Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés, mi legyen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés, mi legyen a cicával?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy macskája, én kutyás vagyok és hajlamos allergiára. Sose volt még állat a lakásban. Szeretem a rendet. Ő gondolom hozni szeretné az állatot. Persze kompromisszukokkal jár az együttélés, de nem vagyok benne biztos... Milyen egy macskával együtt élni? Tönkretesz dolgokat? Szag, szőr? Mit lehet tenni ilyen esetben? Nekem is volt kutyám, még a kertes házamban, ha akkor azt mondják nekm, hogy vagy ő vagy én, nem néztem volna jó szemmel... Ezért nem is feltétlenül akarom választás elé állítani.

2018. jan. 21. 13:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%
Ha eddig is a szüleinél volt a macska, maradjon is ott. Nem állítod választás elé, mert nem az a másik lehetőség hogy kidobja vagy menhelyre adja, hanem az hogy egyszerűen marad ahol eddig volt. Ilyen helyzetben nem önzés azt kérni, hogy ne neked kelljen már állatot tartani vele együtt.
2018. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Aki rendesen ápolja a macskát és tisztítja az almot, ott NEM lesz büdös a lakás.


Nálunk is van, naponta porszívózok mert hosszú szőrű, kétnaponta gyors felmosok.

Az alomja a használaton kívüli wc-ben van, macskaajtón át tud bejárni, két-háromnaponta kitakarítom.


Nyugis cica, a nap nagyrészében alszik benn, de van kaparófája, több macsekbútor, labdái.


Megtanítottam, hogy pult, asztal tiltott terület, a hálóba nem mehet a kanapét meg porszívózom ugyanúgy.

2018. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
16%

csak nehogy szerencsetlen macska az utcan landoljon!

mert te allergias vagy!

letezik gyogyszer ellene es kepzeld el semmi bajom h van 1macskank

2018. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Metionin ***** válasza:
78%
Az egészséges és jól megnevelt macska semmi kárt nem okoz. Nem büdös, az almot tisztítani kell és akkor az sem lesz szagos. Ha a párod rendesen nevelte akkor nem tesz tönkre semmit, nálunk pl. anyámnak van rengeteg porcelán biszbasza de soha semmit nem tört össze, karácsonyfával is elvan. Néha rá kellett szólni amíg kicsi volt, ha olyasmit piszkált amit nem kéne és megtanítottam, hogy az asztalokra nem mehet fel. Párod macskája gondolom már felnőtt, így valószínűleg ilyesmivel nem lesz gond. Vegyetek egy szöszleszedőt és porszívózzatok rendesen, a macsekot meg rendszeresen át kell kefélni, úgy a szőr sem lesz gond.
2018. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%
A dolgok tönkretétele a kiscicákra jellemző, amíg meg találja a helyét a hierarhiában, meg amíg még kicsi oktondi. Meg lehetnek majd problémák a macska költöztetésénél. Nem szeretnek költözni.
2018. jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Azt írod, allergiás vagy. Ha valóban az vagy, akkor egy kínszenvedés lesz. Én allergiás vagyok, sajnos ha megsimogatok egy macskát, egyből begyullad a szemem, szinte kinyitni sem tudom, nehezen légzem, folyik az orrom, emiatt nem tudnék macskával együtt lakni. Valószínűleg kórházba kerülnék, ha hosszú ideig össze lennék vele zárva.
2018. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
16.vagyok: aki szerint meg szedjen be minden nap több tablettát az, aki allergiás évekig, az nem normális.
2018. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
5%

Az exemnek kutyája volt társasházban laktunk. Minden tevékenységet az állathoz kellett igazítani, másoknak könyörögni ha el akartunk utazni. Ha nyaraltunk akkor csakis bizonyos helyekre mehettünk a kutya miatt. Szóval ez egy életmód és sok áldozattal jár.


Soha többé nem élnék együtt egy fedél alatt egy állattal sem. Volt kutyám, macskám de kertes házban. Az állatok kiélhették az ösztöneiket, a macskák egész nap vadásztak, a kutya vigyázott a házra, de legtöbbet a gyerekkel játszott az udvaron.

Szerintem állatkínzás olyan állatokat emberi környezetben, lakásban tartani akik szabadnak születtek.

2018. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%

Én inkább arra lennék kíváncsi, miért költözteti a cicát?

Nálam nagyobb macskás kevés van a világon. De mikor elköltöztem a szüleimtől, bennem fel sem merült, hogy vigyem magammal bármelyiket is a három macska közül. Pedig imádom őket, nagyon hiányoznak. De cicát költöztetni, ha nem muszáj, akkor inkább ne.

De aki ismeri a cicákat azok mind tudják, hogy ők a szokásaik rabjai és helyhez kötődnek. Értelemszerű ha az egész család költözik akkor viszik a cicusokat. De ilyen esetben kiszakítani őket a megszokott környezetéből, nem szép dolog. És eléggé megtörheti a lelkét.

Mondjuk ha lakásból költözik lakásba a cica akkor talán nem olyan rossz a helyzet. De ha kijárós cicából akarna lakás cicát kreálni. Akkor az már szinte állatkínzás. A macsekok nagyon szabadságszeretők, és ha megvan a szabadsága és utána becsukják egy lakásba, azt nem fogja jól viselni és az első félig nyitott ajtónál meg fog szökni.


Az én otthoni cicáim, kinti benti életet élnek. Nagyon jó cicák egyébként, de ha ki akar menni és valaki nem engedi ki őket amikor menni akarnak, akkor kb 20 perc türelmi idő után elkezdik szétszedni a lakást :D

2018. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
17%

19-es

Végre valaki aki reálisan látja a dolgokat és nem egy elfogult macskabolond.

2018. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!