Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg lehet menteni ezt még? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet menteni ezt még? Mi az a pont ami már azt jelzi, hogy nem lehet megmenteni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A barátommal rajtunk kívül álló okok miatt nem tudtunk eleget együtt lenni, pedig már lassan egy éve vagyunk együtt. Nagyon hosszú és komplex dologról van szó.. amit ide nem lehet összesűríteni. Annyi a lenyeg, hogy ők a családjával (szüleivel) építkeznek... jelenleg nincs munkás, ott hagyták őket és valamennyi pénzt is loptak tőlük. Állnak a munkálatok és nincs elég pénzük a folytatásra, ezért a barátom egyfolytában dolgozik, emellett egyetemre jár és az albérletet is fizetnie kell, habár azt a szülei állják, nem engedik neki hogy fizesse. Ideje nulla és teljesen maga alatt van, sajnos sok veszekedesunk van és volt emiatt, amivel úgy érzem elrontottam teljesen a dolgokat... nem bírjuk elengedni egymást, de eljutottunk már arra a szintre hogy nem tudjuk hogyan tovább. Eddig úgy volt hogy kitartunk de egyre rosszabb minden, nekem köszönhetően főleg. Legutóbb szakítottunk majdnem, azt mondta hogy már nem bírja és látja ez nekem is mennyire rossz ezért nem akarja elvenni a fiatalsagom, és nem akar nekem rosszat, az lenne a legjobb ha külön lennénk, de kozben meg annyira szeret hogy képtelen elengedni és azt mondani, vége. Az a baj, hogy sok sérelem is érte részemről, mérgemben olyan dolgokat vágtam a fejéhez, amit nem gondoltam komolyan. És ő sokszor mondta hogy erősen gondolkozzak el magamon meg az egészen. Szerintem emiatt is sok mindenben már nem úgy állunk egymáshoz, annyit veszekedtem vele ( tudom hogy nem kellett volna) hogy kissé elhidegultunk, nem működik és soha nem is működött rendesen a kommunikáció. Egyszerűen egymással képzeljük el az életünk de nem látunk kiutat. Én nem akarom, hogy vége legyen, de nem tudom a megoldást és hogy mit tehetnék, mert ha biztosítom arról hogy mellette vagyok, támogatom, az sem elég... attól még szar a helyzet ugyanúgy és látom, hogy egyre mélyebbre süllyed a mocsárban. Az sem segít, hogy túl kötelességtudó és otthon mindenben rendelkezésre áll a szüleinek.. kb én vagyok az utolsó a sorban, velem van a legkevesebbet de azt mondja, hogy ez őt bántja a legjobban, ahogyan az is hogy nem tudja megadni nekem azokat a dolgokat, amiket korábban megtudott volna, hiába mondom hogy ez engem nem érdekel.. ő sérelmezi hogy nem tudunk utazni menni, nem tud ezt meg azt venni stbstb..

Én azt gondoltam, hogy egy kapcsolat a kitartásról szól és hogy bármi legyen, egymás mellett marad két ember ha szeretik egymást. Neki is mondtam ezt és erre az volt a válasza, hogy nem, arról a házasság szól és ideális esetben nem akarja hogy nekem az ő gondjait kelljen hallgatnom nap mint nap és várnom kelljen rá. Mégis amikor utoljára találkoztunk, és elakartam köszönni tőle egy sziával örökre, nem engedett...

Mi a véleményetek? Van értelme?



