Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm meghízott. Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm meghízott. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2,5 éve vagyunk együtt. Az elején mikor megismertem, egy sportos jó alakú, vékony lány volt. Azóta eltelt 2 év és eléggé meghízott. Nem mondanám kövérnek, de 6-7 kg plusz szerintem van rajta. Persze tudom, hogy ha nem csak a testéért vagyok vele, akkor így is elfogadom és szeretem, azonban bevallom, hogy mostanában eléggé zavar és szembetűnő a változás. Imádom, szeretem, de szeretném ha kezdene valamit magával, mert ha ez így folytatódik, akkor nem lesz jó vége. Először próbáltam neki azzal segíteni, hogy példát mutatok, leálltam az édességekkel, elkezdtem újra sportolni, normálisan kajálok és leadtam 6 kg-ot, visszanyertem a régi alakomat, tetszik is neki. Gondoltam, ezek után, hátha ő is kedvet kap, de nem. Ritkán eljön velem mozogni, de ennyi, futni nem akar, edzeni nem akar, inkább pihen. Mozogni szeret, ha elterelődik róla a gondolata, hogy edz (pl. korizunk, kirándulunk meg ilyenek). Mondanom felesleges szerintem, hogy felszedett magára pár kg-ot, mert ő is tudja, még mondogatja is, hogy újra a régi lesz, le fog fogyni mert nem érzi így jól magát, de hát már több hónapja mondogatja és nem tesz érte semmit sem, eszi a sok édességet, issza a kólát és nem sportol. Mégis miért mondogatja akkor, hogy le akar fogyni, és hogy nem érzi jól magát a bőrében, ha nem tesz érte semmit sem? Ha felhoznám neki újra a dolgot, hogy szeretném ha lefogyna, tuti megsértődne, hisz ezen ki ne sértődne meg. Sajnálom, mert nem így ismertem meg, sportos lány volt, nem értem, miért hízott meg. Lehet, hogy elítéltek, de nem szeretném elfogadni ezt a helyzetet, mert én is odafigyelek magamra, és szeretném, ha ő is megtenné ezt magáért, hisz nem ilyen volt. Hogyan tudnám rávenni a változásra? Ha csak felhozom a dolgot, sértődés van belőle. 3 farmert kihízott és mondtam neki, hogy nyugodtan menjünk el új farmert nézni, de mi lenne ha közben megpróbálna visszafogyni a régi farmerjeibe. Egyébként lehetséges, hogy velem is baj van, mert túl nyers a stílusom és lehet, nem mindig olyan lágyan fogalmazok, ahogyan azt a női nem elvárná, főleg ha a súlyáról van szó.

2017. okt. 18. 07:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
42%

Azért az ilyet meg lehet udvariasan, diplomatikusan is fogalmazni.


"még mondogatja is, hogy újra a régi lesz, le fog fogyni mert nem érzi így jól magát" - ez egy jó kiindulási pont lehet, ha legközelebb ezt felhozza, mondd neki azt, hogy segítesz benne, de neki is tennie kell érte. Étrend, mozgás, stb., de mindenképp abból az irányból közelítsd meg, hogy NEKI akarsz segíteni, hiszen ha megsérted, még jobban letörheted a motivációját.

2017. okt. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen megértelek. A párom szülés után jó egy évvel plusz 3-4 kg- nál van, és most kezdett edzeni, hogy az se legyen a hasán, combján. Mondjuk ez nekem még nem gond, de plusz 10- nél már szóvá tenném. Ez van...
2017. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
49%
A kérdezőnek sem a 6-7 kg plusszal van baja, hanem a lány mentalitásával. Jogodban áll nem tetszeni, ha te teszel érte. Engem is zavarna, ha a barátnőm Colat vedelne és tömné magába az édességeket mellé. A sportolás hiánya meg végképp. Én is futok heti 3x, néha túrázok, bringázok egy 10-15 km-t, kiakasztana, ha soha semmi testmozgást nem csinálna a szexen kívül. Nem vall tudatosságra, s az ilyen emberrel nem jönnék ki jól. Más, ha fáradt a munka, suli miatt valaki és tényleg nincs már ideje, energiája este sportolni, de attól még figyelhet az egészséges táplálkozásra, s hétvégén legalább sétáljon velem 1-2 órát, túrázzunk olykor, kiránduljunk, tollasozzunk, ping-pong, akármi. Javaslom minden változtatni vágyónak Michael Greger & Gene Stone- Hogy ne halj meg könyvét. Ez az egészséges életmód bibliája.
2017. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
29%
Próbáld finoman motiválni, nyilván durván ezt sem szabad, de ne hagyd belekényelmesedni, mert utána még nehezebb lesz. Kommunikáld is felé. Hülye, ha megsértődik ezért...
2017. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
15%

A barátnőd jól átbszott, az igénytelenségéhez jó adag lustaság is társul gondolom, de azt le merném fogadni, megvan a véleménye a férfiakról, ha nem csinálnak meg valamit otthon...

Egy élkényeztetett kis liba a barátnőd, aki csak le fog húzni minden téren az életben.

