Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm kiakadt és haragszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm kiakadt és haragszik rám, h nem pályázok meg diplomás állásokat holott nincs is diplomám, ti ezt értitek? 25f

Figyelt kérdés
május végéig maradok a mostani cégnél, középvezető vagyok, de már előre keresek állást.. mivel csoportvezető vagyok ipari területen (ne gondoljatok nagy csoportra, 3 főt irányitok csak) szerinte elküldhetném az önéletrajzomat olyan poziciókra is, amik diplomát követelnek.. én azt mondtam neki, h esélytelen, mert nem hiába irják oda, h X-Y diploma kell.. majdnem összeveszett velem, h milyen gyáva vagyok, h megse próbálom.. de mit próbáljak ember?? ha egyszer nincs meg a megfelelő végzettségem hozzá akkor egyértelmű, h nem próbálkozok.. ez sztem nem gyávaság, h diplomát követelő állások után nem érdeklődök.. most haragszik rám, nem szól hozzám..
2018. ápr. 22. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
A barátnőd mit dolgozik? Mondd neki, hogy jelentkezzen pilótának, űrhajósnak vagy egyetemi tanárnak, ha ez ilyen könnyen megy.
2018. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Mi a barátnőd végzettsége és melója?
2018. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Veszteni valód nincs, és ritkán lesz valaki középvezető diploma nélkül, lehet, a tapasztalatod értékelik.
2018. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Te miért jársz egy hisztis libával? Ő miért nem pályáz meg a szakmájában egy magasabb pozíciót meg, elegendő feltételek nélkül??:D

Jaaah, h azt akarja, h te keress többet. Oké, vágesz :D

2018. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nyugodtan megpályázhatsz ilyeneket is, az elvárások legtöbbször csak egy támpont, de vannak esetek, amikor tudnak engedni belőle a cégek, ha minden más tekintetben te vagy a legmegfelelőbb. Érhet annyit a tapasztalatod, mint egy papír. Veszítenivalód nincs. Szerencsés esetben meg még be is iskoláznak.
2018. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Én igazat adok a barátnődnek, semmi vesztenivalód nincs, ha bepróbálkozol olyan lehetőségekkel, ahol elvileg nincs esélyed. Amikor nőzünk nem ezt csináljuk? Bepróbálkozunk a szép lánynál, mert ugyan nincs sok esélyünk, de hátha... Ha jó vagy a szakmádban, lehet, hogy eltekintenek a diplomától akár teljesen, akár időlegesen.
2018. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

A barátnőd is itt van,hogy lett 2. 0%os.

???

Válaszom: úgy tudom,hogy megvan határozva törvényileg,hogy melyik munkakör betöltéséhez milyen végzettség kell. Itt lehet a beiskolázás is de....szóval igazad van...

Másik,hogy ilyeneken behisztizok a lány elég gáz.

2018. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Mondd neki jelentkezzen sebésznek.
2018. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Voltam hasonló szituban. Mondtam a barátnőmnek, hogy keresek melót. Normálisan megmondta, hogyha talál valamit, szól és én kerestem nyugisan. Aztán végzett a sulival, nem talált magának melót és rákattant az én melókeresésemre. Elküldött pár olyat, amire egyszerűen nem tudtam volna menni, mert akkor volt órám suliban. Meg olyanokat, amik gazdasági diplomát vártak el, én pedig műszakin tanulok. Először ráhagytam, aztán meguntam és elküldtem az önéletrajzom. Hát, még visszajelzést sem kaptam... :D

Teljesen igazad van. Szólj a barátnődnek, hogy hagyja a témát, rajta vagy a dolgon. Ha valaki nem felel meg a követelményeknek, akkor nem veszik fel. Ha diploma van írva az álláshirdetésben, akkor max. akkor van esélyed, ha a legnagyobb konkurenciánál dolgoztál... bár, általában addig el sem jutnak az önéletrajzban. Lehet itt "mit veszíthetsz" szövegeket nyomni, de a HR-esek többsége egy idióta.

(Amúgy WTF ezek a lepontozások?)

2018. ápr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Én már többször kerestem és váltottam állást, szóval azért nem hülyeség megkockáztatni olyat is, ahova nem 100%-osan felelünk meg. Legutóbb nekem pont egy ilyen jött be, és életem eddigi egyik legjobb váltásának bizonyult. Nekem a tapasztalat hiányzott, de eltekintettek tőle, mert a képességeim meg megfeleltek, és most már biztos, hogy meg is tartanak.

A diploma olyan munkaköröknél fontos, ahol valóban nem lehet másképp kiváltani, az orvosi ilyen, ahol besorolási bértábla van, ott szintén fontos, de ott is csak a besorolás miatt kell a "papír". Én informatikában dolgozom, itt nem mindenki diplomás, de a tudásunk megvan a munkához és folyamatosan fejlesztjük magunkat, a cégnél meg van lehetőség továbbképzésre menni.

Persze, ha teljesen más szakterületről lenne szó, az nyilván hülyeség, de a saját szakterületeden belül, amihez mondjuk még értesz is, éppen csak nincs meg az a papírod, és a hirdető cégnél nincs bértábla, nem veszik szigorúan ezt az elvárást.

Nekem ez a tapasztalatom.

2018. ápr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!