Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha félek, egy terhesség tönkretenne mindent?

Figyelt kérdés

A férjem màr szeretne gyereket, de én még nem végeztem el a tanulmányaim, ezért megbeszéltük, várunk még egy 3 évet, hogy meglegyen a diplomàm legalàbb, illetve anyagilag is stabilizálódjunk mèg.

Már sokszor beszéltünk a témáról, de egyelőre úgy érzem, csak annyit làt az egészből, milyen cukik a kisbabàk.

Egy baràtjáéknàl voltunk nemrég babalàtogatóban, férj el volt ragadtatva, hogy mennyire aranyos (1-1,5 hónapos), ilyen kell nekünk is.

Viszont amikor mondom neki, hogy mennyire meg tud viselni egy terhesség egy kapcsolatot, a nő sosem lesz màr olyan, mint koràbban,plussz kilók, lógó mell szoptatàs utàn, nagyobb anyagi kiadások, éjszakàzàs a babàval, mindig az a vàlasz, hogy "jajj, hagyd màr, láttad XY-t (a barátja felesége), most szült, mégsincs elhízva, teljesen jól néz ki, marhaságokon parázol".

De hallottam már olyan rémtörténetet, hogy a szülés előtt 50kg-os nőből 1 éven belül 180kg-s lett hormongondok miatt.

És ha beüt valami ilyen, hiába mondom majd, hogy "de hàt azt mondtad, ne paràzzak".

Alapból vékony vagyok, a mellem se lóg, de ki tudja, mi lesz utána. Mindez annak ellenére, hogy èn is szeretnék gyereket, de nem akarok egyedülàlló anya lenni, ha elhagynak azzal az indokkal, hogy vékony nőt vett el


2017. aug. 30. 10:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

Na figyelj! Először is ne vállalj gyereket egy olyan emberrel, akiről azt gondolod, hogy pár plusz kiló miatt, vagy mert már nem olyan feszesek a melleid, elhagy.


A másik. Egyáltalán nem biztos, hogy soha többet nem lesz olyan a tested. Van egy 4 éves és egy 8 hónapos lányom. Még egy két hónap kemény munka és meg nem mondanád, hogy gyereket szültem. Tenni kell érte, nem muszáj 180 kilónak lenni. Ja és kétszer olyan nehéz nekem, mert pajzsmirigy problémáim vannak. A másik, nemcsak a terhesség teheti tönkre a testet, a szépség múlandó, lehet hogy 10 év múlva szülés és szoptatás nélkül is lógni fog a melled.


A kapcsolatok nem a megváltozott test miatt mennek tönkre, hanem mert nem dolgoznak tovább az emberek a kapcsolaton. Attól, hogy anya vagy, még nő és feleség maradtál. Amíg nem alszanak a gyerekek gondoskodsz róluk anyaként, de este az ágyban csak a párodra kell, hogy figyelj. Szóval gyerekek után is tenni kell a kapcsolatért, ami csak rajtatok múlik.

2017. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%

>hormongondok miatt


Bármilyen egészségügyi állapottól függetlenül, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz, fogyni fogsz. A hormongondok önmagukban nem tesznek kövérré. Ha a hormongondok miatt többet eszel, akkor hízhatsz, persze. De ahogy feljebb is írták, némi odafigyeléssel és erőfeszítéssel pontosan olyan vékony maradhatsz, amilyen csak akarsz, szülés után is. Az egészségügyi problémák >nehezebbé tehetik<, hogy megfelelően étkezz, de nem lehetetlenné. Ha van önkontrollod, akaraterőd és képes vagy tenni magadért, akkor nem kell attól félned, hogy kövér leszel.


Amúgy pedig egy kicsit riasztó, hogy ettől parázol a legjobban a gyerekvállalással kapcsolatban. Vannak azért még komoly vonzatai, amikre sokkal nehezebb felkészülni. Szerintem.

