Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eldobtam magam mellől azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldobtam magam mellől azt a lányt, akivel leéltem volna az életem. Most legszívesebben megölném magam. Mit tegyek? Nem akarok tovább élni ezzel a gyásszal.

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. Egész életemben megfelelési kényszer jellemezte a személyiségem. Sose néztek rám a csajok pasiként. Komoly gyerek voltam, aki állandóan felnőttekkel lógott, elég komoly szülőiesítésen (parentifikáción) estem át, ám ezzel együtt az éretlenség is nagyon nagy maradt bennem.


Volt egy kapcsolatfélém 18 éves koromban, aztán egy ideig semmi. Lehetett volna, de mindig úgy éreztem, csak egy tökéleteset kellett találnom. Aztán megtaláltam azt a lányt, aki tényleg szinte minden szempontból passzolt hozzám: intelligens, humoros, pont olyan kis "kattanásai" voltak, mint nekem, és nagyon-nagyon mély érzésű és áldozatkész. És, amit a legjobban becsülök benne, nincs elszállva magától, mint annyi lány manapság. És nagyon képes kimutatni a szeretetét, látszik, hogy normális családból való és jó nevelésben, helyes értékrendben nőtt fel. Az ízlésünk is egyező volt. Én voltam az első barátja. Gyakorlatilag azt éreztem, hogy ezt a találkozást az ég rendezte el, hogy most jött el az, akire egészen eddig vártam. Tudom, hogy aki ezt olvassa, nyálasnak tartja, forgatja a szemét, és azt gondolja, hogy ezer meg egy ilyen sztori van, de ez egyszerűen nem olyan. Tényleg ihletett találkozás volt a miénk, teljesen sorsszerűnek és hihetetlennek éreztem.


De ennek ellenére sikerült elrontanom az egészet. Együtt voltunk ezzel a lánnyal pár hónapot, de nagy volt a zavar a fejemben, és egyszerűen nem tudtam eléggé értékelni. Van egy olyan mintázata az életemnek, hogy kényszeresen elcseszek dolgokat, talán egyfajta védelmi mechanizmusként. Csak utólag értettem meg igazán, hogy ez a lány mennyire különleges. Bármerre nézek, nem igazán látok olyan lányokat, akikben megvan a "lélek", aki tényleg odafigyel a másikra és önfeláldozó típus.


A lány már rég továbblépett és azóta mással van. Nekem is volt barátnőm azóta, de nem tartott sokáig. Senki iránt nem érzem azt, mint őiránta. Már az se hoz igazán lázba, amikor olyan csajt látok, aki igazi csinibaba, és már a külsejével lehengerli a környezetét, mert csak az jut eszembe róla, hogy ezzel a 10/10-es külsővel egy csomó belső hiányosság jár együtt és egy alacsonyabb szintű kapcsolatot lehetne csak velük kialakítani. Amikor erre a lányra gondolok, mindig elképzelem, mennyi mindent csinálhatnánk együtt, milyen lenne vele elmenni helyekre, milyen lenne, ha családot alapítanánk... 3 éve nem gondoltam volna még, hogy ilyen gondolataim lesznek. Azt gondoltam, hogy ki kell élni magam, mert semmi élményt nem szereztem még, előttem az egész élet. Ma meg már azt gondolom, hogy ezerszer többet ér egy darab bensőséges kapcsolat, mint akárhány kaland, és hogy lassan abba a korba kerülök, amikor már elköteleződnek az emberek, és egyre kevesebb esélyem lesz, hogy találok olyat, mint ő.


Tudom, hogy hülyeség, de nem akarok így tovább élni. Nem érdekel se a tanulás, se a karrierem, semmi. Nagyon jó az agyam, de semmire nem használom, mert úgy érzem, hogy érzelmileg kellene feltöltődnöm. Hogy semmi másra nem lenne szükségem, minthogy valaki ott legyen mellettem és fél-egy évig csak azt élvezhessem ki, hogy milyen, ha végre valakivel együtt lenni és megosztani a világomat. Ez a lány nem valószínű, hogy valaha visszatér hozzám, én pedig sokszor arra gondolok, hogy nem akarok úgy leélni egy életet, hogy kikötök valaki mellett, akit majd éppen találok, és örökösen azon lamentálok, hogy milyen lett volna ha együtt maradunk.


