Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 2 éve járunk, most jegyzett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve járunk, most jegyzett el és mellékesen szólt hogy "kicsivel" gazdagabb, mint eddig mondta. Ennek mi értelme volt? Valami teszt?

Figyelt kérdés

(Vidéki +100 ezres nagyváros, nem Budapest, ahol minden sokkal drágább! Csak szólok előre.) Én 130 ezret keresek, ő diplomás és 190 körül. Eddig albérletben élt lakótársakkal (saját szobája mindig volt), de pár hónapja összeköltöztünk (én a szüleimmel laktam) egy másfél szobás lakásba albérletbe.

Eléggé visszafogott férfi abban (amúgy személyiségre nem szerencsére), hogy jogsija van, de saját kocsija sosem volt, csak egyszer pár évig céges kocsija, de manapság is bérlettel vagy bringával jár be, meg ugye sosem bérelt saját lakást, mindig lakótársakkal lakott, miközben többre is telt volna. Havi szinten is nagyon kevés pénzből megvolt egyedül, pedig egészséges és igényes kajákat evett, másra sem költött sokat. Ezek most csak példák, még sokáig mondhatnám őket. A lényeg, hogy szeptemberben összeköltöztünk és most megkérte a kezem azzal, hogy jövőre összeházasodhatnánk. És mellékesen szólt, hogy van a bankban kb 10 millió forintja és van egy 3 szobás saját lakása, amit a nagymamájától örökölt és a szülei neki adtak tovább (mert nekik is van saját lakásuk). Kicsi családból jön, a szüleinek sincsenek testvérei és ő maga is egyke, a szülei is elég sokat örököltek ezen felül is az ő saját maguk szüleitől.


Amúgy örülök, csak értitek, mégis fura hogy erről most szólt. A fizetésünk már fél éve közös számlára érkezik és ott együtt van a frissen keresett pénzünk már. Szóval ilyen fajta bizalom megvan köztünk. Tényleg tőle szeretnék gyerekeket és ha lehet vele megöregedni, csak ez most mégis valahol kemény infó volt.


Nem akarok valami nagy "bitch"-nek tűnni hogy ezt a párkapcsolati "problémák" témába rakom (bár sokan biztos ezt írják majd férfiak), de csak arra vagyok kíváncsi hogy ezekről eddig miért nem beszélhetett? Félhetett valamitől?

Ja és főleg azért is kérdezem, mert rengeteg férfi van, aki szeret dicsekedni a pénzével, vagyonával és ha pénzhez jut, akkor azt sokszor külsőségekre is váltja (kocsi, lakás, ruhák, óra, kinézet, stb), ő meg nem így csinálta.

31/F, 25/N


2017. nov. 22. 22:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Nalam oda lenne a bizalom vegleg. Mi lesz meg az evek soran, ami csak elojon? "Ja, amugy van egy kastelyom?", "Ja, amugy van egy autoparkom?"? Vagy mi? Ha meg eleve egy prostitualtnak nezett, aki a penzre megy, akkor minek kezdett ismerkedni veled? En kb. ugy ereznem, hogy ket eve egyutt vagyok egy idegennel, es a gyurut valoszinuleg visszaadnam, hogy adja olyannak, akit tiszta szandeku jo lelku nonek lat. Es ez nem en vagyok ezek szerint.
2017. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

10 millió nem olyan sok, főleg, ha csak 190 ezret keres, mert abból nem nagyon tud félretenni. Egy lakásra sem elég önmagában. Szóval nem hinném, hogy erről szólnia kellett volna.

A házban ki lakik? Csak érdekes, hogy miért nem ő.


Amúgy tökmindegy ez neked, mert ez az ő magánvagyona, az is marad, most meg nem keres annyit, hogy bárki is számításból vele legyen.

2017. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

10 millió neked gazdaság? Hol élsz te? :DDDD

1) azt hittem valami 100 milliókról van szó, hogy így megdöbbensz, 10 millió nem egy vagyon

2) 10 milliót, főleg ha örökölt is, nem akkora eresztés 31 éves korára az embernek megspórolni.

3) ahhoz a pénzhez semmi közöd és nem is lesz, tehát fölösleges az orrodra kötnie. Nagyon jó vésztartalék, ha komolyabb probléma merülne fel az életében és azért lássuk be, ma már nem lehet arra alapozni, hogy egy pár örökké együtt marad.

2017. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

31 évesen nem olyan nagy dolog, hogy van 10 millió forintja úgy, hogy még soha nem vett ingatlant, autót, nem tartott el gyereket. A lakást meg örökölte. Ez nem egy kirívó vagyon.

Szerintem abban semmi különös nincs, hogy az együttjárás alatt nem számolt be a bankszámlaegyenlegéről. Most fordul komolyra a kapcsolat és most beszélt is róla.

2017. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

Azért mondta el, mert semmi közöd nem volt hozzá, hogy mije van/nincs. Azért lett csak elmondva, mert a házasság vagyon közösség is, nem csak életközösség. De ha ez neked probléma, még csak eljegyzésnél tartatok, amit hót nyugodtan felbonthatsz.

31/f

2017. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Elég beteg, szélsőségekbe menő írások születtek. De mind az 5 az. Várom a további válaszokat, most már megyek aludni, nem írok esszét, de remélem holnapig még több ember osztja meg a véleményét. Előre is köszi!

2017. nov. 22. 22:36
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Nem volt közöd még ehhez, azért nem mondta el. Mellesleg nem akarhatta, hogy a pénzért ragaszkodj hozzá. Nyilván átmentél a teszten, most ezért is akarhat elvenni. Lehet, hogy korábban felvállalta az örökségét, lóvét, aztán megszívatták a nők.
2017. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem kötöttem a párom orrára, hogy mennyi pénzem van, mert az az én magán ügyem. De ha megkérem a kezét, akkor már hosszabb távon gondolkozok vele, és mint olyan joga van tudni, hogy miből fogunk közös életet alapozni. 27/F
2017. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

"Azért lett csak elmondva, mert a házasság vagyon közösség is, nem csak életközösség. "


Igen, csak nem terjed ki a házasság előtt már meglévő vagyonra.

2017. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azért az nem mindegy, hogy csak nem mondta el mert nem volt kérdezve, hogy azon kivül amit te is látsz milyen dolgai vannak még, vagy kérdezted és letagadta?

Ha az utóbbi, akkor tényleg nem szép, hogy hazudott neked.

De szerintem nem is kérdezted te konkrétan, hogy mi van a bankba neki...Ám mostmár a felesége leszel és szólt ezekről, mert már közös lesz, szerintem korrekt.

Meg az is lehet, hogy biztosra akart menni, hogy te az anyagiak nélkül is komolyan gondolod vele, most meg ez bebizonyosodott és elmondta.

Bármi lehet és ezt simán megbeszélheted vele is.

Amúgy sok boldogságot nektek <3

2017. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!