2018. márc. 25. 13:03
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as, a te barátodnak gondolom semmi problémája nem volt annyi idősen, vagy ha igen, akkor sem akkorák mint az én páromnak. 23 évesen olyan, mint egy 33 éves mint érettségben, felfogásban és sajnos, mint a mellékelt ábra mutatja, az élete és a problémái is. Ő egyszerűen túl idealista és túl nagy dolgokat képzel, amelyek nem valósultak meg (egyelőre) ezért most elmerült a mocsárban... igenis nem akar a jelenlegi helyükre vinni, és szerintem abszolút nem érzi a jelenlegi körülmények között ideálisnak hogy bemutassák mert nem a legfényesebb a kapcsolatunk. Mi is amikor tudtuk megoldottuk a szeretkezést, de nem olyan ösztönember hogy csak ez járjon minden gondolatában és bármi áron ezen legyen.. ettől függetlenül minden rendben van az ágyban köztünk, sőt. Amikor nyaralni voltunk és lehetőségünk adódott együtt lenni, alig csináltunk mást úgyhogy köszönöm az aggodalmat, de ilyen szempontból biztos vagyok és a kérdésem nem is erre iranyult. Tény hogy most kissé bizonytalan vagyok én is magunkban, de az a baj hogy bőven rászolgáltam. Nem az a kerdes hogy szeret-e hanem hogy látja-e értelmet a kapcsolatnak olyan lánnyal aki így viselkedik. De túl összetett ez az egész ahhoz hogy mindent át tudjak itt adni..
2018. márc. 26. 18:24
 22/29 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak problémái, nyilván mindenkinek a sajátja a legnehezebb, legtragikusabb, legkilátástalanabb. A lényeg az lett volna, hogy ha meg akarjátok oldani, hogy együtt legyetek, akkor megoldjátok. Sose a problémára koncentráljatok, hanem a megoldásra. Nem számít, mi történt a múltban, nem számít, ki a hibás. Az a fontos, hogy hogyan másztok ki a kakából. Ha mind a ketten (!!!) Akarjátok, lehet ebből még boldog kapcsolat. A barátoddal kell tisztáznod, hogy akarjátok-e. Csak rajtatok múlik. (20as voltam)
2018. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban így van... óriási igazság. Jelenleg nem beszélünk egyébként, utoljára szombaton osszevesztem vele valamin ami rosszul esett és nem írtam vissza neki arra amit utoljára írt és azóta sem. Többször is elhangzott h “hagyjuk egymást egy időre” a vita kozben... szóval nem tudom mi van most és fogalmam sincs hogy jól csinálom-e de én nem fogok írni neki és keresni. Rendezze le magában a dolgokat meg hogy mit akar és utána lesz ami lesz. Úgy vagyok vele hogyha szeret és kellek, arra jut. Ha meg nem eléggé, úgyis szakít.
2018. márc. 26. 23:51
 24/29 anonim ***** válasza:
Én nem játszmáznék. Tökmindegy, mi történt szombaton. Az a fontos, hogy MOST helyre akarod hozni ezt a kapcsolatot. Tedd meg az ehhez szükséges lépéseket, aztán majd kiderül, mit reagál a másik. Ennél az őrlődésnél, bizonytalanságnál a szakítás is jobb.
2018. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
Egy eve vagytok egyutt de nagyon hosszu es komplex XDDD
2018. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Sok hozzászólót nem értek és soha az életben nem is fogok érteni. Gondolom ha valakiknél gond van egy párkapcsolatban azaz első, hogy eldobjuk a másikat igaz?

Két dolgot meg kéne különböztetni egymástól.


1. Külső, az érzéseiktől független dolog miatt akadozik a kapcsolat?


VAGY.


2. Az érzéseik miatt, azaz belső dolog miatt nem működik?


El kell dönteni mi miatt. Úgy gondolom értelmes ember nem fog eldobni egy párkapcsolatot, ha nem az érzésekkel vannak gondok, hanem valami más (anyagiak, lakhatás) miatt akadozik egy párkapcsolat. A kérdező esetében úgy látom az első miatt.

2018. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
ne add fel, amikor ha legkozelebb taliztok, beszeljetek meg a dolgokat, hiszen szeretitek egymast. helyrefog jonni minden, nagyon drukkolok. senki nem irta, de van egy tanacsom. barhol is tart a lakasfelujitas a baratodeknal, mondd szeretnel elmenni a szuleihez es szeretned oket megismerni. mindkettotoknek jo lesz, a szulei is meglepodnek, es hidd el nagyon fognak orulni neked, nektek. mindenben tamogatni fognak ezt hidd el nekem. en is anya vagyok, 4 gyermekem van. barmit megtennek a gyermekeim boldogsagaert. beszeljetek meg es ezzel megoldodik h. szakitsatok a sok leirt negativum miatt. irj mit gondolsz errol, de hidd el segitene
2018. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakit érdekelnek a fejlemények: szakítottunk..
2018. ápr. 25. 22:33
 29/29 anonim ***** válasza:
Sajnàlom. Tudom, hogy ez most nem vigasztal, de jön majd jobb, aki igazán szeretni fog. Ez a pasi nem szeretett téged.
2018. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!