Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha szipirtyó vagyok a mensim miatt és most zavartam haza a párom?

Figyelt kérdés

Nagyon hat rám a menstruáció, akármilyen nehezen hihető egyeseknek, ilyenkor a hormonjaim teljsen összezavarodnak és katasztrófa vagyok. A párommal több év alatt csakis ilyenkor van veszekedésünk.

Ha nem történik semmi, akkor minden nyugis, viszont ha bármilyen apróság felkavar, abból elefántot csinálok.

Mint most...lakott a környéken egy színész lány aki országszerte már hires lett, és a párom amint meghallotta hogy fellép itt lakhelyünkön, rögtön mondta, hogy ő akar menni, be is tetszikelte a képét, amin ezt bejelenti. Erre meg teljesen kiakadtam és mindenfélét bele láttam a dologba abból kiindulva, hogy az idén két darabra is szerettem volna elmenni, azokra bezzeg nem akart és most meg ugrik.


Annyira kihozozt ez a sodromból, hogy az imént hazaküldtem, mondván hogy nincs mit keressek az életében, menjen ahova akar és éljé nélkülem, én ugyis csak gond vagyok benne. Ilyenkor teljesen ezt érzem és hogy csak púp vagyok meg hogy nélkülem jobb élete volt, minek rontsam el.

Tudom, hogy hülye vagyok, az agyammal tudom,hogy felfújom és nem kéne ezt, de ugyanakkor sértve érzem magam. Mit tegyek? Az a legrosszabb,hogy ő ilyenkor nem is szól hozzám, gondolván majd lebyugszok, de ebből meg azt szűröm le h nem törődik és azthiszi természetes hogy mindig magától rendbejönnek a dolgok. 21n 😞


2017. nov. 26. 00:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
57%
Csak annyit tudok mondani, hogy egy ilyen nőtől mint te én menekülnék. Nem érdekel, hogy rád hogyan hat a menstruáció. Kontrolláld magad, ilyenkor inkább bújjál el valahova és ne is gyere elő. Szegény pasi mit élhet át melletted, részvétem neki. Csináld nyugodtan ezeket a műbalhékat és ki fog b_szni mint macskát szarni és jogosan teszi. Vagy leszoksz erről és megpróbálsz uralkodni magadon vagy nagyokat fogsz még csattanni az életed során eme "remek" tulajdonságaid miatt.
2017. nov. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
97%

"annyira kiboritott az, hogy hiába mondtam el neki hogy rosszul esik az a dolog"

De most egy kicsit próbáld meg átgondolni józanul! Egy nyamvadt fellépést akart csak megnézni, ennyi, és semmi több. Szerinted jogos elvárás, hogy csak az nézhesse meg, amit te féltékenységi okokból megengedsz? Fordított esetben te mit szólnál? Ha kidobna, mert olyasmit akarsz megnézni, ami neki nem tetszik?

"ő konkrétan számba se vette mit beszélek, és kihozott a sodromból hogy ennyire nem törődik"

What?? Most őszintén, szerinted ilyenkor mit kéne csinálnia? Miután egy semmiségért leordítod, és szakítasz vele? Leállni vitatkozni, hátha még jobban elküldöd a halál vérveretes micsodájára?? Te most is idegből beszélsz, és cseppet sem racionálisan.

"Tudom, hogy emiatt rossz vagyok"

Nem. Az, hogy valaki rossz, az nem ezt jelenti. De hogy hosszú távon ilyen formán nem vagy elviselhető, az tény.

Neked vagy egy talpnyaló papucs kell (már bocsánat), aki még nézni is csak azt nézi meg, amire előzetesen engedélyt adsz; vagy egy olyan pasi, aki képes arra, hogy MINDENT elengedjen a füle mellett; vagy pedig próbálsz ezen a viselkedéseden változtatni.

"közben meg őrülten szeretem"

Nincs efelől kétségem. Csak a viselkedéseddel elüldözöd őt. Szerintem arra kéne törekednetek, hogy mindent meg tudjatok beszélni. Nem üvöltözve, meg a másikat melegebb éghajlatra küldve, hanem higgadtan, úgy, hogy ne feltétlenül legyen összeveszés a vége. Volt, hogy barátnőm azt hitte, talán azért megyek el egy költőnő ismerősöm előadására, mert hogy tetszik. Rákérdezett. Én átöleltem, és megmondtam, hogy ez butaság, egyszerűen csak érdekel a művészete, ennek semmi köze a szerelemhez, de ha netán valaki tetszene, akkor se jutna eszembe kavarni vele, mert van egy csodálatos barátnőm, akit szeretek. És mindketten megnyugodtunk, pedig máshogyan hozzáállva ebből is lehetett volna egy értelmetlen veszekedés.


"Csak annyira nehéz megállni,hogy ne engedjek azoknak a rossz érzéseknek amik felülkerekednek rajtam...szó szerint olyan, mint mikor egy zsibbasztó injekciót beadnak és kezd szétterjedni, elönt teljesen az érzés és ural."

