Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol is igy megy ez?

Figyelt kérdés
A pàromnak az előző hàzassàgàból van 2gyereke egy làny és egy fiu ,a pàrom minden hónapbam rendesen fizeti a gyerek tartàst,ami nem kevés összeg,ha kifizetjük a szàmlàkat szìnte semmi nem marad az ő fizujàbol ,marad az enyém.Kérdés,hogy ki e huzuk a hónao végét.Na most ami engem nagyon nagyon zavar,az,hogy az alimentàció mellett pluszba kell ,hogy fizesük a kiràndulàsaikat,ha mennek valahova,cipőt venni nekik ,ruhàt ,ez mind rajtunk csattan.Most is 1én belett fizetve ami jàr nekik 2napra rà kérték h a kiràndulàsaikat is fizesük.Lehet,hogy nincs igazam,de szerintem ez màr tulzàs,azért van a gyerek tartàs,hogy abból az anyjuk meg adja nekik a szükségleteiket,nem mondom ha eljönnek néha adunk nekik az rendben van,de nem ilyen szinten,h mi aztàn fogjul a fejünk,mert totàl lehúznak minket.Mondtam màr a pàromnak,hogy beszéljen a volt feleségével,hogy vegyen vissza kicsit,de szerintem nem mer.Nekem meg màr elegem van,hogy magamnak semmit nem tudpk meg engedni,hogy az enyém is ràjuk megy el.Azért nem szoltam eddig ,mert nem akartam,h a pàromnak rosszul esen,de mostmàr tele a pohàr.
2018. márc. 5. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyit fizet a párod gyerektartásra a 2 gyerek után?
2018. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Tehát ha a palid egyedül lenne,nem is tudna megélni.Én biztos nem lennék ebben a szerepben,nem is kezdtem volna ki ilyennel,szép kis lehúzás.
2018. márc. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a másik oldalról is meg kéne vizsgálni a helyzetet. Oké hogy gyerektartás de a volt feleség mennyit keres? Mert sokszor előfordul (nálunk is sokszor ez volt anno-szüleim elváltak) hogy anyám ugyanolyan jól keresett mint apám csakhogy ebből az egy fizetésből kellett eltartania 3 embert ,fizetni a számlákat ,tandíjakat ,mindent. És volt gyerektartás de az tandíjra pl kevés volt és sokszor a számlákra ment el.

Nem mentegetni akarom a párod volt feleségét de sajnos sok esetben a másik szülő azt hiszi hogy egy gyerektartással le vannak rendezve a gyerek költségei.


Azonban ha a párod nem érti meg nem sokat tehetsz. A saját fizetéseddel meg azt kezdesz amit akarsz. Nem vagy köteles azt feláldozni senkiért az már csak rajtad múlik.

2018. márc. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem kívánom, hogy hasonló helyzetbe kerülj mint a volt feleség. Bár nem irod mennyi a gyerektartas és esetleg mennyi a bevétel és az exfeleség bevétele, igy lehet, hogy én nem látok tisztán. De...általában a gyerektartas összege csak kis részét fedezi a gyerekek szükségleteinek. Sokan azt hiszik, hogy azt kifizették és ezzel eleget tettek a kötelességüknek. Na de azok a parod gyerekei is. Ő hagyta ott őket. Te pedig tudtad mibe mész bele. Már csak a napi kaja mennyi két gyereknek. Nap mint nap esznek, öltözködnek , mosni kell, főzni rájuk, ovi, iskola, tandij meg mittudomén..gondolj bele.

És ahogy írod a párod füzeteséből mennek a számlák, vagyis ő is költ rád. Eszerint a Te bevételed egy részevel neked is illik hozzájárulni az ő kiadásaihoz, bármire legyenek is. Vagy fizessetek számlákat, bevásárlást stb. fele-fele arányban és a többit költse ahogy akarja. De ismétlem, tudtad mibe mész bele, és bár megértelek, rossz ha nektek sincs elég de nehogy most a két gyerek igya meg a levét.

2018. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi az amit a gyerekek anyja áll? Ha fizet gyerektartást, és még a járulékos kirándulást, ezt, azt is fizeti, akkor csak laknak az anyjuknál?

Így ergo te meg a párod tartod el...

Nem így kéne, hogy működjön...

2018. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Nincs fix megahtározott összeg amit fizetni kell, azt közösen állapítják meg vagy ha nem tudnak megegyezni akkor a bíróság dönt. Az a szülő jövedelmének 20 %-a, tehát 2 gyerek után a 40%-a, de a gyerekek jogos igényét nem haladhatja meg. Ezen felül a férjnek semmit nem kell fizetni, az anya köteles ebből megoldani a gyerek nevelését. Tehát csak annyit kell fizetni amit a váláskor megállaítottak, egy Ft-tal sem többet.

Egyébként az anyának is egy ugyanilyen összeget oda kellene tenni és abból már kijönne a gyerek nevelés. Ha péd az apa fizet 100e Ft/hó akkor 200e/hóból kell megoldani a gyerek nevelését.

A nők sokszor visszaélnek a férfi jóindulatávalm illetve azzal hogy szereti a gyerekét. Novemberben elküldi a gyereket láthatára egy vékony szakadt dzsekiben meg egy rongyos cuccban. Tufta hogy úgyis meg fogom venni neki az új ruhákat.

2018. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vàlaszolok a kérdéseitekre.Nem a pàrom hagyta el a gyerekeit a nő lépett le màsik fickóval.2utcànyival laknak tőlünk a gyerekek ,szinte mindennap nàlunk vannak,haza csak aludni mennek,itt ebédelnek,vacsoràznak,és nagyon vàlogatnak is .Amikor a pàromat elhagyta az exe,a nő a duplàjàt kérte annak amit most fizet,de a biró làta,hogy a pàromnak nem elég ahoz a fizetése.A volt felesége kitünően àll anyagilag mi sem értsük ,hogy ,hogyan ,de most ujitotta fel a hàzàt,mellette vet màsikat.Màr azon is gondolkodott,hogy ki örökli majd a hàzat stb...Tudom,hogy a pàromnak nem mindegy ,de ő egyszerüen olyan,hogy inkabb oda adja nekik ha kérnek,mert nem akar veszekedni az exel,mert egy igazi hàrpia.Volt rà példa,hogy tényleg nem volt ruhàra ,hogy adjunk nekik,akkor azzal fenyegetőzött,hogy nem engedi a gyerekeket hozzànk meg ilyenek.
2018. márc. 6. 00:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nem válaszoltál arra, a párod mennyit fizet a két gyerekre?
2018. márc. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudd, a ti szinteteken istenkáromlás ha valakit a párotoknak hívtok.


Kommunikálj vele.

2018. márc. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a külhonban működik így. A pasid egy lúzer, de igaza van, hogy a gyerekeihez húz. Tán kéne neki szülni.
2018. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!