Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tartja be a megállap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tartja be a megállapodásunkat?

Figyelt kérdés

A párom erősen féltékeny ember. Mielőtt belevágtunk volna a közös albérletbe, felvetettem neki, hogy hosszútávon ez nem fog működni, és ezért kértem, hogy keressünk megoldást még a közös élet kezdete előtt. Ő nyitott volt. Elmondta, hogy két nő is csúnyán átvágta, ezért ennyire féltékeny és bizalmatlan. Kérte, hogy legyek megértő, nézzem el, amikor ilyen, "mert minél többször igazolódik előtte, hogy bízhat bennem, annál kevésbé lesz féltékeny".


Ennek jegyében belementem olyan dolgokba, amiket értelmes ember nem tesz meg. Bármikor megnézheti az e-mailjeimet, a facebookomat és a telefonomat, hogy bizonyságot nyerjen. Belementem abba is, hogy nélküle nem bulizok, nem találkozok senkivel.


Cserébe viszont nekem is voltak feltételeim. Kikötöttem, hogy nem szakítom meg a barátaimmal a kapcsolatot, ezért legalább havi egyszer elmegyünk az én baráti társaságommal beülni valahová vagy akármi. Ezenkívül szükségem van csak csajos beszélgetésekre, amikor ő nincs jelen. Ezért meghívjuk ide a lakásba a barátnőimet, elvonulok velük a kis szobába és ő addig őrizheti az ajtót, hogy pasi ne jöjjön be.


Egy ideig működött a dolog. Én a mai napig tartom az ígéreteimet, nem megyek nélküle sehová, viszont ő nem tartja be a megállapodást. Mindig keres kibúvót, hogy miért ne menjünk el az én barátaimmal szórakozni, vagy miért ne jöjjenek át a lányok. Ha meg ilyenkor elmennék egyedül akkor rátör a féltékenységi roham.


Komolyan szeretnék segíteni rajta, hiszen őt választottam páromnak, de hogyan, hogyha ő meg semmibe vesz? Már lassan egy éve élünk együtt, miért nem javult egy kicsit sem a helyzet? Miért nem érti meg, hogy bízhat bennem?


2018. febr. 9. 16:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ő nem szeret teged, szimplan felti a tulajdonát! Nem ugyanaz! Az exem bar nem ennyire durvan de szinten kutakodott meg rendezett jeleneteket - nem fogod elhinni, ő meng felre folyton..... Mai napig irritalja a parom holott az eltitkolt hazassagaval ő lepett ki eloszor a kapcsolatbol. En menekulnek a helyedben.
2018. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, hogy az első alkalommal kellett volna komolyabban venni a kibújást. A legelső egy megfázás volt. Azt úgy mond természetes, hogy elnéztem. Utána jött a "túlóráztam, kimerültem, ma ne menjünk". Ha meg én mentem volna, amikor ő fáradt, esetleg rossz kedvű, akkor jön az "itt hagynál egyedül?" Volt olyan is, hogy sűrűn bocsánatot kért, amiért nem tartja be a megállapodást, és ez elaltatta az aggodalmam, de legközelebb ugyanúgy nem tartotta be. Valóban nagyon elvakultam, és akkor kaptam észbe, amikor már 3 hónapja nem láttam a legeslegjobb barátnőmet és még a szülinapja is úgy múlt el, hogy nem gratulálhattam neki személyesen és nem adhattam át azt, amit kézzel csak neki készítettem. Ott telt be a pohár, hogy nem mentünk el a bulijára és magamra is haragudtam, amiért hagytam, hogy ne menjünk el. Másnap reggel felkeltem, ez egy szombat reggel volt, és azt mondtam, hogy én most meghívom a barátnőmet egy kávéra valahol és legalább utólag felköszöntöm. Ha láttatok már férfi hisztit, azt szorozzátok meg kettővel. Kaptam mindent. Olyan vagyok, mint a többi, engem nem is érdekel, hogy ő mit érez, amíg én távol vagyok, nem veszem komolyan a sebeit, nem akarok neki segíteni, fontosabb a barátnőm, mint a kapcsolatunk. Miért nem vele töltöm a szombat délelőttöt, ha már kettesben lehetnénk? Meg hogy nem fair, hogy én nem tartom be a megállapodást, mert nekem nincs rá jó indokom, míg neki volt, hiszen fájt a feje nagyon.... (megj.: játszani a gépen nem fájt a feje) Ezek a mondatok még annyira nem bántottak meg, az fájt, ami utána jött. Ha haragszik, akkor mindent tönkretesz, ami szép a kapcsolatunkban. Vannak kedves emlékeink, dolgok, amiket mindketten szerettünk már akkor, amikor megismerkedtünk, és ezek közelebb hoztak minket egymáshoz. Tudja, hogy ezek fontosak nekem. Például szerettünk nagyon színházba járni, és így adott volt, hogy mit csináljunk egy randin. Mindketten nagyon élveztük. Amikor haragszik, akkor kijelenti, hogy velem ő már komoly helyen nem akar mutatkozni, mert a viselkedésem szerinte gyerekes, és biztos az előadás közepén is csak hisztiznék, (sosem tennék ilyet!). Az ajándékokra, amiket egymásnak vettünk korábban, kijelenti, hogy csak porfogók, minek tartogatjuk őket, nem vagyunk már kamaszok! (nekem fontosak!) Ilyenkor hiába főzök olyat, amit szeret, mindig talál benne valami kivetnivalót, ha mást nem, hát azt, hogy miért vagyok vacsora közben búskomor. (mintha a veszekedés meg sem történt volna, ő nem is érti...) Vagy ha többet eszem, mint szoktam, mert ideges vagyok miatta, akkor jön az el fogsz hízni duma, és hogy egy idő után minden nő igénytelen lesz, mert azt hiszik, semmit sem kell tenni a kapcsolatért. És tudja, hogy ez gyenge pontom, mert könnyen hízó alkat vagyok, örökletes hajlammal a diabéteszre, és nekem rettentő nehéz megtartanom az egészséges súlyt. Középiskolás koromban kifejezetten dagi voltam. Csak orvosi segítséggel tudtam lefogyni, és azóta is nagyon nehéz úgy táplálkozni, hogy az én lassú anyagcserém egy elfogadható szinten működjön. Konkrétan ébresztőt állítok magamnak arra, hogy igyak vizet, mert különben nem tenném, nem érzem magamat szomjasnak. Szóval számomra ez nagyon kényes kérdés.