Tudom, hogy ostobaság fiatalon temetni magam, meg így gondolkozni, hogy "annyi hal van a vízben", de az az igazság, hogy nincs annyi hal a vízben. Egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan lánnyal találkoztam, aki csak megközelíti ezt a lányt. Már eleve olyat nehéz találni, akinek jó fej és összetartó családja van, és akkor még csak egy szempontot mondtam. Aztán még milyen ritka az, hogy humoros és önironikus is legyen, meg hogy játékos legyen... És az ilyen lányokat nagyon hamar le is foglalják. Mint írtam, nem vagyok egy csajozógép, kifejezetten átnéz rajtam a legtöbb nő. Szóval nem ítélem meg túl jónak az esélyeimet. A kérdés az, hogy van-e értelme úgy élni, hogy valaki már egyszer megtalálta, amire mindig is vágyott, és aztán végérvényesen elvesztette (azért írom, hogy végérvényesen, mert ilyen a lány értékrendje. Ő szeretne elköteleződni, ha működik a jelenlegi párjával a kapcsolat, jó eséllyel hozzá megy majd férjhez). Nem akarom ezt a terhet cipelni. És nem nagyon hiszem, hogy jobb lesz.


Bocsánat a terjengős írásért.


2018. márc. 14. 23:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 Költőnő? ***** válasza:

Nem küldtelek hozzá, csak pár volt itt jópár téves infó a fejekben.

Igen, írtad h jársz vkihez, csak láthatóan egyelőre csekély eredménnyel, hisz még a kezdeti lépések sincsenek meg, ami a fejlődéshez elengedhetetlen.

Azt hiszed, h itt senki nem ért meg és egyedi a problémád. Nem az.

Dehát ha vki nem akarja, nem áll készen rá, akkor nem.

2018. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 A kérdező kommentje:

24-es, reagálni fogok a válaszod többi részére is, de most erre reagálnék elsőre:


" Hiszen ha akkor képes vagy "jó" lenni, akkor most is "jó" vagy. Nem attól leszel értékes, ha valaki szeret és elfogad. Akkor fognak szeretni és elfogadni, ha értékes vagy. És légy benne egészen bizonyos, hogy értékes, szeretni- és elfogadnivaló vagy."


Ezek mind klassz gondolatok, de nem ettől lesz az embernek barátnője. Ha jól emlékszem, te lány vagy. Ha nem írtad le, akkor is az most a tippem, hogy az vagy. Az a buktató ebben az egészben, hogy fiúként állati nehéz manapság eleve normális kapcsolatot találni. Amikor éppen jobb passzban voltam, hát, akkor se futottak épp utánam a lányok. Az számomra az iszonyatosan lehangoló, hogy ennél a lánynál minden együtt volt, és igazából utólag értettem meg, hogy mennyire fontosak olyan dolgok, minthogy nagyon jól kijövök a családjával is, meg hogy önkéntes közösségi munkát végez, meg imádja a gyerekeket. Meg hogy van öniróniája. Meg hogy szolgálatkész, és látom rajta, hogy anya akar lenni. Persze, van elméletileg esélye, hogy találok még ilyet. Annak is van, hogy lezuhan a kertbe egy meteor. Minimális. Én 25 év alatt még csak hasonló lányt se nagyon láttam, pedig már láttam egy-két csajt. Eleve tök ritka, hogy egy lány játékos, meg kissé önironikus legyen.


Igazából az ebben a legrosszabb, hogy tök máshogy gondolkodtam akkor, mint most. Mostanra értettem meg igazán, hogy felesleges minél több csaj után loholni, meg presztízskérdést csinálni abból, kinek mennyi barátnője volt. Megvan annak is a maga előnye, ha valaki nagy csajozógép, de pl. számomra most ezerszer fontosabb lenne, hogy olyan lányt találjak, akire úgy érzem, az életemet is rábízhatnám. Valahogy nekem az intimitás meg a minőségi idő a legfontosabb dolgok.

