Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem beszéltem a barátommal 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem beszéltem a barátommal 2 hétig és ezért most tartoznék neki egy bocsánat kéréssel vagy csak szerintem van felfújva?

Figyelt kérdés

Elmentem két hétre a bátyàmhoz látogatóba. Ő Veszprémben lakik én meg Pesten és a munka,barátok egyéb elfoglaltsàgok miatt nem láttuk egymást 8 hónapig. Telefonon meg szinte semmit nem beszéltünk és üzenetet se nagyon küldtünk egymàsnak. A két hetet vele töltöttem és a lakótársaival. Kirándultunk, voltunk erre arra. Ez idő alatt nem beszéltem a barátommal telefonon,skypon. Ennyi időt kibírtam nélküle,hiànyzott persze de nem a vilàg végére mentem és nem is örökre. Smst küldtem neki egyszer-egyszer,de abban inkàbb felőle érdeklődtem,hogy miujsàg vele,minden rendben van-e és puszilom. Feleslegesnek tartottam,hogy ezért hívogassam vagy neten meséljek neki vagy ő nekem. Úgy voltam vele majd személyesen beszélünk eleget. Ő másképp gondolta,mert kb mindennap írt üzenetet, kérdezett valamit vagy csak úgy írt pár kedves sort, de az már sok volt amikor hívogatott is. Nem sűrűn,nem zaklatott. De minden este 9-10 óra környékén megcsörgetett. Kétszer is beszéltünk amúgy,de minden màs alkalomkor vagy nem vettem észre hogy hívott,mert mindig levagyok némítva vagy írtam neki smst,hogy most nem jó,nem érek rá vagy késő van és tényleg egésznap jövés menés volt. Nem volt kedvem beszélgetni még órákat telefonon. Mindig megkérdeztem,hogy mivan vele,ha baj van akkor jelezzen. De ne keressen folyamatosan! Ezért nagyon össze veszett velem,mert sértve érzi magát. Ráadàsul mind ezt az első nap amikor hazajöttem az nap este veszekedtünk. Nem mondta,de mintha gyanakodott is volna,hogy màssal voltam és màshol? Lehet csak rosszul vettem ki a szavaiból,de ezért is felment bennem a pumpa,mert egyértelműen túl tolta és nagyon érzékenyen érintette,hogy nem beszéltünk. Tényleg szeretem őt,és hiányzott is nekem,de utálom ezt a netes,telefonálosdit. Ha hosszabb időre mentem volna akkor úgy is telefonálunk..de csak 2 hétről volt szó. Az szerintem nem annyira sok idő. Nem tudom ti mit gondoltok,de a barátnőm totàl a párom pártját fogja. Neki elmeséltem mekkora veszekedés lett ebből. A bátyám szerint ez az egész csak a féltékenységről szól. Nekem ez már kezdett magas lenni. Ez az első párkapcsolatom 10 hónapja vagyunk együtt a barátommal. Mindig minden nagyon jól működött köztünk és szeretjük egymást. És most ez a 2 hét különlét meg tönkre tett mindent. Nagyon haragszik rám,látom rajta hogy még fàjó pont ez neki. Jogos? Talán tartozom neki egy bocsànat kéréssel? Szerintem ez nagyon fel lett fújva.


21/L 29/F


2017. szept. 12. 12:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem két hét sok idő a párom nélkül, nekem nagyon hiányozna. Én csak 2 napra megyek el, de este akkor is beszélünk telefonon. Jó hallani a hangját, tudni, hogy jól van, elmeséljük, hogy mi történt aznap stb. Sokkal jobb, mint 2 hét után 5 mondatban letudni a 14 napot, mert már olyan részletekre nem is emlékszel, amik aznap még eszedben voltak, hogy pl el akartad mesélni a párodnak.

Jogosan érzi azt, hogy nem számított ő neked, mert minden más fontosabb volt. Még ha nem is szeretsz telefonálni vele, pár percet ki lehet bírni a másik kedvéért, ne minden csak magadról szóljon, hogy ha te nem akarsz valamit, akkor azt nem teszed meg, pedig a másiknak egyértelmű, hogy sokat számítana. Párkapcsolatban kompromisszumokat kell kötni, különben jobb, ha egyedül él az ember. Akkor csak magával kell törődnie, senki mással.

2017. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Nyilván jobban hiányoztál neki , mint ő neked. Ez nem jelenti , hogy nem szereted,csak azt hogy ő ezt másképp élte meg . Azt viszont nem értem , hogy abból amiket írt neked sms-ben , nem fogtad fel , hogy ő igényli , hogy beszélni is tudjon veled esténként. Abba azért gondolj bele mit szóltál volna ha te keresed esténként telefonon és ő nem ért volna rá.
2017. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

>Talán tartozom neki egy bocsànat kéréssel?


A bocsánatkérés semmit sem ér önmagában, attól, hogy bocsánatot kérsz, nem változik semmi.


A kérdés az, hogy min fogtok >változtatni<, hogy megoldódjon a helyzet.

