Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nagyon csúnyán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nagyon csúnyán viselkedett velem, de bocsánatot kért. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves kapcsolat. Sajnos a barátom mostanában elég feszült munkaproblémák miatt.(Lehet, hogy kirúgják).

A lényeg, hogy elég furcsán viselkedik velem, amit betudtam ennek, de tegnap átlépett egy határt.

Beszélgettünk, és mondta, hogy a testvérével lesz egy kis dolguk szerdán, mert tegnap velem akart lenni.

Megnéztünk egy sorozatot, majd mondta, hogy öltözzek, mert haza visz ő meg megy a testvérével elintézni a dolgokat. Mondom nem az volt, hogy szerdán? Erre kiborult, hogy ő neki semmihez nem kell tőlem engedélyt kérnie, és, hogy én mit gondolok majd őt irányítani fogom, meg megmondom, hogy kivel mikor mit csinálhat? Mondtam, hogy nem, csak én vele terveztem az egész napot, mert ő azt mondta szerdán mennek, erre kiakadt megint, hogy szerdán nem jó a tesójának. Elkezdtem sírni(tudom, hülye szokásom, hogy mindenen sírok), erre kiakadt és flegmán beszélt velem, hogy most ezt akarom ellene bevetni, és, hogy nem hatom meg és hagyjam abba mert nem akarja hogy a testvére lássa hogy sírtam.

Kérdeztem, hogy mi az igazi baja erre megint kiakadt hogy én mit hisztizek és hogy ő már nem tud velem mit kezdeni.

Haza jöttem. Természetesen utána hívogatott, és este bocsánatot kért, bevallotta a telefonba, hogy ő túl biztosra vett engem és a kapcsolatunkat.

Hogy tovább? Bennem valami nagyon megingott, mert szerintem nem viselkedünk így azzal, akit szeretünk.


2018. jan. 23. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

leírod, hogy munkahelyi problémái vannak, és valószínű lapátra teszik, erre te meg ilyenkor kezded tesztelgetni a szerelmeddel, meg a lelki problémáiddal...

Nem jó ötlet.

2018. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

"Hogy tovább? Bennem valami nagyon megingott, mert szerintem nem viselkedünk így azzal, akit szeretünk."


Nem,ezért kért bocsánatot. Az ember reakcióit nem csak a józan ész,hanem az ingerek is alakítják,mondhatni sosem tudunk 100%-osan mindent tudatosan csinálni,a pillanatnyi érzelmek,feszültség is kihatással van a viselkedésre,aminek semmi köze a szeretethez.

2018. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindannyiunknak vannak problémái, akár munkahelyi, akár magánéleti, akár anyagi.Az,hogy emiatt feszültebbek vagyunk néha érthető, de van amit lehet tolerálni, van amit már kevésbé.


A kérdésed jogos volt, megbeszéltetek valamit, Te Hozzá alkalmazkodtál, aztán mégsem úgy alakult ahogy elterveztétek. Azzal kellett volna kezdenie,hogy ezért elnézést kér Tőled, nem azzal,hogy a kérdésedre Neked esik.


A bocsánatkérést én nagyon oskszor fölöslegesnek tartom. Ha valamit kimondott, azon már nem leeht változtatni, az meg főleg nem válasz,hogy megrémült azon,hogy elveszít, pedig Ő biztos pontnak vélt az életében.


Ha szereted mérlegeld,hogy mit tudsz Neki tolerálni, de ne tudj be mindent a munkahelyi problémáinak. Ha úgy érzed,hogy agresszív viselkedés áll a háttérben amit rendszeresen nem tud kontrollálni ne habozz, szakíts Vele.


Ne haragudj, de nem lehet,hogy a testvérével esetleg zűrös ügybe keveredtek és emiatt volt annyira ideges?

