Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vizsgám miatt ideges vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vizsgám miatt ideges vagyok, a barátom szakítani akar velem, mert nem bírja ezt elviselni. Adjatok valami tanácsot! (? )

Figyelt kérdés

2 hét múlva záróvizsgázok az egyetemen, és nagyon sokat tanulok. Egyre idegesebb vagyok, nagyon jó lenne már túlesni ezen. Az igaz hogy a barátommal is türelmetlenebb vagyok de mindennap keresem őt tanulás után, nem hanyagolom el. Viszont ma azt mondta hogy kezdi unni hogy folyton ideges vagyok és jobb lenne ha hagynánk egymást. Ma még meggyőztem hogy nem leszek ideges többet de szerintem egy két nap és szakítani fog velem. Most mit tegyek? Valakinek valami tanács? Hogy lehetnék nyugodtabb?

N



2017. dec. 27. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
91%

"A barátod pedig azért viselte el mert ő is volt hasonló helyzetben, de attól ez még nem feltétlenül életszerű, hogy időről időre pár hét erejéig kispadra ültetjük a párunkat a tanulás oltárán. "


De igen, teljes mértékben életszerű. Minimálisan is értelmes, felnőtt ember megérti, ha a másik el van havazva egy ideig, stresszes, és inkább támogatni próbálja, vagy minimum megérteni és türelmesnek lenni.

Aki ennyit nem tud felfogni és elviselni, az véleményem szerint egy 5 éves szintjén van.

Tiszta szívemből szeretem a páromat, és nem hinném, hogy úgy kellene kimutatnom azt, hogy ő a legfontosabb az életemben, hogy elrontom a tanulmányaimat azért, hogy néhány hétig SE kelljen nélkülöznie kicsit engem. Épelméjű ember szerintem nem is várja el ezt.

2017. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

#39: Nem itt senki sem ideges. Itt senkinek nincs az életben semmilyen problémája. Mindenkinek minimum 500 ezres fizetése van, természetesen nulla tanulással. Emellett példás, évek óta tartó párkapcsolata, nulla veszekedéssel, és jellemzően 15 éves koruktól magukat tartják el. Mindenre van idejük, nyugodt, kiegyensúlyozott életük van. Inkább örülj hogy milyen szuper emberek adnak itt tanácsokat! ;)


Pedig ajajj jól mondod, már érettségin kezdődött az idegeskedés. De sokan persze nem vallják be. Mondjuk nem tudom ezen mit kell szégyellni...

2017. dec. 27. 23:22
 43/63 anonim ***** válasza:
25%
Ti amúgy mit olvastok? Nem az a probléma,hogy elhanyagolja,hanem,hogy ideges. Ezzel megy a férfi agyára. Csak én tudtam a kérdésre válaszolni?
2017. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
89%

mindenki nyugodjon meg! Januar leirta itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

a hetes válaszban hogy itt adja ki a dühét és az a baja! Jaj szegényke!

2017. dec. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
66%
*Jaguar (javitja a telefonom a szavakat bocsesz!)
2017. dec. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
92%

Hát én tanultam látástól mikulásig a záróvizsgámra, de még így is gyomoridegem volt. Az ember alapból fél a szóbeli vizsgától, hát még attól, aminek ekkora tétje van. Hiába biztos a tudása, akkor is tart az ismeretlentől, a helyzet súlyosságától. Persze ezer meg ezer fórumot átolvastam és mindenki megnyugtatott a záróvizsgával kapcsolatban, de ez kb. annyit ér, mint mikor azt mondják, hogy tettesd hallottnak magad, ha megtámad a medve. Mégis ki tud teljes lelki nyugalommal, 200-as pulzussal kiterülni a medve előtt és egy hulla békességével kivárni, hogy egy több mázsás állat belemásszon a képébe? Valahogy így vagy a záróvizsgával: még ha profi vagy, akkor is érzed, hogy folyamatosan jön feléd az ismeretlen veszedelem, és egyszerűen tök természetes, hogy félsz.


Mielőtt írnak ide azok, akik empátiával nem rendelkeznek és soha nem voltak még egyetemisták és azt hiszik, hogy "aki tanul, annak nincs mitől félnie":

1. Próbáld ki, hogy az a napi program, hogy reggel kinyitod a könyvet, este bezárod. A szemeid garantáltan szárazak lesznek, az agyad zsibbad.

