Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Életed szerelme nem akarna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életed szerelme nem akarna gyereket, neked pedig minden álmod?

Figyelt kérdés

A gyerekről mondanál le, esetleg a párodat hagynád el? Megpróbálnád valahogy rábeszélni?


Fantasztikus párkapcsolatban élek. Megértjük egymást, támogatjuk egymást, tökéletesen összeillünk minden téren. Kivéve abban, hogy ő nem szeretne gyereket.

Nem tudom mi tévő legyek...

Még csak 3 éve vagyunk együtt, 4 hónap után össze is költöztünk. Szerintetek változhat még a véleménye?

Ő 35/F, én 26 éves vagyok.



2018. jan. 11. 15:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem reménykednék, hogy változik a véleménye, persze minden lehetséges, meg mindennek az ellenkezője is...

Mindenesetre a gyerekvállalás egy kapcsolatban nem az a téma, amit kerülgetni kell, vagy utalgatni, vagy óvatoskodni vele - mondjuk szerintem a párommal nem is létezik ilyen, de tény, hogy mi is jópár évig gyakoroltuk a megfelelő kommunikációt, ami elméletben sokkal könnyebb, mint gyakorlatban. Szóval a lényeg, hogy teljes nyugalommal hozd fel neki a témát, egyrészt bármi, ami valamelyikőtöknek nyomja a lelkét, az fontos, és beszélnetek kell róla, másrészt a gyerekvállás egyértelműen mindkettőtöket, a kapcsolatotokat, a jövőtöket igencsak befolyásoló téma, tehát extrafontos, hogy tudjatok beszélni róla.

2018. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Minek a gyerek? A mostani gyerekek egy butább állat szintjén vannak, egyik hülyébb mint a másik. Inkább éljetek, élvezzétek az életet.
2018. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem is az a lényeg, hogy beszél róla.

Hanem, hogy másként beszél a gyerekekről mint korábban, s néha ő maga hozza fel a témát. Eddig csak a szülőség negatív oldalát akarta látni. Úgy érzem, kezdi magában elfogadni, hogy egy gyerek lehet áldás is, nem csak átok és egy párkapcsolat megrontója. Sajnos elég rossz példák vannak/voltak a környezetében.

De hát azt nem tudhatom, hogy valaha is eljut-e odáig, hogy sajátot akarjon.

Nem tudom, melyik ér nekem többet. A gyerek vagy egy ilyen jó párkapcsolat. Nyilván más lenne, ha képtelen/ek lennénk összehozni egy gyereket. Egy percig sem gondolkodnék, hogy akkor mellette maradok akár gyerek nélkül is.

Itt van pl édesanyám példája. Ő a gyereket választotta szerelem helyett, és hozzáment apámhoz, akit sosem szeretett úgy igazán s nem is illenek össze. Barátságosan éltek egymás mellett, míg fel nem nőttünk. Csak mi, s a szülőség tartotta őket össze. Miután ez nem volt, a közös emlékeken kívül üres lett a házasságuk.

Ilyen párkapcsolatot én nem akarok.

2018. jan. 11. 19:01
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te most magadat próbálod vigasztalni meg valami csalóka reménybe kapaszkodni, hogy biztosan, hátha akar gyereket a párod.

ugyanakkor félsz belemenni egy erről való komoly, őszinte beszélgetésbe vele.

az évek során nem voltál képes egyértelmű, világos választ kérni tőle erre a kérdésre.

ez pedig azt jelenti, hogy a szíved mélyén te is tudod, hogy nem akar gyereket a párod.

ha belemenne, valszeg csak temiattad.


egyet jegyezz meg: olyan férfinak soha ne szülj, aki nem teljes szívével-lelkével, nem nagy örömmel és nem várakozásteljes izgalommal tekint a szülőségre.


ebben az esetben a párodnál szó nincs ilyen zsigeri, mély vágyról arra, hogy apa legyen.


a szülővé válás minden pár életében ún. normatív (természetes lefolyású) krízist okoz, megváltoztatja a párkapcsolat dinamikáját nem könnyű még azoknak a pároknak sem adaptálódni az új helyzethez, akiknél közös, erős vágy volt a gyermekre.


de egy olyan pár esetében, mint ti, pláne potenciális krízishelyzetet jelent a szülőség, és éket verhet közétek a gyerek.


ha olyan férfinak szülsz, aki csak beadja a derekát, jobb híján, akkor számíthatsz arra, hogy magadra maradsz sok munkával, feladattal, ez meghatározza a gyerek-apa kapcsolatot is, negatív irányban, és könnyen kiléphet idővel a férfi a kapcsolatból, mert agyára meg a papás-mamás.


ezekkel a rizikófaktorokkal érdemes számolni.


nem akar tőled gyereket. pont.


ha te akarsz, lépj ki, keress más partnert.


de ha lemondasz az anyaságról, és a kapcsolatotokból évek múlva kiszökik a szerelmi szenvedély, akkor könnyen érezheted azt, hogy elcseszted az életedet, és túl nagy árat fizettél.


10 éven belül a párod életközépi válságba kerül, ha akkor ő beleszeret egy másik nőbe, és lelép, pláne meg fogod gyűlölni, és szenvedni fogsz, mert kifutsz az időből.


ésszel döntsél.

2018. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Missi_Key ***** válasza:

" De én úgy nem vállalnék gyereket, hogy apuka ne AKARJA őt, hanem úgy kelljen noszogatni."


Te màr most is Úgy noszogatod... Ezen gondolkozz el.

2018. jan. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Lifeishard ***** válasza:
Egyetértek #24-es Válaszolóval.
2018. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Figyelj ên is osztom a vêlemênyt hogy ő csak beadja a derekàt de az nem egyenlő azzal hogy teljes szívéből szeretne .Egy az hogy a gyerekeitek látja majd a káràt mert a pàrodnak nem lessz türelme a gyerekneveléshez és a gyerek meg nem fogja érteni hogy apa miért nem segít miért viselkedik tàvolsàg tartón stb.Persze ne legyen igazam de te tudod .
2018. jan. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!