2018. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Eh... mi volt ez a dolog a testvérével? Elmondta? Lehet, hogy én nézek túl sok krimit, de nekem az ugrott be, hogy valami nem legálisra készülnek, és ez okozza a feszültséget. A munkahely olyan dolog, hogy lehet helyette másikat keresni. Ha sejti, hogy ki fogják rúgni, kezdjen el keresgélni.
2018. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Elsővel értek egyet. Ha szereted a fiut miert nem figyeled őt? Nem sajnalod, hogy munkaban szarul mennek a dolgai, es most meg te is kinzod? Fogd fel, hogy nehez napjai vannak. Ne lelkizz akkor, amikor ő nincs rendben...
2018. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Önmagában így leírás ez nem tesztelgetés. Nem kell ilyenkor sírni, elnézést kell kérni, hogy nem gondolatolvasó az ember, közölni, hogy nem ez volt megbeszélve, ezért rákérdeztél. A stílust meg egyszerűen csak utasítsd vissza, ha traktál vele, akkor hagyd rá és hagyd ott. Ha lehiggad meg beszéld meg vele, hogy ez nem pálya. Bocsánatot ezzel még nem kért, illene neki.

31/f

2018. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodj le és amikor harag nélkül le tudsz ülni vele, üljetek le és mondjátok el őszintén a másiknak,hogy mi a bajotok, mik azok, amik frusztrálnak titeket és próbáljatok egymásra odafigyelve megoldást találni.
2018. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%
Ne haragudj, de ha egy ilyen apróságon kikészülsz hogyan lehettek együtt évekig?
2018. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Értem én, hogy nem jó, ha az embert kirúgják, mert akkor miből lesz a kaja, rezsi kifizetve, de azért ez mégis csak egy munka. Az élet nem erről szól.

Nálam is volt már munkahelyi probléma, páromnál is, mégsem bántottuk egymást. Megbeszéltük, bátorítottuk, vígasztaltuk egymást, és félretettük ezt a dolgot, mert ez munka és pont.

Számomra is kiábrándító lett volna ez a jelenet, tekintve azt a tényt, hogy én tisztelem a párom, és nem beszélek vele így semmilyen körülmények között, pedig indulatos ember vagyok. Olykor meg is emelem a hangom, de olyankor mondjuk a munkahelyet/embert/szituációt szidok (esetenként magamat), és nem a párom. Ezt jó lenne nem összekeverni.

Nincs arra indok, hogy miért a párján vezeti le az ember a feszültségét. Lehet megértőnek lenni, mert nehéz időszakon megy keresztül a másik, de én inkább segítséget kérek vagy szólok páromnak, hogy figyu, beszélgessünk, nagyon rosszul érint ez vagy az.

Kedves Kérdező! Nem mondom, hogy ezt ne lehetne megbeszélni, rendezni, mert mindenkinek lehet rossz napja, hangulata, stb., de azért nem árt óvatosnak lenni, és nem kell ebből rendszert csinálnia. Biztosan leülnék vele megbeszélni a helyzetet, hogy egyáltalán hazudott vagy sem (a szerdai napot illetően), miért kellett sürgősen elmenned.

2018. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is volt ilyesmi. Én szép higgadtan megbeszéltem vele, hogy megértem, hogy x baja van, de nem fogom hagyni, hogy rajtam vezesse le, ugyanis közöm nincs hozzá. Ha hazajön, akkor szidja nekem a főnökét, majd én is szidom vele, vagy sírjon a vállamon, vagy akármi, nem érdekel, de velem ne veszekedjen más miatt.

Az egy dolog, hogy az embert az indulatai is vezérlik, de mi jön ezután? Ha kirúgják, akkor felpofoz? Na nem, ilyeneket nem játszunk.

Végül felmondott, keresett másik helyet ahol normálisak vele, és azóta minden normalizálódott.

Nem tudom, mit csinált a párod, ami miatt ki akarják rúgni mikor munkaerőhiány van, de egyszerű a dolog, keressen már most új állást, és kész, nem kell idegeskednie.

Plusz tanulja meg kontrollálni magát, hacsak nem óvodás.

2018. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!