Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet úgy egy párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet úgy egy párkapcsolat ha a pároknak különböző mennyiségű szabadság kell?

Figyelt kérdés

Én több időt szeretnék a párommal tölteni mint ő velem. Persze már együtt élünk, szóval valaki azt gondolhatja, hogy sokat kérek, de én azt szeretném, ha a hétvégéinkre szerveznénk valami közös programot, ha már hétköznap úgyis mindketten dolgozunk. A páromnak viszont más az igénye, neki elég az, hogy hétköznap együtt vagyunk, és ő hétvégén amikor szabad, szeretne mást csinálni.

Borzalmasan kevésnek érzem az együtt töltött időt, és nem szeretném ha a monoton hétköznapok miatt előbb utóbb lapossá válna a kapcsolatunk. De a párom viszont máshogy gondolja, ő úgy érzi nem kap tőlem elég teret.


Működhet így hosszútávon ez a dolog, vagy csak áltatom magam és valahogy mindkettőnknek rossz lesz így?


23N


2018. febr. 24. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem működhet hosszú távon. Ebből előbb-utóbb problémák, veszekedések fognak kialakulni.
2018. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amint látod, nem működik.
2018. febr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Talán rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Túl lehet ezen lendülni, vagy csak egyre több és több vita lesz?
2018. febr. 24. 09:32
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha vita helyett megfogalmaznál egy épkézláb kérést felé, hogy pl minden második hétvégén egy nap szeretnél közös programot (pl kirándulás, színház, mozi stb) amúgy meg lehet az hogy ő edz vagy a barátaival lóg nap közben, és este veled megy moziba, vagy együtt ebédeltek és ő utána délután/este lóg a barátaival. Nem igaz, hogy 2 napba nem fér bele valami program.
2018. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Úgy lehet ezen túllendülni, ha te is kialakítod magadnak a saját külön dolgaidat, amik a párodtól függetlenek. Ha ez nem megy, akkor konfliktusok lesznek és nem passzoltok össze.


Mondok egy példát. Nekem most tetszik valaki, meglepően sok közös van bennünk, amik miatt jól összepasszolnánk, ha ő is nyit felém. Ezek mellett mindkettőnknek vannak olyan dolgaink, amik csak a miénk. Így jól is éreznénk magunkat együtt, úgy, hogy a szabad tér is biztosítva lenne mindkettőnk felé, mert egyikünk sem akarna hozzánőni a másikhoz. Persze az belefér, hogy kíváncsiak legyünk egymás hobbijára, de biztos vagyok benne, hogy nem sajátítanánk ki egymást. Nálunk csak az a kérdés, hogy alakulhat-e tovább az eddigi ismeretségünk kapcsolattá, mert ilyen társnak nagyon tudnék örülni a magam részéről, csak mindketten olyanok vagyunk, hogy már kialakítottuk a saját életünket, és ebből nehéz kirobbantani, engem is, őt is, tehát ha össze is jön, az nagyon lassan lesz. :-) De akik eddig kezdeményeztek nálam, azok túlságosan rám akaszkodtak, ami számomra teher volt, így nem is lett kapcsolat belőle.

2018. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hidd el 09:45-ös nem fér bele az amit mondtál. :)

Ha ő mással van elfoglalva, az egész napra értendő, utána fáradt, meg hosszú napja volt, és nem fér bele velem közös program. Meg egyébként eszébe se jut, hogy utána csináljunk valami közös programot. Neki elég az, hogy együtt alszunk.


09:46:

Van saját életem, én csak egy héten legalább egyszer szeretnék valami közös programot a párommal. Ez miért sok?

2018. febr. 24. 10:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
No és mik ezek a programok,amik megakadályozzák abban, hogy este még elmenjetek moziba pl?
2018. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A hobbijai. Meg ha szép az idő, ő kint van a haverjaival.

Ha megkérem rá akkor elmegyünk, de valahogy ezt szívességnek érzem a részéről. Ha meg nem kérem meg, eszébe se jut, hogy csináljunk valamit közösen.

2018. febr. 24. 10:16
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Ez igy garantaltan nem fog mukodni. Egyutt laktok de a parod minden hvg-n kulon menne egyedul? Ilyen kapcsolatbol nem kernek!
2018. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azert nekem senki ne mondja, hogy az egy normalis kapcsolat ahol az egyik fel nem igenyli a kozosen toltott idot hetvegen.
2018. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!