És ilyenkor teljesen lerombol. Aztán sírok és később meg jön békülni, hogy nem bírja nézni ahogy sírok, és még képes bocsánatot is kérni, meg órákig dumálni, hogy többet nem lesz ilyen stb.

2018. febr. 9. 19:10
 13/21 anonim ***** válasza:
Pszichopata alkat, aki a gyengeségeidet nem erősíti, hanem kihasználja, ellened fordítja. Nekem is volt olyanom, aki a kedvenc tükrömet földhöz vágta, hogy nekem fájjon. A végén engem is földhöz vágott. Na azt nem kellett volna kivárnom.
2018. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mit akarsz te egy ilyen féltékeny - MÉG NEM agresszív - idiótától?!


Hagyd már ott!

2018. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem már ez a megállapodás is beteg dolog. Az, hogy mit tettek vele az exei, kizárólag az ő dolga, neki kellett volna lerendeznie magában, mielőtt belevág egy új kapcsolatba. Ehelyett ő szépen átköltöztette a múltbéli sérelmeit a kapcsolatotokba és kivetíti azokat rád. Márpedig eleve veszett fejsze nyele, ha nem kapsz az elején feltétel nélküli bizalmat a párodtól. Te semmiben nem vagy hibás, itt az ő fejében vannak baromi nagy gondok. Ne hagyd, hogy korlátozzon!
2018. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Tévedtem. Ez nem félpszichopata, hanem egy valódi, veszélyes pszichopata. Mire vársz még? Amíg teljesen megnyomorítva tönkretesz, mert majd "hátha megváltozik"?!
2018. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
De egyébként miért hagyod rá? Megmondanám neki, hogy jövőhét szombatra lebeszéltem a barátaimmal programot, ha nem akar jönni, akkor egyedül megyek, ennyi. Rajta áll a dolog. Aztán ha még neki állna feljebb, meg féltékenységi jelenetet rendezne, ott vágnám ki, mint a wc-zős macskát.
2018. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Huu ennek a srácnak komoly személyiség zavara van. Ezt marhára nem az exeknek köszönheti, max ők csak felerősítették benne, de ő ilyen.

Menekülnöd kell tőle, és sajnos szó szerint....

Ne személyesen akard ott hagyni, mert nem fog elengedni. Vagy bezár, de lehet, hogy még fizikailag is bántani fog, nem lehet tudni, hogy egy ilyenből mit hoz ki egy szakítási szándék. De az biztos, hogy minden féle eszközt be fog vetni, hogy marasztaljon, és ha hasztalan, egyre durvábbak lesznek ezek.

A szakítást előre eltervezetten kell végre hajtanod, de arra vigyázz, hogy ne érezze meg rajtad a szándékot, eszébe se jusson mit tervezel. Amikor dolgozik, összepakolsz, és eltűnsz egy búcsúlevél kíséretében. Cserélj telefonszámot is. Mert zaklatni fog. El fog menni a munkahelyedre, szüleidhez, akárhova, ahol megtalálhat. Ha hívna, hogy beszéljétek meg stb, ne találkozz vele, egyedül meg pláne ne, teljesen ignoráld. Hosszú hetekbe, hónapokba telhet, mire teljesen megszabadulsz tőle. Erősnek, és kitartónak kell lenned, és ne dőlj be az esetleges ígéreteknek, hogy megváltozik, minden más lesz stb. Mert nem változik, max nagyon rövid időre, és utána minden csak rosszabb lesz.

Ez most amit írtam ilyesztőnek hathat, és lehet azt gondolod, hogy ááá ilyen komoly nem lehet a helyzet, meg ő nem bántana...

De igen, ilyen komoly, és de igen, bármi kitelhet tőle. Szóval csak okosan és óvatosan! Kitartást!

2018. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nő lennék, ilyen megállapodás említése kor menekülnék. Ez, alapból beteges. Egyértelmű, ebből később egyre több, komolyabb gondok lesznek. Ez nem lehet egy normális kapcsolat alapja.
2018. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezeket, és gondolkodj el rajta. Minden bizonnyal elég sok hasonlóságot fogsz találni benne a kapcsolatotokra vonatkozóan. Remélem hasznos lesz számodra, és belátod, hogy nincs más, csak hogy kimenekülj belőle.


[link]


[link]

2018. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!