2017. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
60%

Ha így érzed, akkir valószínűleg rosszul választottál párt (és viselkedés alapján is úgy tűnik, nem gondolja komolyan a gyerekvállalás nehézségeit)

Nekem lóg a cicim, van itt-ott husi, de a párom nem csak a külsőm miatt szeret , ezért nem félek attól, hogy gyerekvállalás után kevésbé fog vonzónak látni

2017. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A terhességnek számos kockázata van, és még ma is vannak olyan akut kórképek, amik az anya és a baba halálához vezetnek. Plusz ott vannak a fejlődési rendellenességek... Fura, hogy ha már parázol valamin, nem ezeken. A külsőségeknél nagyobb hálát adhat az ember, ha rendben lezajlik minden.


Én párommal átbeszéltem mindent, pedig még kénytelenek vagyunk halogatni a gyermekvállalást. Ő magától keresett képeket és beszámolókat arról, hogy hogyan változik meg a nő teste kívül-belül, nézett melleket, vaginát, bőrt, fogakat, stb. És a reakciója az, hogy mélyen együtt érez a nőkkel, és mindent elfOgad, mert ez az élet rendje. Egyébként én a megoldásokat keresem, nem előre kesergek. Lehet a hormonzavart kezelni (nekem most is van, és kézben tartom), jól táplálkozni, akarni és aerobozni, hüvelytornázni, felkészíteni a tested bőrét, vannak jó megoldások ma már a bőrproblémákra is, stb.


Szerintem aki a külsőségeken parázik, abban még nincs ott igazán az "anya", és elgondolkodtató az is, hogy nem felszínre még nem került párkapcsolati bizonytalanságból erednek, ami párodtól származik. Nem az lenne a megnyugtató az ő részéről, hogy XY is lám, milyen jó formában maradt utána, hanem az, hogy elmondja, úgy is imádni és vnzódni fog hozzád, sőt még több leszel a szemében, hiszen gyermeket szültél neki, és támogat abban, hogy újra jól érezd magad a bőrödben... Mindkettőtöknek korai lenne még szerintem a babázás.

2017. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem csak az anya, aki leszarja, ha ronda lesz. Tudom, itt mindenki Heidi Klum szülés után, de mostanában vannak ilyen instaképek, hogy hogy néznek ki hétköznapi nők a szülés után, és a hideg kiráz. Főleg mivel évekbe telt, hogy kinézzek valahogy.


Nyilván aki akar gyereket, annak nem nagy áldozat az a hatalmas eres has, nekem borsódzik tőle a hátam.

2017. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én amiatt mondanám azt, hogy ne vállaljatok még gyereket, mert még az iskolát se fejezted be, kb. 19-20 lehetsz?

Az meg butaság, hogy a terhesség alatt minden nő elhízik... Csomó olyat olvastam már, akik csak 9-10 kilót híztak, vagy akár még annyit se. Csak sokan azt gondolják, hogy a terhesség alatt lehet korlátlanul zabálni, kettő helyett, pedig aki akkor is odafigyel a súlyára, az nem fog elhízni.

Szülés után meg lehet sportolni, tornázni, és máris lemegy a felesleg max. pár hónap alatt.

2017. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Amennyiben megállapodtatok abban a pár évben még befejezed, minden rendben. Átérzem a helyzeted, én is írhattam volna a kérdést! Még Egyetem alatt kezdte el a párom ezt a gyerektémát, ahogy telt az idő, csak rosszabb lett, erőltette stb. Most jutottam el arra a pontra, hogy mehet, de valóban, először én is ilyesmin gondolkodtam, hogy hát a külső stb...Amik körülöttem zajlanak, megváltoztatta a gondolkodásomat (ismerősök gyerekvállalása)-csak minden rendben legyen elsősorban a babával és velem! Látszik, nem állsz készen. Ez nem baj. Fejezd be a tanulmányaidat, párod meg fog várni, ha őszinte és komoly a kapcsolat, de ne hagyd, hogy olyanba rángassanak bele, amit nem akarsz igazán!
2017. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha odafighyelsz a kajara jarsz edzeni nem fogsz behizni nyugi.

