Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eldobtam magam mellől azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldobtam magam mellől azt a lányt, akivel leéltem volna az életem. Most legszívesebben megölném magam. Mit tegyek? Nem akarok tovább élni ezzel a gyásszal.

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. Egész életemben megfelelési kényszer jellemezte a személyiségem. Sose néztek rám a csajok pasiként. Komoly gyerek voltam, aki állandóan felnőttekkel lógott, elég komoly szülőiesítésen (parentifikáción) estem át, ám ezzel együtt az éretlenség is nagyon nagy maradt bennem.


Volt egy kapcsolatfélém 18 éves koromban, aztán egy ideig semmi. Lehetett volna, de mindig úgy éreztem, csak egy tökéleteset kellett találnom. Aztán megtaláltam azt a lányt, aki tényleg szinte minden szempontból passzolt hozzám: intelligens, humoros, pont olyan kis "kattanásai" voltak, mint nekem, és nagyon-nagyon mély érzésű és áldozatkész. És, amit a legjobban becsülök benne, nincs elszállva magától, mint annyi lány manapság. És nagyon képes kimutatni a szeretetét, látszik, hogy normális családból való és jó nevelésben, helyes értékrendben nőtt fel. Az ízlésünk is egyező volt. Én voltam az első barátja. Gyakorlatilag azt éreztem, hogy ezt a találkozást az ég rendezte el, hogy most jött el az, akire egészen eddig vártam. Tudom, hogy aki ezt olvassa, nyálasnak tartja, forgatja a szemét, és azt gondolja, hogy ezer meg egy ilyen sztori van, de ez egyszerűen nem olyan. Tényleg ihletett találkozás volt a miénk, teljesen sorsszerűnek és hihetetlennek éreztem.


De ennek ellenére sikerült elrontanom az egészet. Együtt voltunk ezzel a lánnyal pár hónapot, de nagy volt a zavar a fejemben, és egyszerűen nem tudtam eléggé értékelni. Van egy olyan mintázata az életemnek, hogy kényszeresen elcseszek dolgokat, talán egyfajta védelmi mechanizmusként. Csak utólag értettem meg igazán, hogy ez a lány mennyire különleges. Bármerre nézek, nem igazán látok olyan lányokat, akikben megvan a "lélek", aki tényleg odafigyel a másikra és önfeláldozó típus.


A lány már rég továbblépett és azóta mással van. Nekem is volt barátnőm azóta, de nem tartott sokáig. Senki iránt nem érzem azt, mint őiránta. Már az se hoz igazán lázba, amikor olyan csajt látok, aki igazi csinibaba, és már a külsejével lehengerli a környezetét, mert csak az jut eszembe róla, hogy ezzel a 10/10-es külsővel egy csomó belső hiányosság jár együtt és egy alacsonyabb szintű kapcsolatot lehetne csak velük kialakítani. Amikor erre a lányra gondolok, mindig elképzelem, mennyi mindent csinálhatnánk együtt, milyen lenne vele elmenni helyekre, milyen lenne, ha családot alapítanánk... 3 éve nem gondoltam volna még, hogy ilyen gondolataim lesznek. Azt gondoltam, hogy ki kell élni magam, mert semmi élményt nem szereztem még, előttem az egész élet. Ma meg már azt gondolom, hogy ezerszer többet ér egy darab bensőséges kapcsolat, mint akárhány kaland, és hogy lassan abba a korba kerülök, amikor már elköteleződnek az emberek, és egyre kevesebb esélyem lesz, hogy találok olyat, mint ő.


Tudom, hogy hülyeség, de nem akarok így tovább élni. Nem érdekel se a tanulás, se a karrierem, semmi. Nagyon jó az agyam, de semmire nem használom, mert úgy érzem, hogy érzelmileg kellene feltöltődnöm. Hogy semmi másra nem lenne szükségem, minthogy valaki ott legyen mellettem és fél-egy évig csak azt élvezhessem ki, hogy milyen, ha végre valakivel együtt lenni és megosztani a világomat. Ez a lány nem valószínű, hogy valaha visszatér hozzám, én pedig sokszor arra gondolok, hogy nem akarok úgy leélni egy életet, hogy kikötök valaki mellett, akit majd éppen találok, és örökösen azon lamentálok, hogy milyen lett volna ha együtt maradunk.


Tudom, hogy ostobaság fiatalon temetni magam, meg így gondolkozni, hogy "annyi hal van a vízben", de az az igazság, hogy nincs annyi hal a vízben. Egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan lánnyal találkoztam, aki csak megközelíti ezt a lányt. Már eleve olyat nehéz találni, akinek jó fej és összetartó családja van, és akkor még csak egy szempontot mondtam. Aztán még milyen ritka az, hogy humoros és önironikus is legyen, meg hogy játékos legyen... És az ilyen lányokat nagyon hamar le is foglalják. Mint írtam, nem vagyok egy csajozógép, kifejezetten átnéz rajtam a legtöbb nő. Szóval nem ítélem meg túl jónak az esélyeimet. A kérdés az, hogy van-e értelme úgy élni, hogy valaki már egyszer megtalálta, amire mindig is vágyott, és aztán végérvényesen elvesztette (azért írom, hogy végérvényesen, mert ilyen a lány értékrendje. Ő szeretne elköteleződni, ha működik a jelenlegi párjával a kapcsolat, jó eséllyel hozzá megy majd férjhez). Nem akarom ezt a terhet cipelni. És nem nagyon hiszem, hogy jobb lesz.


