Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom zsarol ha nem alszom nála. Hogy tovább?

Figyelt kérdés

Külön élünk, 23 évesek vagyunk.

Általában heti 4x alszom a barátomnál, kedd, csütörtök, péntek és szombat este.

Most, hogy hosszú hétvége volt, egyhuzamban 5x aludtam nála, ma és holnap nem, majd megint 3x nála fogok aludni. Felhívott, és kérte, hogy ma menjek át, de mondtam hogy ma nem, erre elkezdett kiakadni a telefonba, hogy a szülei is kérdezik, hogy én miért nem alszom ott, és hogy én őt sosem tudom meglepni, megakadályozom a boldogságát, és hogy én sose akarok neki örömet okozni.

Mondtam neki, hogy tanulok, teregetek, stb, erre közli, hogy jó akkor megvárja és értem jön 23-00 között.

Nekem is hiányzik, és én is imádom, de nem lehet az ember sülve-főve együtt.

Ha meg ellent mondok akkor ez van. Én is iszonyatosan igénylem a folytonos kommunikációt, meg találkozást, de néha otthon is kell lennem. És aludnom.


2018. máj. 1. 22:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, ne ezen az oldalon várj válaszokat.

Csupa kidobott, kompromisszum készség nélküli, rosszindulatú embertől sok pozitívat nem várhatsz.

Ezek akkor boldogok, ha Neked is szar, mint nekik.


Amúgy beszéld meg vele, biztos meg fogja érteni. Ő is szeret, Te is szereted őt, csak egy kis beszélgetés kellene.

2018. máj. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írnál kicsit többet a kapcsolatotokról? Másban is megmutatkozik, hogyha nem az ő akarata érvényesül akkor "neked tamad"? Mióta vagytok együtt?
2018. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az én párom is győzködött, míg nem éltünk együtt, hogy mindig aludjak nála, akkor is, ha dolgom volt, de mindig elmagyaráztam neki, hogy otthon is van tennivalóm. Aztán megszokta. Mondjuk ha hisztériázott volna, biztis gyorsan megunom.
2018. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én is bírom ezt a "amúgy minden jó a kapcsoltunkba" szöveget. Marha jó lehet, ha egy ilyen dolog miatt "rengeteg ideig" áll a bál.

A barátod érzelmileg zsarol, manipulál, te meg aszisztálsz hozzá. Belemesz a hülye játszmájába.

Ellent mindasz neki, ő kiveri a hisztit, ezzel keltve benned a bűntudatot. És elhúzza, minél tovább játsza a sértődöttet, hogy éreztesse te most milyen nagyot vétettél ellene (pedig nem). Ezzel mélyíti a bűntudatod, és a saját (hamis) áldozat szerepét. Te meg ugye túl akarsz már lenni a durcán, és gondolom ezerrel "pitizel", hogy végre enyhüljön már meg. Ezzel meg ráerősítesz az egészre, és neki lesz "igaza". Mi lenne ha végre kiállnál az álláspontod mellett, és változtatnál a szerepkiosztáson?

Mond meg neki nyiltan, határozottan, hogy szereted, és te is szivesen vagy vele ahogy csak lehet, de otthon is van dolgod, íhy nem tudsz folyton vele lenni. Ha ezt nem érti meg, és ebből úgy érzi nem szereted, akkor sajnálod, nem tudsz mit tenni. Majd ha lerendezte magában, és tud veled normálisan viselkedni (nem duzzogva), akkor keressen. Én amúgy nem is beszélnek meg találkoznék vele addig, amig ezen pörög, meg megy a hiszti. Eméssze meg, aztán lehet találkozni. Semmi értelme úgy talizni, hogy meg nyomja a hisztijét.

Attól meg kicsit se félj, hogy esetleg emiatt elhagy. Az ilyen pióca ember sose tenne olyat, még ha fenyegetőzik is vele, akkor sem. Úgyhogy nyugodtan változtass "taktikát", és még véletlenül se erősítsd az áldozat szerepét. Mert nem az.

2018. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem is ez az önáltatás tűnik fel: "pedig amúgy minden jó a kapcsolatunkban."

SEMMI se jó ha az az alapállás, hogy szerinte a tulajdona vagy, itt meg erről van szó.

2018. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagy vele?


Nekem biztosan nem kéne egy ilyen korlátozó, hisztis majom.

2018. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért van vele, mert szereti, és még tart az önámítás időszaka, még nem jött rá, hogy egy bántalmazó kapcsolat előszobajában (vagy mar beljebb is) van.

Pedig simán felismerhetőek a jelek. Kontrollmánia, állandóan egymás nyakán lógás, ha valami nem ugy van, akkor bűntudat keltés és szeretet megvonás, manipuláció. De a kérdező ezt egyenlőre képtelen belátni, még hitegeti magát, hogy minden rendben, hisz ez csak annak a jele, hogy mennyire szereti, és ha úgy cselekszik, ahogy a pasi várja, akkor épp minden minden szép és jó.

Denmajd ha már nyakig benne lesz rájön....

2018. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Örülj amíg valaki így rajong érted más két kézzel kaparna egy ilyen fiú után arról nem beszélve hogy még a szülei is így ragaszkodnak hozzád! Örülhetsz neki nem minden szülő ilyen! Ha igazán szerelmes vagy te is arra vágysz amire ő! Még mindig jobb ez mintha akit imádsz lesz... a fejed!
2018. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem rajong érte, hanem korlátozza, rákaszkodik, zsarolja stb. Ez ugyanúgy nem jó, mintha sz.rna a fejére. Ezek végletes viselkedések, az soha nem jó, és nem eredményez egészséges parkapcsolatot.
2018. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Beszéltetek a dologról?
2018. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!