De igen nagyon oda kell figyelj.

,,Ne ketto helyett" egyel mert ez akkora bullshit,hogy azt is lecsapnam aki kitalalta,baromsag.

Egyel napi 5-6-szor kicsiket,zoldseget,csirkemellett,belszint,halat.

alacsony CH-t vigyel be.

Ha megkivansz barmit akkor javasolom a LowCarb ettermet,ott mindenfele finomsag van,oda szoktam elmenni neha mert egszseges cuccok,nincs bennuk poliszacharid(cukor).


Jarjal edzeni heti 4-5-szor es figyelj oda,edessegeket told el magadtol csak maxmimom ebben a LowCarb etteremben levoket edd meg.


Sport es dieta a kulcs.


De jol gondolkodsz tetszik,hogy nem vagy az a tipikus no akinek a fotoja melle van irva amikor osszehazasodtak ,,mostmar elhizhatok".

Mertr a nok 85%-a ilyen sajnos,borzaszto a pasi kiteszi szivet lelket,viszi haza a penzt,kocsit,lakast tesz le az asztalra,nyaralast erre ezzel halaljak meg sokan.Mindemellett ezen sracok kemenyen sportolnak is,odafigyelnek.

Na ez a szanalmas.


Karriered tenyleg tedd rendben,nem vagy az a tipikus magyar mentalitasu ember aki ,,majd megoldjuk valahogy",jah megoldja minimalberrel meg semmi szakmaval ok megoldjak.

2017. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Most olvastam,ezt a parodnak is add oda,olvassa el:

[link]


Es ez meg semmi,ez egy atlagos koltseg,ha egeszseges is akkor is.

Egy gyerek felnevelese 20+ misi lesz,szamoljatok utana:

-Cipo

-Ruha

-Edzesek

-Kulonorak

-Iskola

-Elit egyetem(mar ha nem akarod,hogy luzerkent vegetaljon orok maganyban)

2017. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Utolsó te most direktbe vennéd el valaki kedvét a gyerekvállalástól?

Oké a gyerek pénzben van, és normális szülő igyekszik is neki megadni mindent amit tud, de ne essünk már át a ló túloldalára. A cikkben szereplő eset csak egy sok közül. Nem minden gyerek SNI-s vagy kell neki gyógypedagógus, meg ilyen-olyan fejlesztések.

Oké kell cipő, meg ruha ez evidens, de nem kell örökké mindenből a lehető legdrágábbat megvenni, főleg hgy ha növésben van lehet hordja 1 évig aztán kész. Ha meg felnőtt lesz, meglesz az adott mérete ami már nem igen változik, vehet magának márkás cuccokat ha akar.

Edzések, sport. Ez alatt mit értesz? Hogy a tizen éves is járjon terembe? Jó nagy hülye vagy. Ennyi idősen bőven elég ha úszik, focizik, kézizik vagy akármi amire az iskola általában biztosít lehetőséget. Nem kell elszállni.

Különórák...oké ha kell akkor kell, de nem egy megfizethetetlen dolog hacsak nem minimálbéren tengődsz.

Elit egyetemre is mehet ha akar államilag finanszírozott képzésen is. Nem csak a fizetős képzés létezik, legyen meg a külön órák eredménye és kerüljön be ingyenes képzésre, ha okos kap ösztöndíjat amiből koli-albi már meg is van (saját tapasztalat), máris nem annyi az annyi.

Nézőpont kérdése minden. Mondjuk abból kiindulva hogy folyton a pénzedre vered itt magad kedves 45%-os fura hogy pont te akarsz falnak menni egy gyerek felnevelésével járó költségen.

A sóherségnek van az a foka ami már undorító.

2017. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!