Bocsánat a terjengős írásért.


2018. márc. 14. 23:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:
Megnéztem. Érdekes, hogy "fogorvos" jön ki a keresésre, bár azt írják, van pszichiáter irányú szakképesítése. Azt mondjuk nem tudom, az önmagában elég-e a praktizáláshoz, de mindegy. Csak azért írom ezt, mert szakmabeli mondta. De mondom, egymástól függetlenül kb. három szakember mondta, hogy nem jó módszer, amivel dolgozik. Meg azt is többször hallottam, hogy nála igazából róla szól a terápia, nem a páciensről. Én biztos nem bírnám, amit csinál, mert nem hiszek a tekintélyelvű érvelésben. Valszeg katonának se lennék jó. Azt se hiszem, hogy meg kell alázni valakit ahhoz, hogy magába szálljon, engem már "forráztak le" nagyon úgy, hogy nem kellett kiabálni hozzá. De ez csak egy vélemény.
2018. márc. 22. 23:38
 52/68 A kérdező kommentje:
Megint találkoztam vele. Jó volt látni, de látom, hogy boldog amellett, aki mellett van. Úgy érzem, nincs értelme így élnem. Csak őt akarom. Annyira erősen él bennem.
2018. márc. 28. 00:59
 53/68 Költőnő? ***** válasza:
Nem róla szól. Ez meg személyes tapasztalat.
2018. márc. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:

Nem olvastam vegig. De Csernusrol lattam valaszokat.

Nos. Ha valamilyen fuggoseged van, heroin(kemenydrogok)/gyogyszer stb.....ot ajanlanam. Ha praktizalna. De mar visszavonult. Van egy alapitvanya. A tegy magadert. Jo kis hely, egyetlen hatranya, hogy olyan, hogy van vagy 15-20 ember beulunk egy korbe (voltam 5-6 alkalommal egy alkakom 2 ezer ft) es akkor van 1 vagy 2 “vezeto” akik temat generalnak, es akkor aznap az a tema. En csak hallgatni jartam oda. Jo volt. Egy hatranya van, hogy tulsagosan kozossegi, neked pszichologus kellene. En tudok nagyon jo ingyenes pszichologusokat. Itt is van egy hatrany. Az, hogy tobb honap bekerulni hozzajuk. Mert mivel elg jok, igy nagy a “kereset” ott abban a kozossegben.

2018. márc. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
Ui: Csernus mar tobb eve visszavonult nem praktizal mar.
2018. márc. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
Te nagyon burokban élsz! Fogalmad sincs menyi minden van ezzen a vilagon amirol nem is kepzelted hogy letezik! Belatom nekem is volt ilyen helyzetem , ugy gondoltam soha senki mas nem kene es vele kepzeltem el mindent ugy ahogy te! Aztan telt az ido es vissza tekintek az regi enemre legszivesebben pofan rugtan volna magam!akkor meg nem ismertem a vilagot!Ugy gondoltam en is hogy nem fogok talalni hozza hasonlo lanyt, aztan meg kiderul hogy sokkal jobbak is vannak nala!Ugy hogy hajra az igazit meg nem talaltad meg :)
2018. márc. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 Költőnő? ***** válasza:
Tény és való, h egyéni konzultációt nem tart egy ideje, de Noszvajon vannak csoportok. Egyébként a magadért-ban nem vezető van, inkább segítőnek mondanám és sztem ez napi téma dolog is rugalmas. Hisz ha vki úgy megy aznap h beszélni akar, azt úgyis megkérdezik, vagy jelzi magától h most konkréten hozott vmit és erről szeretne beszélgetni. A mi időnkben legalábbis így volt.
2018. márc. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
Nem lehetne, hogy az egész Csernus-témát hanyagoljuk? Nem hiszek benne, nem rá van szükségem, és nem érdekel, éppen hol praktizál vagy nem praktizál.
2018. márc. 28. 18:55
 59/68 A kérdező kommentje:
Jelenleg van kihez járnom, le is írtam már.
2018. márc. 28. 18:56
 60/68 anonim ***** válasza:

A 24. válaszoló vagyok. Azt kérdezted tőlem, hogy nem úgy van-e, hogy egy magadfajta embernek attól jön-e meg az önbizalma, ha végre azt érzi, hogy egy nő szereti, és felnéz rá.


Az a helyzet, hogy szerintem, a saját tapasztalatom szerint (amit mint leírtam a te helyzetedhez meglehetősen hasonlóban szereztem) nem így van. Pontosabban nem így van jól.

Igen, nyilvánvalóan megnő az önbizalmad, ha egy nő szeret és felnéz rád, és ez így rendben is van. A probléma abban rejlik, hogy neked az összes önbizalmad ebből származik. Ezáltal pedig ahhoz, hogy létezni tudj, rá vagy függve a másikra, mint az önbizalomforrásodra. Ez pedig két oldalról sem jó.

