Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülők vagy kapcsolat, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők vagy kapcsolat, mit válasszak, mit javasoltok ilyen esetben? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Mindig is olyan gyerek voltam, aki úgymond függ a szüleitől. Nagyon sok időt töltöttem velük. És valahogy ebből adódóan is alakult úgy hogy fontos a véleményük és nagyon erősen befolyásolja a sajátomat is sőt sokszor már az övükét mondom sajátomként másnak, még akkor is ha pl apával ellenkeztem a dologról.

Korábbi kapcsolatomnál is ugyenez a probléma előkerült, hogy elkezdték kérdezgetni, hogy neked ez a gyerek tetszik? Na hát ezek után találkozásainkkor állandóan ezen gondolkodtam és néztem, hogy hú tényleg milyen az orra stb. Ez a kapcsolat véget is ért, de nem ez miatt vagyis lehet hogy volt hatása, mert egyszerűen nem tudtam megnynílni a fiúnak.

Jelenlegi kapcsolatom 7 hónapja tart. Tényleg szeretem őt és ő is engem, tisztel és teljes mértékben megbízunk egymásban. Szüleim megint elkezdték már a kapcsolat elején, hogy nekik nem tetszik, ugye külsőre. És gondoltam ez mindegy, amíg nem azt mondják hogy unszimpatikus stb. Most karácsonykor itt aludt nálunk illetve én is elmentem velük az ilyenkor náluk szokásos mozizásra. És apunak az volt az első kérdése hogy elege van már ezekből a családi kirándulgatásokból, minek ennyire elkötelezni magamat. Erre nem mondtam semmit mert nagyon megbántott vele és mérges voltam. Az öcsém mondta, hogy apu kérdezte tőle h neki bejön e " ez a gyerek" , meg hogy hogy néz ki... (hozzáteszem, hogy semmi elfogadhatatlan nincs benne, annyi hogy van szakálla ami nagyon nem jön be nekik, meg náluk teljesen más a család jóval mozgalmasabb, beszédesebb,lehet ez se tetszik nekik) Nem tehetek róla de ez nekem nagyon rosszul esik, komolyan gyomorgörcsöm van az egésztől, hogy barátom szülei kedvesen fogadnak elfogadnak minket, hívnak mindenfelé, közbe az enyémek látszatra kedvesek vele csak közbe meg ugye mégse bírják. Most is ezek után már be se merem nekik mondani, hogy hivatalos vagyok szilveszteri bulira hozzájuk. És már bemondtam barátomnak hogy megyek ezek után lemondani nagy bunkóság lenne.. nem tudom mit tegyek :( Szerintetek? Maradjak itthon?


Sőt barátom azt tervezte hogy elvisz Debrenbe egy napra csak így kirándulni egyet ajándékként. És szüleimnek már ez is sok volt, és hallottam anyu mindta hogy most mit tudnánk csinálni, ne engedjem el? Emiatt nem is akarom menni most csak majd később pedig lenne rá idő... Mi a véleményetek erről az ajándékról és az egészről?


Nekem nincsen ilyen nagy baráti köröm, vele tudok egyedül beszélni a dolgaimról és úgy érzem önmagam vagyok mellette. Nem tudom mi lenne ha ő nem lenne, persze lehet hogy jönne más... Ha arról lenne szó, hogy belevisz valami rosszba engem vagy bármi, de semmi ilyenről nincs szó, őket csak a kinézet érdekli. Az a gond, hogy ezt a problémát nem tudom a barátommal megbeszélni mert szüleimet se szeretném lejáratni, és neki is nagyon rosszul esne.


Mit tudtok javasolni? Voltatok már hasonló helyzetben?


Már megfordult a fejemben a szakítás is, de rá gondolni is rossz hogy elvesztem azt az embert aki kiismert engem és támogat, szeret. Erre pont akkor gondoltam amikor családi találkozón nem tudtam hozzászólni a témához, mert olyan dolgokról beszéltek vitatkoztak amiről nálunk nem szokás. Ezt az egyet nehezen viselem kapcsolatunkban, hogy ilyenkor a némát kell játszanom, háttérbe szorulok és barátom inkább családjára figyel mint rám. de talán ezt el lehet viselni, minden család más nem? Vagy ti hogy gondoljátoķ? Emiatt szakítani kéne és akkor a szüleim is megnyugodnának?


És a legszomorúb az egészben, hogy mi hosszú távra tervezünk, házasság gyerekek stb minden szóba került már. És így még elszomorítóbb szüleim hozzáállása. Emiatt megint felmerült bennem hogy tetszik nekem? Ilyen családba szeretnék bekerülni ami egész más mint az itthoni. De közbe meg kisebb nézeteltérésekkel jól megvagyunk. Igaz mindketten a saját igazunkhoz ragaszkodunk, de gondolom ilyen mindenkinél van.


21/L



2017. dec. 28. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

"Jelenlegi kapcsolatom 7 hónapja tart."


"És a legszomorúb az egészben, hogy mi hosszú távra tervezünk, házasság gyerekek stb minden szóba került már."