Most őszinte leszek. Átéltem pár tragikus dolgot. Egy barátnő halála, aztán egyszer elraboltak, fél éven át meg azt hittem, hogy halálos beteg vagyok... meg még ért pár sz** az életben. Nagyon mélyen voltam, és nagyon sokszor éreztem én is azt a bénító érzést. A pszichiáter szerint ez egy enyhe kényszerbetegségnek a nem tipikus megjelenése (lehet, hogy nálad is az), amit az aktuális depresszió felerősített. Elkezdtem járni terápiára, meg eleinte gyógyszert is szedtem (de amint lehetett, elhagytam), é snem azt mondom, hogy tökéletesen stabil és kiegyensúlyozott vagyok, de tudom uralni a negatív gondolatokat. Ha meg kételyem támad, a barátnőm (már ha van éppen, mert most épp "magányoskodok") tudja, hogy mi a helyzet, és tudja, hogy olyankor két megerősítő szóval ki lehet zökkenteni ebből a bénultságból. Oké, ez sem egy tökéletes dolog, de működik... és legutóbbi barátnőm még aranyosnak is találta. :) De ha nem tettem volna azért, hogy felólkerekedjek ezen a bénító érzésen, akkor most is lépten-nyomon mindenen "pánikolnék".

"azt nem értettem, hogy miért olyan fontos neki pont ezt a nőt megnéznie"

Az embernek lehetnek kedvencei. Sőt, neadjisten még olyan is lehet, aki mondjuk külsőre tetszik neki. (Ne mondd, hogy nincs olyan színész vagy énekes, akiről ne gondolnád, hogy hú, de jó pasi.) De ez nem azt jelenti, hogy őt jobbnak tartja nálad. És nem csak azért, mert az a másik megközelíthetetlen... hanem azért, mert téged szeret. Lehet, hogy csodálja másnak a művészi képességét, lehet, hogy odáig van a tehetségéért, de nem fogja azt érezni, hogy "na, ő mennyivel jobb nő, mint a barátnőm"... legalábbis ha szeret, akkor nem. Legutóbbi barátnőm még közös fényképet is csinált a kedvenc együttese énekesével, ráadásul tudom, hogy tetszett neki az a pasi. De egy percig nem gondoltam volna, hogy még ha lenne is lehetősége, akkor lelépne vele. Mert oké, mint férfi, tetszett neki. Mint zenész, tetszik neki. De én voltam az, akibe szerelmes volt. Volt neki egy jó élménye, hogy találkozhatott egy hírességgel, de ennyi.

"Valamiért úgy éreztem, hogy számára különleges ez a nő..."

Lehet.

De nem azért különleges, amiért Te az vagy neki. Az embernek nem csak szerelmi vagy szexuális téren lehet valaki különleges.

Persze, nem azt mondom, hogy soha ne fordulhatna elő, hogy valaki másba habarodjon bele... de egyrészt erre nem az a megoldás, hogy "börtönben" tartod, másrészt meg azért egy ép, harmonikus kapcsolatot nem fenyeget az, hogy most hipp-hopp valaki más jóval fontosabb lesz minden téren.

"hogy valakit jobbnak lásson és érzelmileg neadjisten' tetszedjen neki"

"Ám ez idővel alább hagyott és félek, hogy ezt már nem látja bennem, hanem esetleg másban fogja."

Megint csak nem mondom, hogy ilyen ne létezne... de általában ezt intő jelek sokasága előzi meg. Hosszú távon mint mondtam, az, ha valaki túl sok negatívumot él meg, az bizony le tudja lohasztani a lelkesedését. De ilyenkor sem azért fog lelépni, mert hogy más annyira jobb... hanem azért, mert a jelen kapcsolatában nem boldog. Igen, erre már látod, vannak intő jelek. De még valószínűleg visszafordítható. Csak valahogy el kéne kerülni az ilyen romboló jellegű, menetrendszerű veszekedéseket, illetve ami nagyon fontos: ha úgy érzi bármelyikőtök, hogy baj van, legyetek képesek azt érett emebrek módjára megbeszélni!

2017. nov. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
72%

kb 10 éve menstruálsz.

ennyi idő alatt ki kellett volna ismerned ezt az állapotot.

ezért ez a viselkedés a szeszélyhez közelebb van.

és csak szeszélyes aki ezt megteheti,akinek van rá módja és a környezete ezt tolerálja,nem torolja meg.

de az elkényeztetett pitsa képet tovább mélyíti,hogy milyen szinten egoista módon magadra és a féltékenységedre vonatkoztatod a másik sima érdeklődését is és a végén még őt teszed hibássá az egészért.

mondjuk a barátod is egy hozzád hasonló tökfej lehet,ha nem nevelte még ki belőled az ilyesmit és asszisztál ilyen buta negatív játékokhoz.

