Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kérhet tőlem olyat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kérhet tőlem olyat a barátom, hogy legyek néha féltékeny?

Figyelt kérdés

Nagyon frissnek mondható a kapcsolatunk. Csak három hónapja vagyunk együtt "hivatalosan". Előtte hosszú ideig ismerkedés alatt álltunk és eleinte azthittem,hogy csak baráti marad a viszonyunk,de végülis több lett belőle így végre most már együtt lehetünk és nincsenek ki nem mondott gondolatok vagy kérdések. Sőt, a barátom inkább amióta együtt vagyunk sokkal nyíltabb velem és őszíntébb velem ha csak ketten vagyunk akkor közelebb érzem magamhoz. Szerintem minden rendben volt eddig velünk. Mármint amióta együtt vagyunk én úgy érzem hogy sínen van minden és mindennap találkozunk,próbálunk minél több időt együtt lenni és tartalmas eltölteni ezeket a napokat.


Aztán most váratlanul azt mondta nekem egy este amikor nála voltam,hogy nem érti miért nem mutatok néha egy kis aggodalmat,féltést. Miért nem vagyok féltékeny? Konkrét esetet felhozott példának,hogy ő rá az egyik nő ismerősünk nyomult amikor társaságban voltunk egy mondjuk azt szórakozóhelyen,de ez nem kimondottan ilyen bulizós hely. Szóval nekem féltékenynek kellett volna lennem,mert ez a nő látványosan nyomult a páromra. De én ebből nem láttam semmit. Nem voltunk végig egymás mellett és nem őt bámultam,hogy lássam mit csinál éppen. A barátom azt mondta lekoptatta ezt az ismerősünket,mert talán nem is komolyak a szándékai csak szimplán bejön neki a párom és kelleti magát. De erre most mit mondhattam volna? Ha látom sem tudok mit kezdeni a helyzettel. Én nem vagyok az a típus aki oda megy és szól,hogy pofátlan,kellemetlen helyzetbe hoz,ne nyomuljon stb. És a barátomnak sem tudom mit kellett volna mondanom,ha esetleg azon kapnám,hogy valakivel intimebb helyzetben van vagy legyen szó bármiről..nem tartom feladatomnak,hogy zöld szemű szörnyként mindenhol ott legyek és mindenkit elkergessek a párom közeléből. Meg engem nem zavar,ha valaki jóban van a párommal és kedvelik,szeretik őt. Legyen ez nő vagy férfi nem fontos. Nyitva tartom a szememet,de nem értem a barátomnak mi lenne abban jó ha szenvedek. A féltékenység nem egy hű de jó érzés lehet. Vagy azt élvezné,ha aggodalommal tölt el,hogy mással látom? Nekem elég magas a tűrés küszöböm és nem leszek azonnal féltékeny. Szerintem még nem is nagyon voltam. Fiatalabb koromban gyerekként gyakran irigyeltem másokat és voltam féltékeny,de párkapcsolatban még egyszer sem volt jelen ez az érzés bennem. Eleve nem lennék olyannal együtt akiben nem bízom és megmérgezi a kapcsolatot a féltékenység. Én senkit nem fogok számonkérni és nem szeretnék kérdezni, kiállni a barátom mellett vagy megkérni erre arra. Lekötöttük a "szabályainkat". Mit tartunk megcsalásnak. Csók,szex, tapi, stb. Tudjátok amik általában a legtöbb embernél szintén annak számítanak. De ha én ezt nem látom,nem tudom akkor nem fogok belebolondulni abba,hogy ha valaki megöleli,ha valaki megpuszilja,ha valakivel jóban vagy és megisznak egy kávét vagy elmennek moziba,színházba. Szabad! Nem tilos,ebben semmi rosszat nem látok. A barátom tudom,hogy ezt fordítva nem nagyon szeretné, tiszteletben tartom még akkor is ha szerintem kicsit fura ez. De én nem akarok féltékeny lenni. És ezt mind neki is elmondtam. Nem ért velem egyet. Szerinte valami így hiányozni fog a kapcsolatunkból. De mi? Igazából nem is akar erről beszélni már. Szerintem hosszas kommunikáció után arra jutott,hogy inkább nem törődik ezzel. Viszont érzem,hogy őt zavarja valami. Nincsen baj,nincs harag. Egyszerűen csak néha látom rajta,hogy még eszébe jut a beszélgetésünk és ő egyáltalán nem értett velem egyet.


Komolyan féltékenynek kell lenni? Miért várja el tőlem ezt?


Neki volt már több kapcsolata is és többet tapasztalt. Nekem előtte egy egy éves kapcsolatom volt. Ott is volt valami hasonló kérés az exem részéről,de ő szerintem direkt..az az szándékosan akart féltékennyé tenni. Provokálni próbált. De azon meg átláttam és mondtam,hogy felesleges a játszmázás. Ráadásul nem is ilyen "dedós"szinten csinálta. Hanem komolyabb húzásai voltak. Részben ezért is ex.


L/21 F/26


2018. febr. 7. 20:28
 1/6 A kérdező kommentje:
A sok hibáért bocsánat és hogy rosszul fogalmaztam sok helyen. Gyorsan írtam,nem gondoltam át mit írok és telón vagyok
2018. febr. 7. 20:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvasom el.


A féltékenység önbizalomhiányból származik és abból, hogy nem bízol meg a párodban.

A féltékenység rólad szól és nem a másikról.


Ő fogalomzavarban szenved. A féltésnek semmi köze a féltékenykedéshez.

A féltés pozitív.

A féltékenység negatív!

2018. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Több dolgot is említett tulajdonképpen. Hogy sosem látta rajtam,hogy félteném őt vagy a kapcsolatunkat. Nem értem mit vár tőlem,nem érzem magunkat veszélyben,nincsen okom aggodalomra. Valamint azt is mondta,hogy sosem voltam féltékeny tehát nem látta rajtam,hogy zavarna ha valaki nyomul rá vagy csak amúgy néha látná jelét annak,hogy fontos nekem és kizárólagosságot élvezek,mert együtt vagyunk. Nem értem mi a baja velem. Kérdeztem tőle,hogy ő ezt élvezné esetleg? Ha kiborulnék vagy szóvátenném ha valami böki a csőröm? Azt mondta igen! De ebben semmi logika nincsen. Magyarán a nyomoromnak örülne.
2018. febr. 7. 20:40
 4/6 A kérdező kommentje:
De nem is láttam,hogy valaki rá startolt volna. Engem az nem zavar,ha valaki megérinti,megölelgeti. Vagy ha picit körül rajongja valaki. Nem fogom kisajátítani a másikat. A barátom nyilván tudja hogy hol van a határ és bízom benne,hogy semmi olyat nem tesz amivel árthatna kettőnknek és rosszul esne nekem nagyon.
2018. febr. 7. 20:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg ezt ő is így gondolta. Mégis azt várná tőlem,hogy féltékeny legyek valamikor.
2018. febr. 7. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mégsem illetek össze. Neki kell a dráma meg a vergődés te meg szimplán bízol benne és nem akarod beszabályozni. ha ezt nem érti meg és még nem is tetszik neki, akkor sok értelme nincs egymás idejét húzni.
2018. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!