Gyerekes a gondolkodásod.

2017. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Csoda hogy az egyutt "alvast" engedik. A helyedben en felnottkent elnek, foleg 21 evesen.
2017. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Tehát egyértelműen szüleimet választanám.
2017. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Megértem a problémádat. Én is hasonló kapcsolatban vagyok a szüleimmel. Arra neveltek hogy az ő értékrendjük szerint éljek. Amivel nincs is gond. Rendes, becsületes, szorgalmas emberek. De attól mert az alap értékeket megtanították, neked is ki kell alakítanod a dolgokról a saját véleményedet, ízlésedet és ezt tudnod kell megvédeni velük szemben. Különösen ha vonzalomról, szerelemről van szó. Az teljesen szubjektív. Nem biztos hogy ami nekik vonzó az számodra is az. A barátnőidnek sem biztos hogy tetszik a párod, mégsem szakítasz vele vele csak azért mert nekik pl. a szőke tetszik nem a barna haj.
2017. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj. Ha komolyan gondolsz ezzel a férfivel, akkor ideje lenned csak a saját véleményedre hallgatnod és komolyan kezelned a párkapcsolatodat, különben lőttek az egésznek.
2017. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon gáz, hogy a szüleid ennyire beleszólnak a dolgaidba. Nekem úgy tűnik, hogy csak jogilag vagy felnőtt agyilag nem. Amúgy van egy gyanúm, hogy nem 21 vagy, mert nem hiszem el hogy 21 évesen ennyire önállótlan lennél.

Mi az, hogy nem mész el buliba, csak azért, mert a szüleid nem néznék jól szemmel. Meg az sem normális, hogy megszólnak a szüleid, mert elmész Debrecenbe egy hétre. Én 19 voltam amikor a barátnőmmel 2 hétre kettesben elmentünk Spanyolba.

Vagy a fiúval vagy a szüleiddel szakíts, bár én pont telibesz.arnám anyámék véleményét ezzel kapcsolatban. Miért nem költöztök össze?

2017. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint a szüleid minden kapcsolatodat tönkre fogják tenni mert ezt te hagyod. Állj már ki magadért meg párodért. Mond el nekik határozottan hogy neked ebből eleged van. Nem nekik kell szeretni a pasit meg nem ők élnek majd vele. Ahogy leírod örülnék ha ilyen pasim lenne. Sőt a családom is. A te családodnak eléggé a külső számít. Én a páromat választanám. Csak azért is hogy tanulják már meg hogy nem az ő ízlésük szerint választok párt magamnak.
2017. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen nincs olyan, hogy a szülő enged vagy nem enged valamit. Nőj már fel basszus. Sosem lesz normális kapcsolatod, ha nem szakadsz el a szüleidtől. Pláne, hogy a legtöbb szülőnél ez tudatos manipuláció, amivel a gyereket igyekszik minél jobban függővé tenni minden szinten magától.
2017. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kèt különálló dologról ìrnék. Főiskolán albérletben éltem 3,5 évig exemmel +3 lánnyal.

Egyik lány magas vékony humora is volt közepes arc kicsi cici lapos popsi. Kicsit jobban öltözött volna ezeket a dolgokat leplezni lehetett volna...De főiskolai bulikban egy ilyen lány talált volna pasit magának. Csak éppen 4év alatt 1szer feküdt le egy pasival részegen. A szülei egy kis falu polgármestere a felesége... voltak sokra tartották magukat. A lányukat milliomos orvosnak vagy bankigazgatónak szánták. Ergó a lánynak nem lehetett kapcsolata mert ha rangon alúl pasizik be otthon kikap. 30évesen nem volz komoly kapcsolata. Élet ez ìgy??

21 éves vagy. Bár amit eddig ìrtam részben ellenpélda de kb mostanában végeznél bsc képzésen egyetemen. Ha az otthontól távol tanúlsz az elmúlt 2-3 éved a tanulás melett bulizásról a világ megismeréséről önállósodásról (főz, mos ,takarìt bevásárol, ügyet intéz) szólt volna. Mondjuk az egyetemen összejössz egy pasival. Sok mindent megélhettél volna.

21 évesen kéreckedni kell egy kirándulásra a párjával ez szerintem dúrva. Az exem amikor 20éves volt(én 20,5) olyan kedvünk volt nem mentünk haza hétvégére hanem elmentünk rallyra , Pestre állatkertbe ,mikor mihez volt kedvünk. Jött nagyszüleimhez szüretelni , disznót vágni, mentem hozzájuk fát vágni. Néha discoba. Éltük az életet. Nem lihegett senki a nyakunkba önállóak voltunk.

2017. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Betegek a szüleid. Le lehet pontozni egész nyugodtan, de ez nem normális viselkedés. Értelmes ember nem csinál ilyet a gyerekével...

Két lehetőséged van, otthagyod a szüleidet és végre felnőttként fogsz élni, vagy örökké rád fognak telepedni. Ez esetben tényleg szakíts szegény barátoddal.

2017. dec. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!