Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Állandó konfliktusforrás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állandó konfliktusforrás barátommal a gyógyszereim kérdése, szerinte mindent abba kellene hagynom. Egyetértetek? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Én 32/N vagyok, ő 34/F. 5 hónapja vagyunk együtt, de ismerjük egymást több, mint 10 éve.

Én endometriózissal (nőgyógyászati betegség) és autoimmun pajzsmirigy betegséggel élek. Mindkettő gyógyszeres kezelést igényel, mellettük vitaminokat szedek még, C, D vitamint, szelént és vasat naponta, plusz néha magnéziumot és kálciumot.

A párom teljesen gyógyszer ellenes, és azt gondolom, teljesen megmérgezi a kapcsolatunkat az, hogy szerinte mérgekkel tömöm magam és állandóan piszkál miattuk. Szerinte el kellene hagynom mindent, mindent természetes úton bevinni, jó levegőn lenni, sportolni, és ez így elég is.

Hiába magyarázom neki, hogy ha abbahagyom pl. az endometriózis gyógyszerem, akkor a betegség simán visszatérhet pár hónapon belül és esetleg megint műtétre kerül a sor. Addig meg brutál fájdalommal élek majd, ha kiújul az endo...

Akkor is csúnyán néz rám és előadja a "nem kellene szedned semmit" dolgot, ha egy navalyás C vitamint veszek be. Mert hogy miért nem eszem inkább egy citromot, az pont ugyanolyan jó. Hát én nem tudom, mennyi C vitamin van egy citromban, de nekem 2000 mg kell naponta, hogy a pecsételő vérzést megszűntesse...

Ma már olyan csúnyán összevesztünk ezen a gyógyszer dolgon, hogy a sírás kerülget. Nagyon rosszul esik, hogy nemhogy nem támogat a gyógyulásban, inkább még piszkál a gyógyszereim miatt.

Mit gondoltok?



2018. febr. 18. 13:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül létezik az orvostudomány, és nem véletlenül hosszabb a várható élettartam a fejlett nyugati társadalmakban. Vannak betegségek amin lehet enyhíteni, vagy amit eg lehet előzni kardioval, egészséges étkezéssel és friss levegővel, de az endometriózis nem ez a betegség.

Nem véletlenül írta fel a doki azokat a gyógyszereket, vedd csak be őket ahogy eddig is, a barátoddal meg közöld hogy ha nem fejezi be a prédikálást sürgősen, itt a vége. Aztán tartsd is magad ehhez.

Kellenek neked ilyen mérgező emberek az életedbe akik lehúznak és aláássák a gyógyulásodat?

2018. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hajlandó 65%-osra több betűt pazarolni. Legyen ennyi öröme az életben,hogy a GYK-n g.nyóskodik másokkal.

Mert aki azt mondja a másiknak, hogy "felőlem meg is halhatsz holnap", az merő jó szándék. Hát persze. Befejeztem vele a dolgot.


Utolsó két válaszoló: Köszönöm a kommenteket!

2018. febr. 18. 17:05
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szentgyörgyi Albert szerint C vitamint úgy kéne árulni mint a cukrot, kilós kiszerelésben, és úgy is fogyasztani. Ellenpéldaként nem tudom miért ne, de hogy miért igen, arról nem kevés forrás számol be.


A vitamin szedés egyébként nem gyógyszer.

Ha pedig problémád van és arra gyógyszert szedsz, abba nem szólhat bele. Abban egyébként igaza van, hogy friss levegő és sport jó, mert az mindenkinek jó. De önmagában kevés ha fennáll egy kialakult probléma.

Egyébként minden méreg-ésgyógyszer a természetből van. Mégsem heroint szedsz, hogy ennyire tiltakozzon...


Viszont szerintem elég komoly gond lehet ez, hogy állandóan ez a téma. Ez egy olyan pont amiben nem tudtatok még kompromisszumot találni, és így mindketten szenvedtek... ez nagyon nem jó így. Kicsit többet kellene erről beszélgetnetek.

2018. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek a saját életével van gondja, nem veled, csak rajtad vezeti le. Szóval relax. Ilyeneknek nem kell besértődne (se). :)

Filozófiai kiegészítés: Boldog ember nem gáncsol bele másokba. Innen lehet tudni, hogy aki másokat piszkál, önmaga életében vannak olyan gondok amik benne feszültséget okoznak, és nem tudja kezelni, nem tudja megoldani a problémáját, és valahol le kell vezetnie. Sokan sporttal, jógával, meditációval , olvasással, kirándulással, és sajnos sokan más embereken vezetik le ezen feszkókat. Tehát tényleg ne vedd magadra.

11-es, fals pozitív élményt ad másoknak ilyen indulatos "tanácsokat" osztogatni, ha mgfigyeled magad, láthatod, csak némileg leszel elégült, de a feszkó benned marad. Tehát láthatod ez nem a jó megoldás, hogy jól legyél.

2018. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

A barátod elimert orvosprofesszor? Ha nem akkor kussoljon. Az exem új barátja tanácsára hagyta abba a pszichés gyógyszereit, öngyilkosság lett a vége.

Gratulálok a sok önjelölt orvosnak.

2018. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elhagynám, mert ostoba...
2018. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mondom ezt úgy, hogy utálom a gyógyszereket és nem szedek lehetőleg semmi, de ha kell, akkor kell.


19-es voltam

2018. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként írom, hogy az autoimmun betegseged nem fogja semmi meggyógyítani, ha nem szeded a gyógyszered, nagy bajod is lehet belőle.
2018. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész, úgyhogy nem a gyógyszerek hasznosságáról szeretnék vitázni, de ha megoldást kerestek, akkor lehet, hogy kicsit megnyugodna a barátod, ha megkérdeznél egy orvost arról, hogy szükségesek-e a vitaminok, amiket szedsz. Sokszor az emberek tök feleslegesen szednek táplálékkiegészítőket, mert mindenhonnan azt hallják, hogy szedj magnéziumot/vasat/kalciumot és a konkrét okot nem is tudják, csak szedik, mert "elvileg jót tesz". Nem tudom, hogy veled is ez van-e, mert nem írtál erről semmit. Abban igaza van a párodnak, hogy jobb természetes formában bevinni a vitaminokat, de így télen semmi gond nincs a vitamin szedéssel, amikor kicsi a választék gyümölcsből, zöldségből. Ha konkrét oka van annak, hogy vitamint szedsz (mint a pecsételő vérzés megszüntetése, amit írtál), akkor nyugodtan szedd, de pl azt tudom, hogy a vas káros lehet, ha úgy szeded (egészséges kaja fogyasztása mellett), hogy nincs vashiányod. A konkrét betegségre felírt gyógyszerről felesleges vitázni, nyilván nem hülyeségből írta fel az orvos, de a vitaminok közül lehet, hogy van, ami csak felesleges pénzkidobás.
2018. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

21-es: Minden vitamin indokolt nálam, orvosi utasításra szedem őket vérkép alapján diagnosztizált hiányosságok miatt.

2018. febr. 18. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!