Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm meghízott. Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm meghízott. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2,5 éve vagyunk együtt. Az elején mikor megismertem, egy sportos jó alakú, vékony lány volt. Azóta eltelt 2 év és eléggé meghízott. Nem mondanám kövérnek, de 6-7 kg plusz szerintem van rajta. Persze tudom, hogy ha nem csak a testéért vagyok vele, akkor így is elfogadom és szeretem, azonban bevallom, hogy mostanában eléggé zavar és szembetűnő a változás. Imádom, szeretem, de szeretném ha kezdene valamit magával, mert ha ez így folytatódik, akkor nem lesz jó vége. Először próbáltam neki azzal segíteni, hogy példát mutatok, leálltam az édességekkel, elkezdtem újra sportolni, normálisan kajálok és leadtam 6 kg-ot, visszanyertem a régi alakomat, tetszik is neki. Gondoltam, ezek után, hátha ő is kedvet kap, de nem. Ritkán eljön velem mozogni, de ennyi, futni nem akar, edzeni nem akar, inkább pihen. Mozogni szeret, ha elterelődik róla a gondolata, hogy edz (pl. korizunk, kirándulunk meg ilyenek). Mondanom felesleges szerintem, hogy felszedett magára pár kg-ot, mert ő is tudja, még mondogatja is, hogy újra a régi lesz, le fog fogyni mert nem érzi így jól magát, de hát már több hónapja mondogatja és nem tesz érte semmit sem, eszi a sok édességet, issza a kólát és nem sportol. Mégis miért mondogatja akkor, hogy le akar fogyni, és hogy nem érzi jól magát a bőrében, ha nem tesz érte semmit sem? Ha felhoznám neki újra a dolgot, hogy szeretném ha lefogyna, tuti megsértődne, hisz ezen ki ne sértődne meg. Sajnálom, mert nem így ismertem meg, sportos lány volt, nem értem, miért hízott meg. Lehet, hogy elítéltek, de nem szeretném elfogadni ezt a helyzetet, mert én is odafigyelek magamra, és szeretném, ha ő is megtenné ezt magáért, hisz nem ilyen volt. Hogyan tudnám rávenni a változásra? Ha csak felhozom a dolgot, sértődés van belőle. 3 farmert kihízott és mondtam neki, hogy nyugodtan menjünk el új farmert nézni, de mi lenne ha közben megpróbálna visszafogyni a régi farmerjeibe. Egyébként lehetséges, hogy velem is baj van, mert túl nyers a stílusom és lehet, nem mindig olyan lágyan fogalmazok, ahogyan azt a női nem elvárná, főleg ha a súlyáról van szó.

2017. okt. 18. 07:41
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Mégis honnan a búbánatból veszed, hogy szakítani akarok? Egy szóval sem írtam ilyet, dehogy akarok szakítani. Hol olvastad ezt, mutasd már meg. Vagy gondok vannak a szövegértelmezéssel?
2017. okt. 18. 15:21
 32/35 anonim ***** válasza:

Kedves kèrdező. Nem kell szakítani vele emiatt. Aki azt javasolta az nem komplett.

Nem kell körbe rajzolni meg célozgatni. Legyél vele őszinte.

Mondd el neki hogy tèged zavar a sok plussz kiló. Zavar hogy már nem sportol. Ès nem új nadrágokat kell venni hanem belefogyni a règibe. Lehet nyersnek tűnik ez így . Lehet meg is sèrtődik de legalább elgondolkozik hogy ez így nem lesz jó. Hiszen szépen lassan a sok cukor és kóla miatt több lesz mint 7 kg.