2018. márc. 30. 23:37
 63/68 anonim ***** válasza:

Kerdezo, amit a 62es valaszodban leirtal arra sok ferfi 35 evesen se jon ra. Nem csak ugy a levegobe beszelve mondom ezt, a parom rengeteget mesel a neki panaszkodo ferfi ismeroseirol, akik almodoznak az anyanak valo parrol, de nem eszerint cselekszenek. Tiz evvel megelozod ezzel a gondolkodassal a tobbi ferfit. Le a kalappal elotted. Tudom, ez kevesse vigasztal, mert te most csak a veszteseg fajdalmat erzed, ezen en nem tudok innen a tavolbol enyhiteni. En csak azzal tudok neked segiteni h elmondom, te ezekkel a tapasztalataiddal tiz evnyi kudarcot sporoltal meg magadnak, mert innentol kezdve mas szempontok szerint fogsz tarsat keresni. Jo uton jarsz, mert mar tudod mire van szukseged, csak meg nem talaltad meg. Mas ferfi nem tudja ilyen vilagosan megfogalmazni pontosan mit is keres. A fiu barataid gondolom nem ugy gondolkodnak mint te, ugye? Na latod, igazabol elorebb vagy.


Tudom a fuleden jon ki, de meg fiatal vagy. Igenis van eselyed, es nagyon sok eselyed arra, hogy megtalald a parodat, mert te mar fel fogod ot ismerni. Mas ferfi meg harom lannyal eljatssza azt a dolgot, amit te csak egyszer. Tanultal belole es hidd el ez hatalmas dolog! Masok ujra es ujra, tiz evig csinaljak ezt, mire elkezd nekik derengeni(!) valami...


En nem feltelek teged. Most meg ez fajni fog, talan meg fel evig is, de ha sokat vagy emberek kozott akkor jonni fog valaki, mert mindig jon! Latom ahogy otven eves elvalt meg ozvegy emberekre is ujra ratalal a szerelem. Semmi nincs befejezve.


Legy resen es ne a volt baratnod masolatat keresd, mert az tenyleg kudarcra van itelve. Akkor nem leszel boldog, ha korzovel vonalzoval mericskeled a lanyokat, es ha egy parameter nem stimmel dobod. A nagy egeszt nezd es akkor nem lesz gond.

2018. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm, és nagyon felüdítő volt ezt olvasni. Pár dologra reagálnék:


Sokat hallok én is arról a férfitípusról, amiről beszélsz, de szerintem amúgy ma már egyre többen jönnek rá erre viszonylag korán. A kudarcok tanítják meg őket. Nem igaz az, hogy a férfiak többségükben csak csajozni akarnak, a barátaim többségén azt látom, hogy komoly, hosszútávú elköteleződést keres alapvetően mindenki. Talán csak az én baráti társaságom ilyen, de a legtöbbnek csak egy-két kapcsolata volt, és nem ritka az ismeretségi körömben az öt évnél régebb óta tartó kapcsolat, ami 23-25 évesen nem kevés. Szerintem alapvető tévhit ezzel a generációval kapcsolatban, hogy mi itt hú de sokat szexelünk, meg váltogatjuk a partnereinket. Szerintem ez az eggyel előttünk levőre igaz inkább. Sokkal inkább azt látom, hogy a stabilitás a fontos.


Jól esik látni, hogy ezt írod, de igazán akkor lettem volna okos, ha ezt már három éve belátom. Az a lány, akiről beszélek, pl. olyan családban él, ahol a korai házasodás a divat. Szerintem egy nagy csapdája a korszellemnek, hogy elhiteti velünk, hogy nagyon sokáig lehetünk fiatalok, aztán úgy képzelem, nagyon hirtelen lesz a kijózanodás, és onnantól kapkodás lesz. Tudatosan rá kell nevelni magunkat arra a gondolatra, hogy szülőkké kell válnunk és kész. Régen azért volt ez egyszerűbb gondolom, mert nem is nagyon volt más választás. Ma már van elvileg lehetőség örök gyereknek lenni, csak valószínűleg baromira nem éri meg.


Abban is igazad van egyébként, hogy méricskéltem, és túlságosan a tökéletességre vágytam.


