Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom el akar hagyni a mentális betegségeim miatt. Hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés
A világon mindennél jobban szeretem a páromat, de sajnos elég sok mentális problémával küzdök. A bipoláris zavarom megkeseríti az életünket, menstruáció előtt felerősödik, olyankor egyik pillanatról a másikra féltékeny hárpia leszek, aztán napokra mély depresszióba zuhanok. Nagyon negativ vagyok, folyton szorongok, nagyon adok mások véleményére. Anorexiával küzdök emellett 10 éve, szóval nem egyszerű velem. Páromnak elege lett sajnos, mert csak ígérem a változást, de nem teszek érte túl sok mindent. A tegnapi nap azzal a feltétellel adott új esélyt, hogy teljesen megváltozom a mai naptól kezdve. Mit tegyek?
2018. márc. 10. 19:43
1 2
 1/19 Zoli780806 ***** válasza:
69%

Változz meg.


De leginkább engedd el. Miért kéne megakadályozd? Döntött, szabad ember.

2018. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

"mert csak ígérem a változást, de nem teszek érte túl sok mindent"


Hát anyukám, akkor ideje, hogy összekapd magad sürgősen! Nem csoda, ha a párodnak elege lett! Miért várod el, hogy kitartson, amikor te nem adod bele a 100% energiát??

Mit tudsz tenni? Elkezdesz dolgozni magadon, ha kell segítséggel! Pszichológus, terápiák, családállítás, kineziológus, lélekgyógyász, stb!!!

2018. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha valóban diagnosztizált mentális betegséged van, akkor nem tudsz csak úgy megváltozni, szakember segítsége is kelleni fog.
2018. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Miért vagy párkapcsolatban, ha ilyen, kezelésre szoruló problémáid vannak?
2018. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, diagnosztizáltak ezek a problémáim, kezeltek is emiatt, csak jobban lettem. De párom azt szeretné, ha egyedül változnék meg.
2018. márc. 10. 20:17
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem fogad el téged így ahogy vagy és ezekkel a problémákkal együtt, akkor menjen és nem kéne ezt ennyire erőltetni. Talán nem mindenki tud ezzel az egésszel megküzdeni, neked meg szintén nem megy a változás egyik napról a másikra, így viszont nem tudsz mit tenni csak szenvedni fogtok egymás mellett.
2018. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#4-es, te egy igazi felvilágosult ember vagy, gratulálok! Ennyiből más betegségekkel küzdő emberek se legyenek párkapcsolatban? Pl. egy rákbeteggel is nehéz és ugyanígy nem tehet róla, hogy beteg lett mint én ( más kérdés, hogy én többet tehetek ellene ), ennyiből egy rákos ember se legyen kapcsolatban, mert nehéz vele?
2018. márc. 10. 20:23
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Bárki lehet kapcsolatban, akár beteg, akár egészséges, kedves kérdező, ameddig a partnere is akarja őt. Viszont onnantól kezdve, hogy már csak egy kolonc a másik nyakán, el kellene engednie. Ugyanis a "lehet kapcsolatban" az nem egyenlő a "jár neki a kapcsolat"-tal.
2018. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Anyám és nővérem is bipoláris. Oh Istenem, még őket is alig tudom ép ésszel elviselni! Nálam simán, alapból kizáró ok egy ilyen betegség. Nem jönnék össze bipoláris nővel. És az ok is egyúttal, amiért SOHA, senkitől nem akarok gyereket. A hajlam ugyanis örökletes és bár jómagam egészséges vagyok, nem merném felvállalni ezt a kockázatot. "Energiavámpír". Utálom ezt a kifejezést, de illik. Lehetetlen normálisan együtt élni egy bipoláris emberrel! Mondhatnánk, hogy nem tehet róla az illető de nem igaz... mert mind* ugyan olyanok: a betegség takarója mögé bújva azt hiszik, az ember köteles mindent elnézni nekik és ők teljesen vétlenek: elvégre ők csakis áldozatok, ez nem jellemhiba... a betegség tehet róla. (mind: az összes akit ismerek*)


Csakhogy ez hazugság. Szemen szedett hazugság. A mélyre betáplált, sulykolt betegségtudat pedig nem engedi őket kimászni a gödörből. A kezelésére adott "gyógyszerek" pedig teljesen le fognak építeni és teljesen használhatatlan leszel bármire pár év múltán... és olyan elvonási tüneteid lesznek, ha megpróbálsz lejönni róluk, hogy a legdurvább drogosok elvonási tüneteit is felülmúlja.


Egész életemben ilyen emberek mellett szenvedtem, szóval tudom, mi elöl menekülne a párod.


És tudod mit mondok? Kegyetlennek tűnhet amit írtam. De igaz.

Az a helyzet, hogy mindezen felül lehet kerekedni. Nem kell hozzá semmilyen pszichoterápia vagy varázsszer, gyógyszer. Egyetlen egy dolog: egy kegyetlen erős akarat túl tud lendülni ezeken. Amikor anyám egy hete nem hagyja el a lakást... és végre rábírom, utólag mindig beismeri: sokkal jobb, hogy erőt vett magán és kimozdult. Az önsajnálat és a depressziós önszuggesztió, önmagad győzködése a negatív dolgokról a legmélyebb bugyra ennek a betegségnek. Mindezt csak a saját, tudatos szemléletmódoddal tudod felülírni.

2018. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő ezt nem tudta elfogadni,a francért jött össze veled?A leírás alapján nem tegnap derült ki a dolog.


Őszintén szólva,baromi nehéz dolog ez,úgy,hogy ebből tényleg csak akkor tudsz kilábalni,ha te magad,önszántadból szakemberhez fordulsz,nem pedig más nyomására.

2018. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!