2017. nov. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

20 éve menstruálok, és mindig voltak szakaszok, mikor megváltozott az egész. Mikor 10 évesen megjött, semmi bajom nem volt. 16 évesen elkezdtem görcsölni, addig semmi. 20-as éveim elején az addig hibátlan bőröm kipattogzott mensi alatt. Pár éve meg a második napon van egy szakasz, mikor annyit vérzek, hogy óránként kell cserélnem.


Ez az egyik. A másik, hogy ez olyan, mint a depresszió. Egy hangulatingadozás, amit nem lehet befolyásolni. Pont mivel hormonok okozzák, NEM lehet irányítani. A pajzsmirigy rendellenességeket lehet akarattal kontrollálni?

2017. nov. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
ess teherbe, problema elodazva.
2017. nov. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyében ezeknél a mufurckodásoknál jól elkapnálak és fa.szra húználak. Egy kis mensis szex rendbe tenné a lelkednek gondjait. 😁
2017. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
És még is jött az első nyomorék, aki szerint mindenre megoldás a szánalmas kukackája.
2017. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kissé megnyugtató, hogy valaki szintén átérzi azt a nyomasztó és zsibbasztó érzést amiről beszélek. Írtad, hogy két bátoríó szó után lenyugodsz. Na ez nálam is pontosan igy működik... Ha valami ilyenkor rosszul esik,és a fejembe veszem vegyük a fent említett gondomat példaként, olyankor arra van szükségem, hogy odaforduljon hozzám és mondja,hogy hülyeség amit gondolok, engem szeret csak és nem érdekli senki sem. Ha egy picike megerősítést kapok tőle ilyenkor, sikerül lenyugodnom és elfelejtenem.

Az a gond, hogy most nem történt ilyesmi

Mikor azt irtam számba se vett,az nem akkor történt mikor én már teljesen kivoltam és hazaküldtem, már abban az esetben nincs min csodálkozzak. -Ahhoz a történéshez kb másfél óra lefolyása kellett-..hanem akkor nem vett számba, mikor normális ember módjára elmondtam neki, hogy mit gondolok és kétségeim vannak amiatt h most épp akar menni eddig meg nem. Lehet ha ekkor ő is szépen elmondja és igazol arról, hogy hülyeséggeket gondolok nem történik ez meg...de miután elmondtam neki nem törődött, annyi volt a válasza hogy "és akkor mi van" és tette a dolgát, haverokkal beszélgetett, majd befordult aludni. Emiatt éreztem úgy, hogy semmibe vesz és ez vezetett odáig hogy hazaküldjem, mert ez az érzés még nyomott egyet a másik mellé és kész voltam...ezt nem mentségként irtam, csak tisztázni szetettem volna, mert mindenki azt hiszi hogy a kirohanásom után nem vett számba. Azért nem rögtön kezdtem őrjöngeni...vártam,hogy szépen, szerettel megnyugtasson, megöleljen és mikor láttam, hogy sok ideig nem törődik jelentéktelennek éreztem magam és teljesen kiboritott. De tudom, hogy ez nem ok a viselkedésemre.


Egyébként nem 10 éve vagyok ilyen. Az utóbbi két évben vettem ezt észre, addig fizikai tüneteim voltak, aztán meg egyre jobban ingerlékenyebb lettem és

borzasztóan felerősödtek a hasi fájdalmaim is. Nem voltam ilyen mindig, azért sem tudom hogy kezeljem magam mert nekem is viszonylag új. De nem akarom emiatt elvesziteni a párom ezért kérek/tem segítséget!

Ma már kicsit jobban vagyok, remélem még van kedve beszélni velem és kibékülünk...

2017. nov. 26. 08:45
 29/42 anonim ***** válasza:

A válaszolók tobbsége ezt a kérdést megpróbálná racionálisan megoldani, de ezt ebbol a szemszogbol szerintem nem lehet nézni, mert ez egyáltalán nem egy racionális állapot. Nálam racionálisabb ember kevés van, jéghideg logikával átgondolt racionális dontéseket hozok a hónap 28 napján, de a menstruációm elso két napján magamra sem ismerek. Minden hulyeségen felidegesítem magam, akármi megy a tévében elsírom magam, olyan hangulatingadozásaim vannak, hogy mikor jó kedvem van akkor tele vagyok energiával és végigtakarítom pillanatok alatt a lakást, aztán letargiába esek és legszívesebben meghalnék, akkor megpróbálok veszekedést kezdeményezni a férjemmel. O már ismer és ilyenkor nem hagyja magát, csak átolel, aztán csendben ulunk osszebújva sokáig. Szerinte ez aranyos, mert ilyenkor látja, hogy mennyire sebezheto vagyok, de tény, hogy meg kell tanulni kezelni.


Bocs, tanácsot adni nem tudtam.

2017. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Ezt el kell magyarázni a srácnak. Ha értelmes és szeret akkor megértő lesz és rájön, hogy igazából nem egy pitcsával van együtt, csak a menstruáció miatt ilyen.
2017. nov. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!