, akik csak az "ajándék" pénzértékét nézik, és követik a szőke nők agyi nívóját, talán még elégedetté is tett volna sokakat.)

Ha az év többi napján nem tudod alakítani a férjed ízlését, ha nem tudod észrevétlenül, női fifikával sem a tudtára adni, mit "akarjon" ajándékul adni és legyen igénye az egyszerű, de ízléses csomagolásra is, akkor az ünnepnapon ne elégedetlenkedj azon, ha nem pontosan annyit, azt és úgy kapsz, amint azt megálmodtad. Arra nem gondoltál, hogy mennyivel megkönnyíted egy ajándékozásban még tapasztalatlan, vagy nem eléggé "kiművelt" férfi dolgát, ha "véletlenül", finoman elejtett szavakkal tudatod, érezteted vele, minek örülnél majd azon a jeles napon? Neked kell türelemmel és szeretettel tenned azért, hogy megismerje az ízlésed, az óhajaid, a titkos vágyaidat.

Még jobb, ha ez a történet kölcsönös, ha megvan az összhang. Biztos vagy abban, hogy a párod a te ajándékaiddal elégedett,

minden "alkalommal" eltalálod a szíve óhaját és az ahhoz illő "csomagolást" ?

Azért bizony te tudsz tenni, hogy a párod sok év múlva ne egy méregdrága, de csak találomra választott francia parfümmel,

egy hozzád nem illő illattal és egy csudaszépen csomagolt tucat-Raffaellóval tudja elmondani, mennyire szeret. Tehát kapsz egy olyan, gondolkodás alól felmentő reklámcsomagot, amit aznap még a csuda tudja, hányan! Az olyan, mint mikor az egyedileg rád szabott új ruhád szembejön veled.

Lehet, abban a használt ajándékszatyorban nagyobb "érték" volt, mint az te valaha gondolnád. Vond le a tanulságot, alakítsd, szeresd, tanítsd a párod és akkor részint sokkal közelebb lesz az elvárásaidhoz a következő szülinapi ajándékod, részint pedig nagyobb rálátásod lesz arra, mi egy-egy ajándék "értéke". Lehet, idővel "olyasmire" is ajándékként tekintesz majd, amit ma nem értékelnél, vagy megvetsz.


Lehet, abban a használt ajándékszatyorban nagyobb "érték" volt, mint az te valaha gondolnád.

Vond le a tanulságot, alakítsd, szeresd, tanítsd a párod és akkor részint sokkal közelebb lesz az elvárásaidhoz a következő szülinapi ajándékod, részint pedig nagyobb rálátásod lesz arra, mi egy-egy ajándék "értéke".

Lehet, idővel olyasmire is ajándékként tekintesz majd, amit ma nem értékelnél, vagy megvetsz. Ezt onnan fogod tudni, hogy nem a neten kapott véleményekhez és az "anyagiakhoz" méred az elvárásaidat. Tisztába jössz és nem csak az igényeiddel. Hanem azzal is, mihez szabod azokat.


Van, aki nem tartja ünnepnek a születése napját, hiszen egy a sok közül: akkor is keleten kel a Nap, nyugaton meg nyugszik.

Ezeknek az embereknek az ajándékról, mint fogalomról más jut eszükbe, egészen más az értékrendjük.

És soha nem vonnák kétségbe, hogy neked "anyagiakkal nincsen gondod". Azt mondanák, más hibádzik ott!


Van, aki az ajándékok ellenére is utálja a szülinapokat. Nem szeretnek szembesülni azzal, hogy egy évvel idősebbek.


Nem lélekvándorlás okán, hanem újraélesztések miatt- 3 szülinapom van, az egyiket sem ünneplem.

Viszont minden nap ajándék !

Ráadásul a mai napban benne vagy te is, kedves kérdező! :)

Tegyél róla, hogy sokak számára te magad legyél az egyedi ajándék! Ha idővel kopik a "csomagolás", még akkor is!

Ne csinálj gondot abból, ami nem az: még sok-sok boldog szülinapot és jó egészséget! Azoknak is, akik ebben az évben sem kaptak/kapnak ajándékot.

2017. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim válasza:
40%
Szólj, hogy egy év múlva 2 herezacsiból akarod az ünnepi krémest, különben kivágod, mint macskát xarni
2017. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!