2017. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
59%

Ha nincs a mozgás ellen tervezz mozgással járó programokat. Egy idő után hiányozni fog neki és magától lehet belekezd valamibe. Sajnos nagyon ismerős számomra ez a majd lefogyok de cseszek tenni érte mentalitás. Sajnos én is ilyen vagyok. Anno exemnél több, mint 30 kg-ot híztam a kapcsolat végére, mert az a típus vagyok, aki amint felszedi az első tizet utána valami kattan az anyagcserémben és a levegőtől is, de az első tízért azért küzdeni kell... De akarattal leadtam. Szakítottunk, nem voltak evős programok, dobtam az édességeket, csak ásványvizet ittam esetleg üres teát és semmilyen tészta, kenyérfélét. Félév alatt újra a régi voltam.


Most is elkezdtem hízni.. az első 5 kg még a közös kajálások miatt jött fel, a következő 5 az elhanyagoltság érzés miatt a többi meg már csak tetőzte a szarul vagyok, ezért eszek egy kis csokit és jobb lesz érzést, ami hát.. meglátszik. Anno a nagyfogyásomnál nem sportoltam külön semmit csak mindenhová gyalog jártam. Bőven elég volt. (igaz huszas éveimben jártam, azért a nőknél a kor is befolyásoló tényező bárki bármit mond)


Szóval inkább tervezz vele sportolós programokat, egy idő után megindul az a fogyás, illetve keress elrettentő cikket a cukros üdítőkről meg a cukorbetegségről, inzulinrezisztenciáról (utóbbinál a hormonok is borulnak, mindenhol szőrösödnek tőle a nők, azért az elég ijesztő)

2017. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
62%

Statisztikák bizonyítják, hogy a túlsúlyos nők partnerei rövidebb életűek, ha ezt a tényt meg merik említeni... :-))

Viccet félretéve, teljesen érthető az álláspontod, kérdező. Elindult egy folyamat, ami nagyon nehezen lesz visszafordítható, és ha az lesz, akkor is megereszkedett, striás, lógó bőr lesz a hozadéka. Sajnos azonban nagyon sok esetben a mai, "tápláléknak" csúfolt vackok, valamint a tények elhallgatása tehetnek a dologról.

Vegyük pl. a 19-es hölgy válaszának egy mondatát;

"Háát, én már 3,5 éve kiiktattam az életemből a cukros kólákat (ezzel együtt az ízesített vizeket, teákat is természetesen), leginkább csirkét és halat eszem, edzek és mégsincs vékony alakom."

A zsírszegény életmód hízáshoz vezet! Az olajoktól nem ürül az epe, csak a zsíroktól. Ha nem ürül az epe, nem ürül a koleszterin sem, elégtelen emésztés a következmény, ami méreganyag termelést eredményez. A fokozott mennyiségű méreganyaggal a máj nem tud megbirkózni, zsírpárnákba csomagolva elteszi békeidőkre, amikor jobban ráér. De később sem ér rá, amíg a delikvens nem vált életmódot, tehát csak nőnek a zsírpárnák.

Egy másik nagy népellenség a glutén, ami jóformán mindenben fellelhető, ami a boltok polcain megtalálható. A glutén elaltatja a jóllakottság érzetét, ezáltal sokkal többet eszünk, mint amennyi valójában kellett volna.

A hölgyek egyébként is hajlamosabbak a hízásra, ezt se felejtsük el. Aki élt már vidéken, urambocsá' falun, az nagyon jól tudja, hogy a sertésólban csak emse, vagy ártány disznókat tartottak/tartanak hízónak. Előbbi nőstény, utóbbi herélt kan disznót jelöl. Ezek hajlamosak ugyanis a zsírosodásra. Az ember is pontosan ilyen felépítésű. A hölgyek testében alapból is több zsírnak kell lenni, mert ez az egészségük alapja. Az ösztrogén és a zsír kart karba öltve járnak. De ez egyben csapda is! Minél több az ösztrogén, annál kevesebb a tesztoszteron, ami arra sarkallná a hölgyet, hogy sportoljon, hogy megmozduljon, hogy szenvedjen, izzadjon.

2017. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem olvasnám végig. Fogamzásgátlója van a barátnődnek? Mert attól is lehet.
2017. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!