Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a párom nem akar normális karácsonyt?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, az első karácsonykor még egyetemisták voltunk mindketten, bár még friss volt a kapcsolat, én akartam neki ajándékot adni, de egy közös ismerősünktől megtudtam, hogy ő úgy tudja én nem kapok semmit, így én sem adtam. A második karácsonyunkon én adtam neki ajándékot, de tőle nem kaptam semmit. Az ezt követő évben már nem is próbálkoztam, lévén, hogy ő karácsony előtt vesztette el az állását, emellett akkor se kaptam ajándékot mikor volt bevétele. Közben rá is kérdeztem erre, azt mondta, hogy ő nem szereti a karácsonyt, mert nincsenek gyerekkorából jó emlékei, mert sose kapta azt, amit akart (pedig nem származik szegény családból, sőt...) Nekem viszont nagyon is jó emlékeim vannak, volt amikor rosszul ment a családunknak és én sem azt kaptam amit akartam, hanem csak mondjuk egy könyvet, de akkor is kaptam valamit, ott volt a karácsonyfa, a karácsonyi vacsora, családlátogatás, nekem mindez sok jó emlék.

Mivel a páromék évek óta nem állítanak fát, de tavaly szerette volna, ha vele töltöm a karácsonyt, én erre csak akkor voltam hajlandó, ha állítunk náluk fát, mivel szeretem a karácsonyt és egy évben sem szeretném kihagyni. Az anyja ki is volt akadva, hogy minek, meg hogy csak szórja a tüskét, aztán le is bontatta 28-án, természetesen ajánd3kot ekkor sem kaptam, bár a párom mondta, hogy az anyja akart nekem venni ajándékot, de ő maga lebeszélte, hogy nem kell. Tavasszal összeköltöztünk, idén már bíztam egy normális karácsonyban, kettesben. Több napja mondtam neki, hogy vegyünk fát és díszeket, néha azt mondta, hogy ok, máskor, hogy minek... Majd tegnap este, mikor anyukám küldött képeket az otthoni fáról, és kérdezte, hogy milyen a fánk, mit kaptam, elsírtam magam, mire a párom azt mondta, hogy én is itt vagyok a háztartásban és én is hozhattam volna fát, ha ennyire akarok, nem utólag kell problémát kreálni...

Majd kérdeztem tőle, hogy ő nem vágyik-e normális karácsonyra, mire elintézte annyival, hogy majd akkor jövőre, ha nagyobb házba lakunk, akkor lesz, merthogy itt nem szeret annyira lakni. Pedig szerintem nem a lakás méretén múlik, itt is simán elfért volna bárhol egy fa. Ajándékot meg még jó, hogy nem vettem neki...

Borzasztó rosszul esik, hogy ilyen a hozzáállása, előtte volt egy barátom, vele voltam 2 évig, de ott teljesen magától értetődött a karácsonyi ajándékozás.

Miért ilyen a hozzáállása? Meg lehet ezt valahogy változtatni? Nekem akarok egyedül karácsonyozni vagy hazajárni a szüleimhez karácsonyozni a hangulatért csak azért, mert ilyen párom van. Nagyon rosszul esik, tehetek valamit?


2017. dec. 25. 08:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%

Azt nem értem, miért vagy vele. 4 év alatt egy normális karácsonyt nem tudtatok összehozni, tudtad milyen, mégis összeköltöztél vele.

Soha nem fog megváltozni, a vágyaid nem érdeklik. Ha lesz gyereketek, soha nem lesz normális karácsonya. Kifogás, hogy mert gyerekként nem kapta meg amit akart. Én sem, szegények voltunk. De azért még szép karácsonyaink voltak, most a gyerekeim sem kapnak mindig azt amit szeretnének, de azert a meglepetés mindig sikerül és örülnek neki.

Egy érzelmileg szegény ember a párod, egy taho, vagy elfogadod így vagy lépsz időben.

2017. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 opened paradise ***** válasza:
88%

A ház is kifogás,meg az is,hogy nem azokat kapta,amiket akart (mintha mással nem lett volna ilyen),de szerintem valami más miatt van. Fura ez így.


Az anyja bontatta le a fát?

2017. dec. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Hát nekem is voltak lelkileg sérült nőim, de még a zsidó barátnőmmel is megajándékoztuk egymást karácsonykor.

Aki meg azt írja, hogy akkor karácsonyozzon az illető magában az valószínűleg maga sem érti azt, hogy a karácsony pont nem egyszemélyes ünnep.

Azt én nem sem értem, hogy amúgy minek költözöl össze olyan emberrel akivel ennyire leszar?

2017. dec. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%

A pasi egy kicsit megkeseredett, én ezt nehezen viselném.

Nekem sincsen túl sok jó emlékem, de nem azért mert nem azt kaptam, amit akartam (amúgy is milyen idétlen kifogás már ez?!) hanem mert nem volt soha úgy igazán együtt a család, mindig volt valami veszekedés stb. Most már évek óta egyedül élek, szüleimet meglátogatom, de azon kívül egyedül töltöm az ünnepet, mégsem utálom. Ha lenne párom biztos, hogy nagy örömmel készülődnék, sütés-főzés, díszítés, kis jelképes ajándékok. Szerintem ez belefér és ahogy észrevettem neked is csak erre lenne igényed. Ha a párod ennyire nem képes megerőltetni magát, hogy ennyivel örömet okozzon neked, akkor később mit vársz? Családi karácsony majd ha lesz gyerek?

