Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mennyi ilyen párkapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi ilyen párkapcsolatot láttok magatok körül? Nektek ehhez hasonló kapcsolatotok van? Menyire gyakori ez a fajta kapcsolat manapság?

Figyelt kérdés

Olyan kapcsolatról beszélek ahol a felek egyen rangúak, de még is megvan a férfi és női szerep (Egyenrangút úgy értem hogy a pasi nem főző mosó takarító gépnek tekinti a nőt, hanem ő is kiveszi belőle a részét, és a nő nem egy pénzes zsáknak tekinti a pasit miközben ő nem keres semmit szinte). A férfi női szerepeket úgy értem, hogy a férfi az határozott, férfias, ő úgymond a kapcsolat irányítója, a nő meg a nőies oldalt képviseli, és így ketten egy egészet alkotnak, egymást kiegészítve.


A kapcsolat nagyon harmonikus, szeretetteljes. Persze problémák mindig mindenhol vannak, de azokat is átvészelik, és a nagy szeretet miatt könnyen veszik az akadályokat. Már már megmagyarázhatatlanul nagy kötődés és szerelem van közöttük.


Olyanok egymásnak mint a legjobb barátok, legjobb szeretők, néha meg mintha egymás apja-anyja, vagy testvére lennének.


Gondoskodnak egymásról, segítik és támogatják mindenben a másikat a fejlődésben, célok elérésében.


A problémákat normálisan megtudják beszélni és oldani.


Nagyon nagy a testi-lelki összhang.



2017. aug. 16. 11:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A mi kapcsolatunk ilyen. :) Lassan már 2 éve tart.


Mások kapcsolatába pedig nem látok bele, de ha tippelnem kellene, akkor fele-fele. Mármint az ismerőseimnek durván a fele elégedett a kapcsolatával, míg a másik panaszkodik miatta, és reménykedik, hogy jobbra fordulnak a dolgok.


21/L

2017. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen lenne egy tökéletes kapcsolat. Nem mondom, hogy nincs ilyen, de nem ez az általános.
2017. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A mienk hasonló, több, mint három éve.

A teendők szintjén, mint irtad is, egyenrangúak vagyunk, mindketten dolgozunk és itthon is ketten ketékenykedünk, ám megvan az a tipikus család-felépités is, ahol a nő többet háziaskodik, a férfi pedig többet keres és 'szerelősködik'. Ez nem azért van, mert a párom vagy én igy várjuk el a másiktól... én nagy örömem lelem abban, hogy finom ételekkel várjam a kemény meló után, és ő szeret mindenfélét csinálni a ház körül, alkotni, szerelgetni, azt meg a sors hozta úgy, hogy ő többet keres. Ezek miatt viszont egyikünkben sincsenek előitéletek, nem vádaskodik, hogy én nem teszek le annyit az asztalra, értékeli amit itthon teszek a családunkért, és ez oda-vissza müködik. Segitjük egymást, volt, hogy anyagilag ő volt silány helyzetben én pedig mindenben segitettem, szó nélkül adtam, ő pedig, ha szükségem van elkisér az orvoshoz és ha számomra nehéz, megterhelő dolgom akad mindig mellettem van.

Abban is megnyilvánul a férfi-női szerep, hogy azért ő az erősebb lelkileg, erős támaszt tud nyujtani, én pedig az érzékenyebb, lelkies fél és elmondása szerint mellettem a legnyugodtabb. Szóval teljesen kiegészitjük egymást :)


Ilyen mélyen nem látok az ismerőseim kapcsolatába, max 1-2 pár lehet, aki hasonló helyzetben vannak, de legtöbbnél azt látom, hogy egyáltalán nincsenek ilyen szerepek, sőt a férfiak elnőiesednek lassan és olyat is ismerek, hogy a férfi sokkal hisztisebb és kislányosabb, mint maga nő.

Szerintem meg némileg fontos a szerepek megtartása, hisz ettől tudunk felnézni egymásra, ezért nő a nő, és férfi a férfi. Mi igy szeretjük, de kinek a pap, kinek a papné.

2017. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!