2. Napokig ki sem mész a friss levegőre, ami alapból nagyon lenullázza a kedélyedet.

3. Az agyad felmondja a szolgálatot egy bizonyos mennyiség felett és egyszerűen képtelen befogadni több információt, konkrétan sztrájkol. Ilyenkor rohadt mérges vagy magadra, bűntudatod van, hogy megint képtelen vagy tanulni.

4. Pihenni nem tudsz, mert ha lehunyod a szemed, folyamatosan a tételeket futtatja az agyad. Nekem ez különösen rossz volt, mert elalvás előtt ha valami nem jutott eszembe, annyira ideges voltam, hogy mindig kikeltem az ágyamból elolvasni a tételt.

5. A folyamatos fekvéstől, üléstől a tested napi mozgásigénye nincs kielégítve és "nehéznek érzed magadat"

Zsibbadt agy, ernyedt test, fáradt/száraz szemek, koncentráció magadra erőltetése, félelem a vizsgától, az idő szorító ereje... minimum ennyi körülmény összeaadódik és az ember kész idegroncs.

2017. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
11%

38:

Leszögezem, igazad van sok mindenben, az információ átjött. Igaz a válaszod nem nekem szólt, de azért ha már annyira bölcsész vagy, akkor igazán használhatnál szóközöket, ha nem is mindég, csak úgy néha, hogy el lehessen szemguvadás nélkül is olvasni lekezelő, kioktató soraidat. ;>


Lehet dobálózni nevekkel, nekem is ha kedvem támad grammatikális perverzióimat kiélni (szavak jelentéstartalmával kapcsolatos viták*, modern jövevényszavak hatásai nyelvünkre pro-kontra stb.), akkor baromi jókat szoktam csatázni Tárnok Zoltánnal (sógorom apja), nagyon csípem az öreget. :)))


*Jó, mondjuk én sem vagyok 100-as az tuti, mert legutóbbi szolgálatban is fél délelőttöt átvitáztam (konstruktív értelemben) barátommal, főnökömmel egy szó miatt. Már megint jelentéstartalom. :D Én progresszív vagyok ilyen téren, el tudom fogadni a társadalmi, kulturális, időbeni változását egy adott szónak. Szerintem deformálódhat egy adott szó definíciója ha azt régen is használták az emberek. Barátomat "maradibb" mentalitással áldotta meg a sors, ő ragaszkodik az egyetemesen (anno) kialakult adott szónak a jelentéséhez. :D Mentek érvek, ellenérvek ezerrel. :)))


Jah, nincs diplománk :)

ohh wait...

2017. dec. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
#46: Úristen. Az összes pont illik rám! Ugyanezeket élem át. A hármas pontod különösen igaz. Ma este is már csak olvastam a mondatokat, de kb fel sem fogtam. Egyébként én délelőtt tudok a legjobban tanulni. Este már hiába erőltetem. Nem megy hiába akarom. Jó olvasni hogy van néhány ember aki átélte ezeket és tapasztalatból ír!:)
2017. dec. 27. 23:54
 49/63 anonim ***** válasza:
89%
#48 nekem két hete volt az államvizsgám, szóval friss élmény. Kitartást kívánok Neked! Próbáld elmagyarázni részletesen a barátodnak hogy hogyan éled meg most ezt a dolgot, mert lehet, hogy ő nem stresszelt ennyire. Mutasd be részletesen neki a testi/lelki tüneteider, hátha úgy jobban megérti. Az a baj, ha most elkezdesz foglalkozni vele, az a tanulás rovására megy. Viszont ha bejátsza a szakítós kártyát, akkor meg a lelki sokk miatt nem tudsz tanulni, szóval szerintem most gyűjts össze egy jó adagnyi energiát, ne sajnáld rá most ezt az egy órát és írj egy levelet a párodnak, hogy nagyon szereted őt, de most neked ez egy mélypont, de mindent meg szeretnél tenni, hogy diplomás légy és a vizsgátok után együtt elkezdhessétek a jövőt tervezni.
2017. dec. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
89%
Én vagyok a 31-es és a 41-es válaszoló, és én is ugyanezeket éltem át a záróvizsga előtti hetekben. :D Sőt, nekem olyan is volt, hogy amikor végre sikerült elaludni, akkor álmomban tételeket kérdeztek ki tőlem, és az összes tételből összegyúrt, értelmetlen, katyvasz szöveget halandzsáztam... :D Szép kis álom volt.
2017. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!