Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza van a páromnak, hülye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a páromnak, hülye vagyok?

Figyelt kérdés

A párom most nyáron végez egy továbbképzéssel (már van egy diplomája illetve egy szakmája, de egyikben sem szeretne dolgozni, így továbbtanult), én meg még az egyetemen vagyok, így elég alacsony a bevételünk.

Az enyém konkrétan csak diákmunka, mivel itt, ahol élünk, nincs ösztöndíj rendszer.

Úgy tűnik, ő elvan így, engem viszont minden pénz téma rosszul érint.

Tegnap pl mesélte, hogy az egyik lány a suliból (ugyanoda járnak, csak más szakos) most végez januárban, és máris kapott egy elképesztő ajánlatot. Na, hát én annyi pénzt egyetemen után sem fogok keresni, amennyit a lánynak ajánlottak, örülök, ha a bruttóm lesz valaha olyan magas, mint az ő nettója.

És az még csak nem is egyetem, az egy érettségi utáni 3 éves szakképzés.

Amikor felvetettem, hagyom a fenébe az egyetemet, megyek én is ilyesmire, hiszen végig a 3 évig fizetett gyakorlatuk van egy cégnél, utána meg magasabb kezdőfizetésük van, mint egy diplomásnak. Akkor minek szenvedjek 3+2 évet az egyetemen, hogy aztán gyakorlat nélkül legyek minimálbéres valahol öregkoromig?

Szerinte hülye vagyok, az egyetem jó dolog, és sokkal jobb lehetőségeim is lehetnek majd, mint neki, csak nem rögtön, hanem sok év múlva. Vagy megcsinálhatok egy hasonló továbbképzést egyetem után csak épp a szakomhoz kapcsolódót, az még jobb. De én nem akarok 40 éves koromig diákmunkán tengődni.

Szerinte meg ha elkezdtem, tessék tisztességgel befejezni, hogy fog kinézni 30 éves koromra az önéletrajzom, ebbe is belefogott, azt is otthagyta....


2017. dec. 10. 11:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egy egyetemmel elmehetsz cukrásznak de egy cukrász szakmával nem dolgozhatsz olyan munkakörben ahol egyetem az elvárt.

Igaza van a barátodnak, ha otthagyod meg fogod bánni.

2017. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!