Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetne jól kezelni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne jól kezelni az ilyen fajta "dühkitöréseket"?

Figyelt kérdés

Nem a dühkitörés a legjobb szó, de magamban sem tudom másképp megfogalmazni a dolgot.

Párom eléggé ingerlékeny ember. Nem arról van szó, hogy naponta törik a tányér, vagy zeng tőlünk a ház, egymással baromi jól kijövünk, fontosabb dolgokban egyetértünk, stb.

Az apróságok a problémásak. Néha olyan lehetetlen dolgokon tud kiborulni, hogy csak pislogok. Pl. tegnap bevásároltunk, hó-eső, stb. Szatyrot kiemelte a kocsiból, körbenézett, hogy hova rakhatná le, én meg kinyújtottam a kezem, hogy adja ide, és nem lesz sáros. Erre totál kiakadt, hogy mi az, hogy nem rakhatja le a szatyrot, én őt teljesen lekorlátozom, nem óvodás már, stb. Én meg csak pislogtam, hogy mi van?

Hazáig nem is nagyon szólt hozzám, de utána meg mintha elfújták volna, úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna. Mert ugye nem nagy dolog.

Tényleg nem az, de az ilyen viselkedéssel én nem tudok mit kezdeni, értelmesen megbeszélni nem lehet, az én kedvem is elromlik, aztán meg nyilván felhúzom magam, hogy se egy bocs, se semmi, és akkor már én generálom a feszkót ezzel... De én az ilyen hisztiket nem tudom csak úgy elengedni.


Tudom, hogy nem normális, amit csinál, de nem szeretném, hogy az legyen az első, hogy akkor hagyd ott, mert idióta.

Inkább az érdekel, hogy lehet az ilyet jól kezelni? Lehet egyáltalán? Tényleg hagynom kéne, hogy kihisztizze magát, aztán úgy tenni, mintha nem történt volna semmi? Ez annyira távol áll tőlem... főleg, mikor az együtt töltött szabadidőnket vágja tönkre vele.


Persze én se vagyok tökéletes, de tényleg nem érzem, hogy okot adnék ezekre a kitörésekre, saját oldalamról szemlélve semmi rosszat nem teszek.



2018. jan. 15. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Kezelni neki kell a dolgot, mert ez valóban nem normális. Ha nem fogja tudni, akkor megfog romlani a kapcsolatotok és előbb-utóbb vége lesz. Ülj le vele és próbáld meg rábeszélni egy szakemberre.
2018. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Ne tégy úgy mintha semmi sem történt volna, mert ha nincs következmény, akkor csak rosszabb lesz.

Mikor hazaértek, kérdezd meg, hogy "mi volt ez?"

Minden egyes alkalommal meg kell beszélni, addig, amíg előbb gondolkodik és majd csak utána dühöng.

2018. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy feljebb is írták, beszéljetek róla utólag. Az jó, hogy akkor és ott nyugodtan, higgadtan kezeled, de utána ne legyen elfelejtve, mert akkor csak az erősödik meg benne, hogy ez így rendben van. Utólag, nyugodt körülmények között kérdezz rá, hogy ez mi volt, és érzékeltesd, hogy rád milyen hatással van. Próbáljon meg rájönni, hogy mi hozza ezt ki belőle, és tegyen ellene. Hosszú távon szerintem nem elfogadható ez a viselkedés, meg kell oldani.
2018. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Most ez kicsit fura tanács lesz, de én ki szoktam röhögni. Fényéveket változott mióta ezt csinálom, ő is kezdi észrevenni, hogy mennyire nevetséges mikor valami hangyaf.sznyi baromságon felhúzza magát. És mivel nevetünk rajta egyet megszűnik a feszült hangulat is.
2018. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem meg azzal, hogy bünteted érte, pont nem érsz semmit.

Megvan az oka annak, ha valakit gyakran kapnak el dührohamok, és akár már az apróságokon is tud őrjöngeni. Hidd el, ha beszélnél vele, és miatta úgymond megváltozna... Attól még belsőleg ugyanúgy szenvedne, csak nem mutatná ki.


Az oka természetesen nem te vagy, nem is a kapcsolat, viszont nem tudjuk, hogy mi. Valószínűleg a párod vissza tud majd emlékezni, hogyan kezdődött ez nála.


Igen, lehet amúgy kezelni, bár van az a szint, ahol mrá szakember segítsége kell.


22/N

2018. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez betegség, jól kell kezelni, de nem hiszem, hogy a te dolgod / képességed volna. Apám is így kezdte valahogy, aztán totál elszabadult a pokol.
2018. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utólag sem lehet megbeszélni, mert csak én rugózom a dolgon, ő nem. Ő tényleg elfelejti, mintha mi sem történt volna. És ha még otthon is morcos vagyok, akkor ugye már én csinálom a feszkót, mert miért nem lehet túllépni rajta, miért csinálok apróságból veszekedést...
2018. jan. 15. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg felesleges. Hasonló a párom is, meg az apukája is: én anyósomtól tanultam el a megoldást. Nem kell vele foglalkozni. De még annyira se, hogy a kedved elrontsa. Egyik füleden be, másikon ki. Én ezt a helyzetet úgy reagáltam volna le, hogy megmondom neki, hogy “jó, akkor rakd le a sárba” és beszállok a kocsiba. Mióta ezt csinálom kevesebbet is dühöng és rövidebb ideig is.

Mert tudod ha látja rajtad, hogy felveszed a hülyeségeit, tudat alatt annál hülyébb lesz. Mint egy hisztis gyerek, akinek minél több csokit veszel, legközelebb annál többet hisztizik.

2018. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
A lényeg, hogy azt lássa nincs rád hatása a hülyeségének. Nehéz eleinte, de “meg lehet tanulni” és utána neked is jobb lesz.
2018. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Ülj le vele egy bizalmas pillanatban, egy olyan napon amikor mindketten nyugodtak vagytok és nem volt aznap hiszti.

Mondd el neki ezt itt, hogy úgy érzed apróságokra aránytalan reakciót produkál, és hogy téged ez zavar. Hátha fellismeri a problémát és együtt elkezdhettek dolgozni rajta.

Sajnos amíg ő nem ismeri fel, nem fogod tudni megváltoztatni.

2018. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!