Egyrészt te magad abban a hitben élsz, hogy magadban nem érsz semmit, csak a párod által. Pedig ez bolondság. Ha úgy gondolod, hogy egy párkapcsolatban képes lennél olyan férfi lenni, akit a barátnője szeret és felnéz rá, akkor miért gondolod, hogy most nem vagy ugyanolyan értékes? Hiszen ha akkor képes vagy "jó" lenni, akkor most is "jó" vagy. Nem attól leszel értékes, ha valaki szeret és elfogad. Akkor fognak szeretni és elfogadni, ha értékes vagy. És légy benne egészen bizonyos, hogy értékes, szeretni- és elfogadnivaló vagy.

Másrészt pedig a párodat terheled meg ezzel a tévképzettel. Azáltal, hogy tőle várod a megváltást, azt, hogy meghozza az önbizalmadat egy nagyon nagy terhet raksz rá. Nem a társa akarsz lenni ezáltal, pedig ő annak választott téged, nem pedig a gyerekének. Az, hogy ő az ügyeletes önbizalmad, megölöd minden férfiasságodat a szemében, és hiába érzed azt, hogy "végre egy nő szeret és felnéz rám, most már megjött az önbizalmam", ő pont így fogja elveszíteni ezt a csodálatot. Mert lehet, hogy te kívülről egy teljes embernek fogsz tűnni, de ő pont azt az oldaladat fogja látni, amiben egy cseppet sem vagy teljes ember, és nem is akarsz ezen változtatni. Tulajdonképpen a te önbizalmad, a lény, aki vagy, csupán a barátnődből táplálkozna. Viszont egy egészséges lelkületű lány nem önmagát akarja szeretni benned, hanem téged magadat. Ha viszont ilyen dolog, mint te magad, mint megfelelő önbizalommal rendelkező lény nem létezik, akkor nincs kit szeretnie. Egy egészséges lány önmagát önmagában is tudja szeretni (=önbizalom), nem kell ehhez az, hogy visszatükröződjön valaki másban (benned).

Ily módon, ha te egy lánytól várod az önbizalmad, akkor nagyjából két dolog történhet. Az egyik, hogy ő ezt megunja, és véget vet a kapcsolatnak, ahol ő nem más, mint eszköz, a másik variáció, hogy neked mégiscsak bejön ez az önbizalomnövelés, viszont miután megjött az önbizalmad, te vetsz véget a kapcsolatnak, mert addigra a sok sérelem miatt, amit el kellett tűrni a kapcsolatotokban, hogy te végre magabiztos legyél, tulajdonképpen az a kapcsolat már nem működik, és ennél kevésbé macerásat szeretnél.

Az előbbi esettel nem vagy előrébb, az utóbbi esetben pedig csak egy eszköznek használtál egy lányt és az érzéseit, ami elég önző dolog. (Pontosabban az előbbinél is így viselkedtél, csak ő unta meg előbb.)


Ha azt szeretnéd, hogy normális életed legyen, és a következő neked megfelelő lánnyal már ne rontsd el a kapcsolatodat, hanem képes legyél egy életre szóló párkapcsolat kialakítására és fenntartására, akkor nőj fel először. Vállalj felelősséget a saját életedért, a saját tetteidért, azért amit elrontottál, azért, amit jól csináltál, azért amilyen vagy. Ha pedig felvállaltad a felelősséget, akkor bocsáss meg magadnak, azokért a dolgokért, amiket elszúrtál, vagy amiben rossz vagy, de értékeld magad azokért, amiket jól tettél, vagy amiben jó vagy. A jó dolgokat csináld úgy, ahogy eddig is, a rosszakon pedig változtass. De a legfontosabb, hogy akármilyennek is látod ezeknek a dolgoknak az arányát, szeresd önmagad, mert akár rossz vagy akár jó, mindenképpen szerethető. Ha pedig idáig is eljutottál akkor légy büszke is magadra, és te magad is nézz fel magadra, amiért tisztában vagy magaddal, és tudatos vagy.

És ezek után kezdd el keresni az igazit. Ekkor már lesz esélyed rá, hogy meg is találod, és ki is tudtok tartani egymás mellett.


Ne legyél önző. Minek szeretnéd őt visszakapni? Neki az nem lenne jó. Amihez te ragaszkodsz az nem más, mintha egy meséhez ragaszkodnál. Ezek, hogy ti boldogan élnétek együtt, nem mások, mint álmok. Nehéz elfogadni tudom, de senki más nem látja úgy a világot, mint mi magunk. Az, hogyha te azt gondolod, hogy nektek együtt kellene lennetek, miközben ő azt gondolja, hogy nem, az attól fogva csak irracionális mese. Minél inkább eltávolodik egymástól a véleményetek, annál biztosabb lehetsz benne, hogy te egyre több dolgot csak kitalálsz.


Őszintén remélem, hogy hamarosan képes leszel arra, hogy meg akard oldani a problémádat, és utána ezt véghez is fogod tudni vinni.

2018. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!