Abból, amit írtál, az jön le, hogy nem ismeritek a másik igényeit. Miért nem? Miért nem tudtátok előre, hogy a másik hogyan fogja kezelni a két hét külön töltött időt, és miért nem találtátok ki előre, hogy mit fogtok csinálni, hogy elkerüljétek a problémát? Ő miért sértődik meg, és te méirt tudod le annyival, hogy "felfújta", ahelyett, hogy a megértésre és a megoldásra törekednétek?

És miért külső validációt keresel? Mit számít, hogy a barátnőd vagy random idegenek egy fórumon mit gondolnak arról, ami közöttetek történik? Úgy akarsz érvelni a pároddal, hogy "mások szerint is igazam van, úgyhogy te tévedsz"? Szerinted ez a jó hozzáállás?

2017. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük,hogy majd keressük egymást és pont. Nálam ez annyit takart,hogy néha írtam neki smst. Mert azt gondoltam,hogy majd személyesen beszélgetünk,mesélünk egymàsnak. Úgy is sok időnk lesz,mert együtt élünk. Nem gondoltam,hogy mindennap telefonálni szeretne és még smst is ír. Nem beszéltük át jól. Nem azért kérdeztem..csak kíváncsi voltam mások mit gondolnak,mert azt hittem a barátom felfújja és ez meg engem érintett rosszul,mármint a kirohanása. És sikerült nagyjából mindent megbeszélni, de nem teljesen értettem vele egyet. Nem akartam megbántani,kizárni. Csak kibírtam volna ezt a két hetet nélküle. Úgy hogy csak smst ír nekem. A legfontosabb az volt,hogy tudjam minden rendben van és majd találkozunk. De majd máshogy lesz ezután. Keresem telefonon mindennap ha neki erre is szüksége van. Amúgy személyesen is sokat tudunk mesélni egymásnak. Órákig, és így két hét után is tudnánk mesélni. Nem felejtettem el semmi lényegeset és szerintem ő sem. De nem volt lehetőségem megkérdezni mi volt vele vagy ilyesmi,mert haragszik és most nem akarom "piszkálni".
2017. szept. 12. 13:07
 25/36 A kérdező kommentje:
De fontos,hogy bocsánatot kérjek. Nem egy oda vetetett "bocsit" akarok neki mondani.
2017. szept. 12. 13:09
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha most nem piszkálod, mert mérges, az megint azt az üzenetet küldi neki, hogy ő a nap végén nem számit. Nyilván te jobban ismered őt, de én megkeresném most és beszélgetnék vele, érezze, hogy bánod, fontos vagy neki, hibáztál, ki akarod javitani.
2017. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
#26-osnak igaza van. Jobb ha most keresed, mert ebből megint az lesz, mi közben dudrog magában, hogy nem is számít neked. Tapasztalat. Húgom csinálta ezt, bezárkózott (szó szerint: az ajtót is magára zárta kulcsra),aztán meg később a fejemhez vágta, hogy miért nem mentem beszélgetni vele, ő azt várta...
2017. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
26.-al értek én is egyet. A párod láthatóan igényli a keresést. Rosszabbat nem is csinálhatnál, mint hogy megint nem keresed.
2017. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Hát ő most dolgozik én már itthon vagyok. Négykor végez a melóhelyén majd utána beszélgetek vele még erről,de nem biztos. Attól függ hogy milyen hangulatában lesz, mert még érezhetően haragszik és ilyenkor semmivel sem merem piszkálni,terhelni. Majd ha kicsit megnyugszik akkor megbeszéljük és bocsánatot kérek tőle. Még friss a dolog,szombaton jöttem haza. Csak akkor érdemes vele beszélni,ha láthatóan nyugodtabb,nem próbálja éreztetni velem mint most ahogy teszi,hogy haragszik. Még egy veszekedést pedig nem szeretnék. Azt utálom! Elég volt az az 1. Az meg csak lejön neki,hogy nem les@om hanem nem törődöm vele hanem nem akarok a terhére lenni. Különben ma is írtam neki smst kérdeztem,hogy mit szeretne vacsorára,vegyek-e sütit ha megyek a városba. Szóval foglalkozom vele..ebből csak érzi,hogy figyelembe veszem. Ugyan úgy viselkedem ahogy mindig is szoktam vele. :)
2017. szept. 12. 13:42
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akartam épp javasolni, hogy SMS-ben puhatolózhatsz, megkérdezheted, hogy megbeszéljétek-e a dolgot ma, vagy majd máskor. Tudasd vele valahogy, hogy szeretnél jóvá tenni a dolgot/bocsánatot kérni, mert ha úgy teszel, mintha mi sem történt volna, akkor abból megint csak azt érezheti, hogy neked nem számít a múltheti kirohanása és teszel rá magasról. Ami neki meg fontos volt és te már akkor se nagyon tettél ezért, meg most is úgy csinálsz, mintha nem érdekelne.
2017. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!