2017. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
58%
Tipikus jelenség rengeteg csajnál, hogy belekényelmesednek, belelustulnak egy kapcsolatba, és megindulnak a lejtőn lefelé a hízással. A 6-7 kiló önmagában még nem feltétlenül nagy probléma (persze testmagasságtól függően azért), de komoly figyelmeztetés a jövőt illetően. Ugyanis ha a lányt ez nem zavarja, akkor egykettőre lesz belőle 20 vagy akár 30 kiló plusz is, és az bizony ultragáz. Lehet hogy a média a vékony és sportos testalkatot reklámozza, de nagyon jól teszi, mert ezzel együtt az egészséges étkezést és életmódot is reklámozza. Ne mondja senki, hogy az egészséges és normális ha valaki úgy néz ki mint a vágósertés. És azt sem veheti egy pillanatig se zokon senki, ha ez a párjának nem tetszik. A 6-7 kiló még nem ez a kategória talán, de a lány mindenképpen elindult egy rossz úton, és jogos ha úgy érzed, te "nem ilyen lovat akartál". Próbáld megbeszélni vele a dolgot, és annak eredményétől függőn dönts, hogy maradhat a csajszi, vagy mehet...
2017. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
70%

Én arra koncentrálnék, hogy segítsek neki, motiváljam. Amikor megemlíti, hogy "újra a régi akar lenni", akkor megragadnám a dolgot, és diszkrét módon rámutatnék, hogy ezt már régen tervezi, de nem lett belőle semmi. Valóban szeretne fogyni? Ha igen, akkor javasolj neki nagyon konkrét, megvalósítható dolgokat. A halogatás melegágya az, amikor ködös, távoli célokat tűzöl ki ("lefogyok", elkezdek sportolni" stb.). Tervezd meg, hogy pontosan mit és hogy kéne megváltoztatni az étrenden, vagy hogy pontosan mikor és hova kéne menni edzeni. És persze a legjobb, ha ezeket együtt csináljátok, főleg az elején. Erősítsd meg a kis sikereit is, tartsd benne a leklet, motiváld.


Mi is ezt csináljuk, és egész jól működik. Én sem szeretném, hogy a párom elhízzon, és ő ezt tudja, tesz is érte. Ő is szóvá tette, amikor én felszedtem 10+ kilót, és megértettem, azóta vissza is fogytam. Aki azt mondja, hogy "aki szeret, az ötszáz kilósan is szeret", az csak a saját lustaságát és gyengeségét akarja megindokolni.

2017. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Na jó, ideje kijavítanom pár embert, mert fordítva ültek a lovon.

30. Akik szerint kirakat babát keresek, azoknak üzenem, hogy: NEM, nem kirakat babát keresek, de nehogy már normális dolog legyen, hogy mindenki hízik és csak hízik. Gondolom, olyanok vannak a kérdésemen felháborodva, akik amúgy is kövérek. Hát van egy rossz hírem. Ez nem normális dolog. Nekem nem a 6-7 kg plusszal van a bajom, hanem magával a folyamattal, ami elindult. És teljesen felesleges ide keverni a terhességet, de ha már idehozta valamelyik válaszoló, akkor neki mondom: attól még, hogy valaki szült, nyugodtan lehet normális testalkatú. Vagy ha valaki szül, akkor már jogot kap arra, hogy kövér legyen? Mégis milyen gondolkodás ez? Én, aki odafigyel magára, nem tudom elfogadni, hogy valaki annyival lerendezze a dolgot magában, hogy idősödök, szültem, változik az anyagcserém, nem tehetek róla, hogy meghíztam. Hát dehogynem tehetsz róla. Igenis, legyen az ember magára annyira igényes, hogy nem lesz egy kövér bálna. Mindennél jobban szeretem a barátnőmet, és ezért szeretnék neki segíteni.

2017. okt. 18. 09:38
 19/35 anonim ***** válasza:
57%

Kiégek a válaszokon... Érdekes, hogy valakinek az elhízás az igénytelenség jele. Háát, én már 3,5 éve kiiktattam az életemből a cukros kólákat (ezzel együtt az ízesített vizeket, teákat is természetesen), leginkább csirkét és halat eszem, edzek és mégsincs vékony alakom. Még ha ezt el is fogadnám, akkor is elég arra gondolnom, hogy az idegen emberek, akik nem ismernek, egyből arra asszociálnak, hogy tuti egy mekitöltelék, édességzabaló nyomi vagyok. (Y)


A kérdésre válaszolva:

"eszi a sok édességet, issza a kólát és nem sportol." Ezeket egyszerűen nem kell megvenni. Ha a boltban megállod, hogy ne pakold be őket a kosárba, akkor otthon már egyszerű dolgod lesz, mert nem lesznek otthon egészségtelen dolgok. Egyébként az édességek nem csak hízás szempontjából rosszak: eleve sok savat csinálnak, és a fogakat is károsítják. Szóval én ezeket próbálnám megfogni: ha egészségesen működik a szervezete, és kis odafigyeléssel könnyen le tud fogyni, akkor le is fog fogyni bármikor. Viszont a kihullott fogakkal már nem fog tudni mit kezdeni.


22/N

2017. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
30%

Aki halat eszik, az gondolom azért nem vékony, mert eleve kövéren kezdte az életmódváltást, most pedig rosszul csinálja.


Fogadtál személyi edzőt?

2017. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!