2017. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
79%
Alapjaiban más a hozzáállásotok, nem mondom, hogy minden téren az életben, mert nem ismerlek titeket, de hagyomány(tisztelés) terén biztos. Csak azt nem értem, bizonyos nőknek ez miért jó, elég? Nem fog megváltozni, ő ilyen, ezt hozta otthonról. Nyilván valós vagy vélt sérelmek miatt alakult nála ki ez az attitűd. Ne essünk bele a tipikus női felfogásba, rózsaszín vattacukros álmokba, hogy „Én majd megváltoztatom”! Mission impossible, ha egy filmcímmel kéne jellemeznem a helyzetet. Ez épp olyan, mint amikor egy dagadt ember majszolja a csokit naphosszat és közben arról álmodozik, hogy egy nap vékonyan kel fel. Kevés emberben van meg az erő, hogy azzal saját magán állítson, s így jobbá tegye maga körül is a környezetét...
2017. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%
A parod nem kompromisszunkesz, rugalmatlan es nem tiszteli az erzeseidet, a karacsony a szeretetrol szol, arrol h egyutt vagyunk,eszunk iszunk,egyutt pihenunk,mivel munkaszuneti nap, nem kell dolgozni, lehet befele figyelni,egymasra figyelni. Nincs az evben tobb ilyen nyugodt 2-3nap (kiveve a nyaralas,ha megteheted), amikor elvezd az egyuttletet a csaladoddal,paroddal, amikor szamot vess az elmult eveddel stb. Es te ezt igy eled meg. Viszont a parod nem ezt teszi, ami jo,azt is elrontja beszolasokkal es a kisujjat sem mozditja erted h te ezt igy elhesd meg. Nem fog valtozni es ez nem egy olyan dolog amit te fel tudsz majd adni. Ha lesznek gyerekeitek vagy szahar karacsonyuk lesz vagy felboldog anyaval, mikozben apa duzzog a fa alatt (lenyegtelen h elo,mu,foldlabdas vagy csak egy feldiszitett ag). Siman lehet h ez az egyik felnek nem fontos,de barmikor valtoztathat a hozzaallasan h lathassa a kedvese/gyerekei csillogo szemet. Nagyon sok rossz karacsonyom volt, anyam sem akart fat,nem akart csomagolopapirt,volt h becsomagolta poenbol egy meglevo cuccomat,aztan a ferjem szenteste hagyott el, voltak rohangols rokonlatogatos karacsonyaink de soha nem adtam fel a remenyt h egyszer lesz egy nyugis,szeretetteljes. Es sikerult! Onkent soha nem vallaltam volna azt a sok rossz karacsonyt elore.(mert te most ezt teszed) A helyedben merlegelnem h at akarom-e ezt elni evrol evre,er-e annyit ez a kapcsolat.
2017. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%
Én azt javaslom, mutasd meg a barátodnak, hogy Te milyen karácsonyt szeretnél. Ahogy írtad, a barátodnak nincsenek jó emlékei a karácsonyról. Lehet, hogy halvány segédfogalma nincs, milyennek kellene lennie egy (szerinted) normális karácsonynak. Egyszerűen nem tudja, mit kéne csinálnia, hogyan kéne viselkednie. Idén már ne morogj rajta. Jövőre viszont mindent bele. Vegyél fenyőfát, díszítsd fel, főzzél-süssél amit gondolsz, díszítsd fel a lakást, ha akarod. Nem muszáj mindent egyedül csinálnod. Hívd át a barátnőidet sütni, díszíteni, vagy akár családtagokat is hívhatsz. A barátodnak is szólj, hogy ha van kedve, ő is segíthet. De ha nincs kedve, ne erőltesd. Meg fogja ismerni a te karácsonyodat, és majd meglátjátok, élvezi-e. Ha igen, akkor egyre jobban bevonhatod. Ha nem, akkor hagyd vele békén.
2017. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
40%

Az én párom azt sem tudta milyen az igazi, nagy családos karácsonyozás, amíg a második közös karácsonyunkat nálunk nem töltötte. Nagyon jól érezte magát. Az apja régen meghalt, az anyukája nem szerette nélküle ezt az ünnepet, ezért soha nem is tartották. Nem akart ajándékozni, fát állítani. Aztán következő évben vittem haza fát, feldíszítettem, a lakást is ünnepi hangulatba hoztam. Itthon a szüleimmel is karácsonyoztunk és rájött, hogy ezt így is lehet, a karácsony nem egy szükséges rossz.

Az pedig szerintem abszolút a kommunikáció hiányára vall, ha az egyik félnek rosszulesik az ajándékozás hiánya. Mi mindig megbeszéljük ajándékozunk-e vagy sem és ha igen, akkor milyen értékben.

2017. dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%

Mikor látod be,hogy nem fog ez menni?

Ha gyerek is lesz?

Nagyon eltérő az értékrendetek, ez csak egy látványos eleme

2017. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Jaj de jó kifogás mindenkinek a szemét húzásaira az, hogy gyerekkorában ez és ez történt... Azt nem értem, hogy akkor minek hívott el téged az anyjához, ha nekik ez az egész nem jelent semmit, neked meg igen. Ha másban is ilyen erőszakos, és csak az ő akarata számít, inkább hagyd ott, ezen úgyse fog változtatni. Ha meg csak a karácsonyt sz@rja ennyire telibe, inkább tölts minden egyes ünnepet a szüleidnél. Előre szólok, ha gyereket akarsz tőle, az ő kedvéért se fog ajándékozni és nem fogja érdekelni az egész.
2017. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!