Valahol azt hiszem, nagyon nagy bennem a megfelelni vágyás és kisebbrendűségi érzés is. Mindig úgy éreztem, hogy én soha nem vagyok elég jó a lányoknak. Egyszerűen túl erős nyomokat hagyott bennem az, hogy én mindig csak nézhettem a szép csajokat, de mindig másokéi lettek. És nem hiszem, hogy fizikailag lennének velem problémák, hanem egyszerűen sok komplexust hozok magammal még régről. Pl. gólyatáborban volt olyan játék, hogy szájról szájra kellett adogatnunk tárgyakat egymásnak. Én direkt úgy helyezkedtem, hogy egy csinosabb lány mögé kerüljek, mire ő, amikor megértette, mi lesz a feladat, azonnal hátrébb állt a sorban, hogy ne én legyek mögötte. Máskor meg olyan volt, hogy ha moziba mentünk egy más társasággal, és egy nekem tetsző csaj mellé akartam ülni, rajta is láttam, hogy direkt úgy helyezkedett, hogy ne mellém üljön. Egyszerűen mintha taszítanám valamivel a lányokat. Nem tartom pedig csúnyának magam. És ez azért fontos szerintem, mert a pártaláláshoz kapcsolódnia kell szerintem annak a sikerélménynek, hogy sikerült a magam erejéből megszereznem valakit.

2018. ápr. 1. 00:14
 65/68 anonim ***** válasza:

Neked is igazad van, hogy azert nagyon sok fiatal ferfi vagyik a stabilitasra. En is megfigyeltem, hogy a szulovarosomban eleg hamar megallapodnak. Itt Pesten a baratom ismeretsegi kore viszont nagyon kulonleges, fura alakokbol all, akik finoman szolva is keson ero tipusok.


Sok mindennel egyetertek, amit leirtal, nem ismetlem meg. A fiatalabb kori elmenyeidet nagyon sajnalom, nem tudom mit mondhatnek rajuk. :(

2018. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:

Soha ne keseregj a múlton, annyi nő van még, mint a szemét. :D

De meghagyom őket neked. Én egy boldog remete vagyok. :) 40/f

2018. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:

A 24-es válaszoló vagyok, és jól emlékszel lány. El tudom hinni, hogy nehéz, gondolom, hogy az, de az a helyzet, hogy amit elénk állít az élet, azzal kell megküzdeni, nem pedig nézegetni a másikat, hogy neki mennyivel könnyebb. (Szerencsére a te hozzáállásodból egyáltalán nem ez érződik, és ez jó, mert amúgy nagyon jellemző szerintem.)


Teljesen egyetértek a 63-as válasz írójával, az egy óriási dolog, amit te ebben az utolsó válaszodban megfogalmaztál. Ne visszafele nézz, hogy ezt hogy elszúrtad, mert szerintem nem. Ez az egész kellett ahhoz, hogy azt megfogalmazd magadban, amit most megtettél. És igen, olyan mintha egy cseppen múlt volna az egész, és hamarabb is rájöhettél volna, de szerintem nem, anélkül, hogy elveszíted ezt a lányt sose jöttél volna rá, és így ugyanott tartunk, mert emiatt, hogy nem értél még meg, mégiscsak elveszítetted volna. Ez a kapcsolat halálra volt ítélve. Viszont a következő azután, hogy ilyen szépen levontad a tanulságokat, ilyen szépen feldolgozod, már talán nem lesz.

Még az önbizalomhiányodon lépj túl, mert hidd el, semmi okod nincs rá. Persze, nem ismerlek, de egyrészt senkinek sincs oka rá, másrészt pedig az eddigi válaszaid, írásod, leírt gondolataid alapján tényleg nagyon értékes fiú lehetsz, és ha tényleg bízol majd magadban, boldog lehet az a lány, aki megfelelő neked, és párodul választod.

2018. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
Az első bekezdés elég összevissza lett, hiányzik néhány vessző, meg mondatrész, az a lényeg, hogy igen lány vagyok, de el tudom képzelni, hogy nehéz egy fiúnak normális párkapcsolatot találni. Viszont ez a helyzet adott, innen már csak az van hátra, hogy megoldd.
2018. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!