Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 43 eves no vagyok, parom 40.2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

43 eves no vagyok, parom 40.2 gyerekem van elvaltam, neki nincs. Imadjuk egymast, de emiatt ugy nez ki szakitani kell. Ti vallalnatok igy?

Figyelt kérdés
2018. jan. 13. 18:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Konzultálnék egy orvossal, első körben. 43 évesen már elég rizikós a gyerekvállalás, és nem is olyan könnyed mint 23 évesen mondjuk, amikor még tele van az ember energiával és türelemmel, szóval alaposan megfontolandó. 60 éves korodig ismét csak erről szólna az életed, gyakorlatilag teljes felnőttkori magad csak a gyerekekről szólna.


Én szakítanék, vagy legalábbis nem vállalnék semmiképpen újból gyereket, de ez én vagyok. A te életedben te hozod a döntéseket, és szerintem elég ostoba dolog lenne interneten keresztül vadidegenek véleményére alapozva meghozni őket.

2018. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyedül a te döntésed, hogy szülsz e 43 évesen vagy sem.

Nem csak arról van szó, hogy úgymond egészségügyileg alkalmas vagy e rá.

Nem arról van szó, hogy idős lennél mert szülnek mások is 40 felett, de azért igen csak meggondolandó....sőt még a pasinak is....


De...

Ha ő mindenáron saját gyermeket akar, te pedig nem.

Akkor ennek vége.

2018. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Írod, hogy imádjátok egymást, mégis óriási különbség van köztetek. Itt a kérdés az, hogy 1, szereted e annyira a párod, hogy elengedd és esélyt adj neki arra, hogy családot alapítson.2, szereted e annyira, hogy bevállalj egy kisbabát, számos kockázatnak kitéve magadat és a picit.

Beszélgessetek sokat, mert hiába a nagy szerelem, ez a gyerek téma megmérgezi a kapcsolatot.

2018. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Fish1 ***** válasza:
100%

Szerintem néhány kérdést tegyél fel magadnak:

- Ha a pasi nem lenne, szeretnél-e gyereket még? (Ezt megválaszoltad már.)

- Megérné-e neked csak azért rákényszeríteni magad erre, mert a pasi gyereket szeretne és a kedvében szeretnél járni?


A körülmények igazából nem tiszták, ezt tudta ő már a kapcsolat elején is, hogy te így állsz a dologhoz, illetve te tudtad-e, hogy ő gyereket szeretne?

Voltam már hasonló helyzetben, de mindig még a legelején elmondom azt, hogy nem akarok gyereket. Ha ebben nem egyezünk, akkor hosszú távon nem sok esély van a kapcsolat fenntartására szerintem, mert örök vitatéma lenne. Az se jó, ha egyik a másikat arra akarja rábeszélni, hogy de igen kell a gyerek, és az se jó, ha az egyik nem akar gyereket, de állandóan a kérdőre vonást hallgatja a másiktól. Ez hosszú távon megmérgezi az egészet szerintem.

2018. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én őszinte leszek... gyermek nélküli házasságom után 41 évesen csak olyan nőt kerestem, aki gyermektelen, vagy vállal közös gyermeket...de ha x idő után azt mondta volna, hogy ő mégsem, akkor szakítottam volna...
2018. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Te nem akarsz gyereket, ő igen.

Ha szétváltok, akkor neked kell felnevelni, nem neki.

Gondold végig.

2018. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
tegyük fel lessz gyerek,később lehet fiatalabb nőre vágyik,volt már rá példa bőven,te neveled fel? 44 évessen megszülöd,mikor 20 éves lessz 64 éves annyja leszel,kissé morbid.
2018. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Tisztaztuk mar az elejen ezt a gyerek-temat. Tudja hogy nekem ez mekkora aldozat lenne, csak hogy egyutt maradjunk. 2 es fel eve vagyunk igy egyutt. De keptelenek voltunk eddig szetvalni mert szeretjuk egymast. A heten volt termekenysegi vizsgalaton ami term. teljesen ok. Most erzem ugy - biztos pszichesen hozzatett - hogy ez volt az i-re a pont. Mar pakolok, de még mindig marasztalna..nem konnyiti a dolgom az biztos...
2018. jan. 14. 11:11
 19/21 anonim ***** válasza:
2,5év hosszú idő, nem szabadott volna eddig húzni az időt. Megszerettétek egymást és talán mindkettőtök azt gondolta, hogy meggondolja magát a másik. Most nehéz az elválás, fel a fejjel, az idő segíteni fog.
2018. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Fish1 ***** válasza:

Ez sajnos ilyen. Ha alapvető dolgokban nem egyezik az életfelfogásotok, az előbb-utóbb kiütközik és szakadékot okoz kettőtök közt. A továbblépés általában nem könnyű, de nézd a dolog jó oldalait:

- ezzel mindketten lehetőséget kaptok arra, hogy a céljaitoknak megfelelő társat találjatok,

- mint minden szitunak, ennek is van tanulsága: mit tanított neked ez a helyzet?

- amikor valami véget ér, elkezdődik valami új.


Sikert kívánok a dologhoz és békés továbblépést.

2018. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!